Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes elvinni az autót az...

Érdemes elvinni az autót az utolsó kötelező szervízre?

Figyelt kérdés

Szóval november 11-én lesz 3 éve, hogy újonnan vásaroltuk. 3 év garancia jár, az szintén november 11-én lejár. Az első 2 kötelező szervízt megcsináltattam a képviseletnél, ahonnan vettük, most pedig arra gondoltam, hogy az utolsónak semmi értelme. Kb. 5500 km-t futott a kocsi az utolsó szervizelés óta és még pár százat fog november 11-ig. Úgy okoskodom, hogy 6000 km után amúgyis fölösleges olajat cserélni, majd jövő nyár elején lecserélem magam az addigra elért 10 ezer tájékán.

Az igazság az, hogy a képviseleteknél csak a lehúzás megy, de az nagyon. Az első alkalommal viszont még egy korrekt árat kértek a 25 perces műveletért, de ekkor is másfél órát számláztak. Első alkalommal 3 liter olajat számláztak (ennyi is jár bele), második szervízeléskor pedig már 4 litert😁 Utánanéztem az alkatrészáraknak, olaj kb. 20-30 százalékkal került többe, mint amennyiért szabad eladásban megvehetném, olajszűrő és levegőszűrő pont a duplája. Második alkalommal 2 óra munkadíjat számláztak, holott bruttó 38 percet volt bent a kocsi, amiből kb. 22 perc volt a tényleges munka, néztem üvegablakon keresztül.

Amikor kezembe kaptam a számlát, fel volt tüntetve egy sor művelet, amiket elvégeztek, fék ellenőrzés, fényszórók, kézifék, fefüggesztés stb., holott csak az olajat, olajszűrőt és levegőszűrőt cseréltek, végig figyeltem az ablakon keresztül. Semmi mást nem csináltak!

Mint már írtam, 4 liter olajat számláztak, s még a kötelező hàrmat se tették bele, mert ha beleteszik, akkor az olajszint pont a megengedett maximális jelzésnél kéne legyen. Másnap reggel leellenőriztem, és a 2 jelzés között csak félig volt.

Pár hete feltűnt, hogy a szint pont a minimumon van, pár decit pótolni kéne, felhívtam a képviseletet, mondták megoldják, de olajat nekem kell fizetnem. Hogy a fene a jó dolgukat megenné! Nem elég, hogy átb...ak, még a pótlást is nekem kéne fizetnem.

Ekkor fogalmazódott meg bennem, hogy utolsó szervízre nem viszem a kocsit. Megveszem a 4 liter olajat, kipótolom az a pár decit, a maradékot majd a következő olajcserekor töltöm bele, saját magam.

A kérdésem tehát az, hogy lehet valamilyen negatívuma a dolognak rám nézve? Novemberben a garancia úgyis lejár, ha valami történik, amúgyis fizetnem kell. Szóval?



#Kötlező szervíz
2022. okt. 11. 14:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Huh az elején levő lényeget rajadtam ki

Ha ingyen megcsinálják én elvinném!

2022. okt. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Elolvastad a leírásom?? Semmi sem ingyenes, a munkadíj sem.
2022. okt. 11. 14:46
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
nem érdemes elvinni. (én sem vittem)
2022. okt. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
42%

Az enyémet az elsőre elvittem, aztán soha többé.

Az olajcserét megtudom csinálni és negyed annyiba jön ki nekem mint a szerviz ahogy felszámolja.

Most volt a sógor egy szervizen és több mint 100 ezret kellett fizetni.

Ott is volt minden feltüntetve a számlán a kisnyúlon keresztül amit csak lehet, holott csak egy olaj és szűrő csere volt.

2022. okt. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én nem vittem el. Idén járt le a garanciám. A márkaszerviz már horror árat kért. + eddig minden szervizkor több kárt csináltak, mint hasznot.

Inkább elvittem független szervizbe, ahova ez előtt is jártam, kb féláron. A gyári szervizfüzetbe ők is ugyanúgy beírták, amit cseréltek. Az elektronikus ugyan nem lesz vezetve, de legalább egy későbbi eladásnál tudom bizonyítani, hogy karban volt tartva az autó. (Számlákat is mindig elrakom, lefűzöm.)

