Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes már lecserélni a gumikat?

Érdemes már lecserélni a gumikat?

Figyelt kérdés
A minimum hőmérséklet stabilan 7 fok környékén van már. A TV-ben is láttam egy riportot, hogy már érdemes elkezdeni lecserélni a gumikat. De nem úgy van, hogy a napi középhőmérséklet számít, nem pedig a minimum? Az közel sincsen még 7 fok környékén, sőt.

2022. okt. 27. 15:47
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
65%

Ezt is minden évben megkell kérdeznie valakinek.

Ráérsz? cseréld le.

Mi a franc baja lesz, hogy 7 fok helyett 13 fokba mész? megmondom, semmi.

Másrészt nem kötelező az évszaknak megfelelő abroncs.

Az itteni teleket meg hagyjuk, a téli gumi meg hóban jó.

Aki meg nem tud vezetni azt vadi új rohadt jó téli gumival is az árokban fog kikötni.

2022. okt. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Képzeld, én már csúsztam meg nyári gumival hideg időben, pedig hó sem volt még és fagyás sem. Az volt a szerencsém, hogy körforgalomban történt és tudtam korrigálni. Azóta tudom, hogy érdemes ezt komolyan venni. Te el tudod ezt mondani magadról? Volt már ezirányú tapasztalatod vagy csak úgy kijelented a nagy semmibe bele, hogy téli gumi csak hóban jó?!
2022. okt. 27. 16:01
 3/28 anonim ***** válasza:
45%
Bocs, de ha ezt a kérdést feltetted, akkor kezdő/vasárnapi úrvezető vagy. valszeg a sofőrök 60%-a több tapasztalattal rendelkezik mint te.. de azért okoskodni próbálsz csak mert valaki finoman jelezte a véleményét. :D
2022. okt. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
59%

#3 Ott a pont.

Azért csúsztál meg a körforgalomban, mert nem az útviszonyoknak megfelelően közlekedtél.

Én volt, hogy 2-3 évig télen is robogóval jártam, nyári gumi, 2 kerék, mégsem taknyoltam el és csúsztam meg, te meg 4 kerékkel is megcsúsztál mondván mert nyári gumi, de akkor itt jön a kérdés, ha ilyen amatőr vagy és félős, minek kérdezgetsz? rakd fel a gumit azt szevasz.

vagy 13 fokba a téli gumi csúszik talán?

2022. okt. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
91%
Én már több mint 3 hete felrakattam a téli gumikat, na de én félig hegyvidéki tájon lakom és itt már majdnem fagyok vannak reggelente.
2022. okt. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
#4 Körforgalomról beszélünk ember. Tudod, lassítás, felkészülés a megállásra, ha nem jön senki, mehetünk. Nem tudom, hogy erre hogyan lehet ráhúzni a nem útviszonyoknak megfelelő közlekedést. Nem beviharzottam körülnézés nélkül, ha ezt feltételezed. A nem útviszonyoknak megfelelő közlekedésről még annyit, hogy akkor ezek szerint nem hallottál a 2010-es években arról a balesetről, amiben 4 fiatal halt meg és egyértelműen megállapították, hogy a téli gumi okozta a kicsúszásukat.
2022. okt. 27. 16:23
 7/28 anonim ***** válasza:
49%

Akkor mégis, ha lassítottál és szépen nyugalomba hajtottál be idézem "pedig hó sem volt még és fagyás sem" akkor mégis, hogy sikerült neked megcsúszni a körforgalomba amikor nekem robogóval télen -10 fokba fagyos úton sem sikerült megcsúszni vele (nyári gumival)?

Persze, télen minden balesetre a téli gumira fogják.

De Te meg továbbra sem fogod fel, mit kérdezősködsz meg okoskodsz, ha megcsúszol, mert béna vagy, rakd fel a francba a téli gumid azt hajrá.

Elmondtam már az első és második meg most a 3. válaszomba is.

2022. okt. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
52%
Csúsztam már meg én is körforgalomban, nyáron nyárigumival, egyszerűen fos fehéraszfalt volt, én meg lendületből vetődtem át rajta.. na? :D :D
2022. okt. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
45%
#8 Nem az útviszonyoknak megfelelően vezettél azt ennyi.
2022. okt. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Vázolom, hogy okosabb legyél. Behajtottam a körforgalomba. Jobbra eltekertem a kormányt, majd tekertem is át balra, mert nem az első kijáratnál akartam kimenni. Abban a pillanatban, hogy balra eltekertem a hátsó kerekem megcsúszott egy pillanatra és korrigálnom kellett. Nem történt semmi komolyabb, de ha ez nagy tempó mellett egy kanyarban történik meg, akkor én most nyomorék vagyok és nem teszem fel a kérdést. Ugye.
2022. okt. 27. 16:33
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!