Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes hamarabb elvinnem...

Érdemes hamarabb elvinnem kötelező szervizre az autót?

Figyelt kérdés
A gyártó szerint 30 ezer kilométerenként kell elvinni szervizbe, olajcserére, stb. Érdemes lenne ennél gyakrabban, mondjuk 20, vagy akár 15 ezrenként elvinni? Vagy csak pénzkidobás lenne?
2021. márc. 28. 14:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Olajcsere szigorúan 10-15 ezer között.
2021. márc. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ez az infó honnan van? Elhiszem, ha egy kompetens ember alátámasztja, de eddig én csak annyit látok, hogy a fórumozók jobban tudják mi kell a motornak, mint a gyártó.
2021. márc. 28. 15:50
 3/13 anonim ***** válasza:
Nehogy már évente max. 20 ezer ft probléma legyen. Akkor inkább add el azt az autót. 10 ezer kmnként cseréld le, ha jót akarsz az autónak(és főleg magadnak).
2021. márc. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Itt nem a spórolásról van szó, csak érdekelne az oka.. Szívesen olvastam volna magyarázatot is, ha már eljátszod, hogy jobban tudod mi kell az autónak mint a gyártó, illetve az egyik legkompetensebb autós hírportál (Totalcar).
2021. márc. 28. 16:22
 5/13 anonim ***** válasza:
Itt sok okos ember van , akik mindent jobban tudnak mint a mérnökök.
2021. márc. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha lenézel minket akkor miért itt kérdezősködsz?

Márkaszervízbe megmondják hogy 30 ezrenként cserélj mert ez a gyári előírás, aztán lehet hogy 100ezer km körül kuka a motor. (láttam már ilyent)

Ugyan úgy, automata váltónál közlik, hogy sose kell benn cserélni olajat mert élettartam olaj van benne. Igaz is, mert ha az olaj már teljesen elhasználódik, a váltó tönkremegy...

Gyári előírást el kell felejteni, olajcsere max. 10ezrenként. Ha nem hiszed el, nyugodtan ereszd le 10e km után az olajat és nézd meg saját szemeddel. Az nem olyan olaj, amit még 20ezret bennhagynál. De az olajbeöntősapka alá is érdemes benézni 30ezres csereperiódust tartó autónál. Nem olyan látvány fog fogadni, mint amit elvárnál.

Egyébként ha a totalcarnak jobban hiszel, ajánlom figyelmedbe a youtube-n a rossz motorokról szóló 4 részes videosorozatukat (Ezekkel a motorokkal ne vegyél autót 1. 2. 3. illetve Rossz motorok Toyotától Volkswagenig) minden részbe többször elmondják hogy sok motornál a típushibák okozója a túl hosszú olajcsereciklus.

2021. márc. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Tessék totalcar.

A 30 ezres csereperiódus tönkrevágja a motort. Hallgasd meg a szakértőt.


Én cserélem 10 ezrenként. Szűrővel együtt 15 ezerből megvan a minőségi olajjal, mert itthon csinálom.

2021. márc. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Én senkit nem néztem le. Csak annyit mondtam, hogy amikor a totalcar azt írja, hogy 150e kilométerig lehet hagyni a 30 ezres periódust, és 15 ezerre soha nem kellene lemenni, akkor ha mondasz egy 10 ezres számot a gyártó által előírt 30 helyett, akkor érvelj is mellette valamivel.
2021. márc. 28. 17:37
 9/13 anonim ***** válasza:

Érvelek

1. láttam már ilyen kocsit aminél tartották a gyári 30 ezret. 4. olajcsere körül kuka volt a motor

2. ha nem hiszel nekünk, nézd meg saját szemeddel a leengedett olajat

3. amit írtam, a totalcar videosorozata

mindegyikbe több helyen elhangzik hogy felezd/harmadold a gyári csereciklust

4. kérdezz meg egy független szerelőt

2021. márc. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A gyári ajánlás azért olyan magas, hogy 10 év múlva új autót vegyél.

Érdemes felezni az ajánlást.

Üzemanyagszűrő csere nálam 90 ezer km. 40 ezrenként cserélem.

Légszűrő csere 60 ezer km. 20 ezrenként cserélem 2 évente kb.

Vezérlés 120 ezer km. 90 ezrenként megcsináltatom. Attól függ ki mennyi időre tervez. Aki két évente vesz használt autót annak kb mindegy, mert úgyis eladja.

2021. márc. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!