Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet utólag ABS-t tenni egy...

Lehet utólag ABS-t tenni egy olyan autóba, amiben nincs? Drága mulatság?

Figyelt kérdés

Ma majdnem összetörtem az autót, alig tudtam megállni vele. Ha szinte mindenki másnak van ABS az autójában, akkor én vagyok a mumus az utakon, hiszen elég, ha valaki fékez egy komolyabbat előttem ABS-el, én meg nem tudok megállni mögötte, akármit is csinálok.


Egyébként a típus kérhető gyárilag ABS-el extraként, de ebben nincs.


2022. szept. 8. 18:33
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%

Ezért van a követési távolság. Mégis mi a jó fenének állsz a seggébe az előtted haladónak?!

ABS nélkül is meg kell tudni állni, hogy te nem ismered a kocsid képességeit, azért te felelsz.

Tanulj belőle, nagyobb követési távolság! > 2 mp!

2022. szept. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
38%

MINEK?


ABS-től nem lesz rövidebb a féktávod.. két autómból egyikben volt, de kiiktattam belőle..

2022. szept. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
83%
Ha lenne ABS akkor sem tudtál volna hamarabb megállni.
2022. szept. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Kedves 1-eske! Nem az előttem haladó miatt történt a dolog. Azt csak példának írtam, hogy ha előttem lefékeznének ABS-el, én nem biztos, hogy meg tudok állni. Valóban erre van a követési távolság, de nem tudom miért kell okoskodnod, ha nem is tudod, hogy mi történt. A kérdésre bezzeg nem tudtál válaszolni... :(
2022. szept. 8. 18:46
 5/25 anonim ***** válasza:
65%
Jól írják mert attól nem lesz jobb a féked , de utólag nem lehet bele buherálni ilyet.
2022. szept. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
87%
ABS csak a nagyon öreg autókban nincs. Ha technikailag meg is oldható beletenni, anyagilag akkor is jobban megéri az autót cserélni.
2022. szept. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
63%
szerintem a kérdezőnek fogalma nincs mit csinál az ABS..
2022. szept. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
16%
#7 Lehet keveri a repülőkön használt sugárfékkel :D
2022. szept. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

"ABS-től nem lesz rövidebb a féktáv": röviden a válasz erre az, hogy: de.


Hosszabban: aszfalton, normális körülmények között rövidebb lesz tőle a féktáv, és még az autó is irányítható(bb) marad közben. Valóban vannak olyan körülmények, ahol abs nélkül jár jobban az ember, amikor meg akar állni minél rövidebb úton, pl. ilyen a havas úttest, de szerintem havat már csak mutatóban fogunk látni. Nem besuélve arról, hogy abs nélkül egy ponton koptatja az ember a gumit, ABS-el meg jobban eloszlik a kopás a felületén.


Szóval nem az a kérdés, hogy jó-e az ABS valamire (pl. ha rövidebb úton akarnánk megállni, kormányozni az autót vészfékezés közben, vagy elkerülni a kagylós kopást), hanem az a kérdés, mennyire zsebbe nyúlós utólag berakatni egy autóba, amiből kispórolták.

2022. szept. 8. 18:55
 10/25 anonim ***** válasza:
91%
Drága játék. Kell jeladó minden kerékhez. A jeladóhoz kell az a fogaskerékre emlékeztető alkatrész, aminek a forgását a jeladó érzékeli. Ha nincs rajta, mert mondjuk nem olyan féltengelycsukló van benne, akkor az is cserés. Nincsenek bekábelezve az érzékelők. A vezérlőegység nincs felkészülve az ABS-jeladók fogadására és az ABS-kocka vezérlésére. Sokkal drágább lesz a vége, mintha eladnád, és vennél egy ABS-est ugyanabból a típusból.
2022. szept. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!