Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire kell tudatlannak...

Mennyire kell tudatlannak lenni, hogy valaki telibe egy kapubejáróba parkoljon?

Figyelt kérdés
2022. okt. 14. 17:04
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
63%

10es

Semennyire, teljesen normális. Én is simán odébhúznám a terepjárós szomszédommal, ha valamelyik a kapumba állna meg, nem érdekelne, ha elszakad a vezérlése vagy ilyesmi.

2022. okt. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
#11 : Ennyire azért nem egyszerű az élet. :)
2022. okt. 16. 15:44
 13/23 benboglar ***** válasza:
91%
Nálam is ki van írva,hogy kapu bejáró. Sokszor az udvaron áll a kocsim,mégis a szemben lévő parkoló helyett a kapum elé állnak ! Néhányat lebunkóztam, de volt hogy megkérdeztem,pénzért vetted a jogsit,mert a KRESZ-t nem ismered !!
2022. okt. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
91%
Beszéld meg legalább két kerekével, hogy távozzon a levegő belőlük rejtélyes módon! Azért kettő mert egy pótkereke van! Evvel pont olyan kellemes helyzetbe hozod, mint ő téged! A rendőrök ugyanúgy le fogják sz@rni mint a te problémádat. Tanú ne legyen. Többet nem fog odaállni.
2022. okt. 20. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 Avair2010 válasza:
92%
Aki ilyet művel, az senkivel és semmivel nem törődik. Szerencére nem kell őt nekem elítélnem, mert a rendőrbácsi megteszi helyettem is. Egyébként rendkívül tirpák az ilyen.
2022. okt. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:
91%

Én egyszer álltam félig (!) egy kapubejáró elé este 9 körül kb. 10-15 percre (feltételezve, hogy nem lesz olyan pechem, hogy pont akkor használnák), és konkrétan a rendőrség felhívott a mobilszámomon, hogy ha nem tűnik el az autó 5 percen belül, akkor a közterület-felügyelet telephelyéről fogom tudni visszaszerezni. Fogalmam sincs, honnan volt meg a rendőrségnek a telefonszámom, és hogy sikerült ezt a kocsi leállításától számított 15 percen belül előadni. Amúgy a rendőrség nem volt fizikailag jelen, amikor elvittem, szóval ki tudja, ki lakott ott, de egy vsz. egy telefonhívásra ugrott a rendőrség.


Amúgy nem értem. Szabálytalan helyen parkol, akadályozza a közlekedést, kihívtad a rendőröket, akkor miért nem vitetik el, de minimum miért nem büntetik meg?

2022. okt. 22. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
91%

#16

A rendőrség a rendszámot személyhez, személyes és biztosítási adatokhoz tudja kötni, innentől egy lépésben megvan a mobilszolgáltató segítségével az illető száma.

Elvitetni talán csak annak a kocsiját tudják, akiknek a lakhelye az adott közigazgatási körzetben található, de ezt lehet, hogy rosszul tudom.

Első körben felszólítják a gépjármű tulajdonosát a távozásra, aztán a rendőrön múlik, hogy figyelmezteti, helyszíni bírságolja, vagy ha a tulaj nem került elő, szabálysértési feljelentést tesz-e ellene.

2022. okt. 22. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
#14 : Tanú ne legyen? Ezt az igazi nagymenő ingyenélők sem tudták elintézni. Szerintem a vidéki karton gengszterkedés nem vezet sehova.
2022. okt. 23. 08:45
 19/23 NTBS ***** válasza:
Egyénfüggő.
2022. okt. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Olyan helyen lakok, ahol ez napi szinten előfordul. Több százszor kihívtam már a rendőröket, számtalanszor elvitették a kocsit, megbírságoltál a tulajt. Főút mellett, ahol lehetetlen megállni normálisan. Ki van írva, fel van festve, hogy kapubejáró. NEM lehet mit csinálni, akkor is odaállnak. Egy időben volt kint parkolásgátló, feljelentettek miatta! Le kellett szereltetnem. Már közvetlenül a KMB-st hívom, ismernek személyesen.

Egy vendéglátó helyiség miatt állnak meg előttünk. Ezerszer vitatkoztam, felesleges. Egy szót sem szólok már az emberhez, egyből rendőrség.

Ha kiszalagoztam, akkor leszedték a szalagot. Húztam oda virágos ládát, azt kitolták az úttestre. Volt olyan b.rom aki beállt az udvaromra, a saját kocsim mögé. Kibontottam a kerítést a túloldalon, és úgy mentem ki.

Ki akarok rakni egy táblát, hogy ha a kapubejárót elfoglalják az rendőri intézkedést von maga után. Remélem az megoldást jelent.

2022. okt. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!