2022. okt. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én se vinném be. Én is először és utoljára jártam az autómmal márkaszervizben. Nekem használtautó garancia miatt kellett oda vinnem. Nem volt jó tapasztalatom, és horror összegbe került.
2022. okt. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
19%
Majom és a banán esete.
2022. okt. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
4%

Szóval volt pénzed megvenni újonnan a kocsit, de a szervízre már sajnálod a pénzt... Érthetetlen hogy nem bírják megtanulni az emberek: akkora majmot vegyél amihez tudsz venni elég banánt. Kevesebb banánhoz kisebb majom jár!!!

Na ezért vannak a BMW-k is olyan állapotban amilyenben... Aztán nehogy a házi olajcsere után szembesülj vele hogy fel is kell taníta hozzá a kocsit, merthogy a majom nemcsak nagy, de még okos is... okosabb mint a gazdája.

2022. okt. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Csak akkora "majmot" vettem, és pont azért vettem ekkorát, hogy ne kelljen vagyonokat ráköltsek. Amúgy az egyik legolcsóbb majomról van szó, Dacia Logan, aminek nemhogy nem kell több kiló banán, hanem vízzel is beéri😂😂

Azt ugye tudod, hogy süt belőled a butaság? Gondolom, az a típus vagy, aki azért is szervízbe viszi az autóját, hogy hosszabbítsák meg a nívópálcát, mert nem ér bele az olajba. Ott pedig kipótolják az olajat, és kiszámláznak 150 ezret, mert a nívópálcát csak héliummal lehet hegeszteni, a héliumot pedig a Napból bányásszák, persze csak éjszaka, mert akkor hűvösebb van és még a Földre is kell szállítani, a szállítás pedig nagyon drága😜

Nem a kötlező szervízekre sajnáltam a pénzt, ahogy írtam kettőt el is végeztettem csillagászati áron. Amiért nincs pénzem BMW-re, azt azért elvárhatom, hogy ne verjenek át? Legalábbis ne ilyen átlátszóan.

Azt szintén nem tudod elképzelni, hogy vannak olyanok is, akik mellesleg a mérnöki végzettségükből adódóan (és nemcsak azèrt) rendelkeznek bizonyos szerelési, barkácsolási hajlammal, célszerszámokra is költenek és ebből kifolyólag meg tudnak javítani sok mindent? Az elmúlt 15 évben egy kezemen meg tudom számolni, hányszor voltam szervízben a régi autómmal. Olajat kellet cserélni? Megoldottam. Fékbetéteket kellett cserélni? Megoldottam. Elkezdett szivárogni a hűtő. Lekaptam, megforrasztottam (rézből volt, nem alumínium) és visszaszereltem. Kilyukadt a melegítés radiátor, ami alumínium, újat vettem és kicseréltem. Körülményes volt, de megoldottam. Szénkefét kellett cserélni az önindítóban? Megoldottam. Állótekercset kellett cserélni a generátorban? Megoldottam. Sorolhatnám reggelig. És szerénytelenül állítom, hogy nem is rosszul.

Hogyan kell visszaállítani az olajcsereperiódust a mostani autónál? Annak is utánanéztem😜 Megoldható anélkül, hogy interface csatlakozón keresztül számítógépre kéne kapcsolni az kocsi "agyát". Fent van a youtube-on. Van még kérdés?

Mindenkinek azt tudom ajánlani, hogy nem muszàj, mindenki kerülje el a márkaképviseleteket, mert át fogják verni!

2022. okt. 12. 08:37
 10/11 anonim ***** válasza:

Uniós jogszabály van rá, hogy nincs ilyen "kötelező" baromság. Szakszervíz és számla megléte = garancia megmarad. Ez csak egy trükk, hogy méregdrágán ott tartsanak, aztán egy olaj csere 120 ezer én meg 30-ból megcsinálom...

Kerüld el őket jó messzire.

2022. okt. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!