Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire kell tudatlannak...

Mennyire kell tudatlannak lenni, hogy valaki telibe egy kapubejáróba parkoljon?

Figyelt kérdés
2022. okt. 14. 17:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha sikerült neki a művelet, akkor annyira nem tudatlan? Mi az érdeklődésed tárgya, mert ez csak egy közlés, kérdésnek becsomagolva?
2022. okt. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Tudatlan a KRESZ 41.§-sal kapcsolatban:

Tilos várakozni (a 40.§ (5) bekezdésében említetteken túlmenően):

c. ahol a jármű az útmenti ingatlanra való behajtást vagy az onnan történő kihajtást az ingatlannal rendelkezni jogosult hozzájárulása nélkül akadályozza.

Bár szerintem arról van szó, hogy az illető ezt lesz*rja.

Rendőrt kell rá hívni, az előkeríti a rendszám alapján, aztán vagy figyelmezteti, vagy megbírságolja.

2022. okt. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
97%
Én például telibe a saját kapubejárómba szoktam parkolni. De szerintem nem vagyok tudatlan.
2022. okt. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Na ez például egy tipikus véleménynyilvánító/frusztráció levezető kérdés.
2022. okt. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudatlan az csak paraszt.
2022. okt. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
#3 : Szerintem az, hogy a saját dolgaival ki mit csinál senkit sem érdekel. :)
2022. okt. 14. 20:37
 7/23 A kérdező kommentje:
#4 : Tényleg érdekel, hogy mennyire kell agyhalottnak lenni ehhez. Tudom, szólni kell mindenért mindenkinek. Ellenben akkor azt sem kell szégyellni kimondani, ha valaki buta.
2022. okt. 14. 20:38
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem butaság, tudatlanság vagy bármi ilyesmi. Nem azért áll oda, mert nem tudja, hogy nem szabad, vagy nem gondol rá, hogy valaki használná azt a kaput. Egy türhő, aki tudja, de lesz/rja
2022. okt. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Pontos IQ szintre vagy kíváncsi? Mert azt nem tudom. Nem tudok róla, hogy valaha valahol készült-e ilyen statisztika.

Mindenesetre ez nálunk is divat. Volt hogy valaki napokra a kapum elé parkolt. Már vettem erre figyelmeztető táblát is, kiraktam a kapura. De úgy látszik, akik odaparkolnak, olvasni sem tudnak. Csak nem értem, hogy általános iskolai végzettség nélkül hogy kaphat valaki jogosítványt?! :O

"Rendőrt kell rá hívni, az előkeríti a rendszám alapján, aztán vagy figyelmezteti, vagy megbírságolja."

Esetemben több esetben is megtörtént. Kijöttek, még engem igazoltattak. Utána két esetben két különböző tanácsot adtak:

1. A telek körül dróthálós kerítés van. Vágjam ki csípőfogóval máshol a kerítést és ne a kapun, hanem ott hajtsak ki.

2. Várjam meg, amíg elmegy. - Hát ez magamtól eszembe nem jutott volna, nagy segítség volt!

Ezzel mint akik jól végezték a dolgukat, az ügyet megoldottnak tekintve továbbálltak.

Volt egy harmadik eset is. Akkor kivételesen volt tényleges intézkedés is. Ez abban merült ki, hogy valóban lekérdezték az autó rendszámát. Pécsen történt az eset, az autó tulajdonosa a rendszám alapján pedig győri lakóhelyű volt. Na itt megállt a tudomány. Hiába tudják ki a tulaj és hogy hol lakik, azt hogy éppen akkor pontosan hol van, nem tudják megállapítani, így előszedni sem. Ilyen ügyeben a kommandósokat, TEK-et, nyomozókat nem fogják mozgósítani, trélert nem hívtak, az szerintem csak az amerikai filmekben van.

2022. okt. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
#9 : Ezek alapján mennyire meglepő, hogy az ilyen ügyek általában magyaros leleményességgel vannak megoldva?
2022. okt. 15. 14:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!