Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzint tankoltam dízel...

Benzint tankoltam dízel helyett véletlenül, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tegnapi nap folyamán kb 20-22 liter benzint beletankoltam az autóba mikor megcsapott a benzingőz és vissza is raktam a pisztolyt. Be nem lett indítva, egyből szerelőhöz vitettem. Kb gázolaj 5-6 liter lehetett benne erre ment rá a 20-22 liter benzin, de nem lett beindítva. A szerelő ki tudja szedni belőle rendesen a benzint, nem lesz baja az autónak? 1.9 pdtdi-ről lenne szó

2022. szept. 22. 09:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Be ne indítsd, akkor csak a tankot és a csövet kell üríteni.
2022. szept. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%
Igen, le kell szívni ami a tankban van, utána kipárologtatni belőle a benzint és kész is. Ha nem indítottad be akkor csak ennyi.
2022. szept. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
59%

Tankból leengedni az anyagot az első csatlakozásnál, teletank gázolajjal, fellazítani a nyomócsöveket, "légteleníteni", amíg tisztán gázolaj nem jön ki.

Némi benya, ha marad a tankban, nem is baj, sokan raknak a gázolajhoz.

2022. szept. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%
#3 Semmi benzinnek nem szabad maradnia, kinyírja a nagynyomású rendszert.
2022. szept. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
96%
Ha nem lett beindítva, akkor semmi baja nem lesz. Ki kell szedni belőle a benzint, elpárologtatni amit csak lehet, aztán teletankolni gázolajjal, hogy minél kisebb arányban legyen a benzin. Úgy már nem fog semmit ártani.
2022. szept. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudom mit akartok leszívni, párologtatni, meg egyéb marhaságok. Le kell venni a tankot, a legtöbb autónál nem tart semeddig, kiborítani belőle mindent, akár még ki is lehet mosni, kész, mehet vissza. Gázolaj bele, kilégtelenít (ha kell) és lehet menni tovább. Nem értem miért akartok egyéb hülyeséggel szórakozni. Nyilván az ember otthon lehet nem tudja levenni a tankot, de ez szerelőnél van és ha nem valami garázsjancsi, hanem normális szerviz csápos emelővel, akkor biztos is, hogy a tankot leveszi.
2022. szept. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

1: Nem indítottam be szerencsére, időben kapcsoltam. Egyből vitettem tréleressel a szervizbe


A szerelőmet megkérdeztem, hogy ő hogyan fogja kiszedni a benzint belőle, elmondta, hogy direkt ilyen esetekre van neki ac pumpa amivel ki tudja teljesen üríteni a benne maradt gázolaj-benzin keveréket illetve mondta, hogy tesz bele új gázolajszűrőt. Gondolom, mivel szerelő ez is egy megoldás, a tankot nem mondta hogy le kéne szedni.


6: Amit itt leírtam hogy a szerelőm hogy akarja megoldani az egy járható út lehet esetleg? A telitankot mondta, hogy tankoljam tele gázolajjal majd, kiszívja a benzint belőle, új gázolajszűrő és mehet tovább.

2022. szept. 22. 10:32
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem indítottad be, akkor csak a tankot kell leüríteni, teletankolod gázolajjal és ennyi.
2022. szept. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
#6 Miért emelgetnéd a nehéz tankot a benne levő benzinnel? 20-22 liter benzin plusz a tank kb 25-30 kiló. Nem egyszerűbb leszívni vagy leengedni előtte hogy könnyebb legyen?
2022. szept. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

8: Nem indítottam be természetesen, időben kapcsoltam, ezt fogja csinálni a szerelő amit írtál, leüríti a tankot, gázolajszűrőt cserél és feltölti 5000-ért gázolajjal én pedig egyből onnan kihajtok egy benzinkútra és telitankolom

9: Én is hallottam egy másik szerelőtől hogy tankot leszedni akkor eredményeseb meg minden, de akihez viszem csak leszívja, ez valamivel olcsóbb is és gyorsabb módszer is szerencsére

2022. szept. 22. 10:47
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!