Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem vesz a többség...

Miért nem vesz a többség elektromos autót?

Figyelt kérdés

Életemben először ültem egy Nissan Leaf 62 kWh-s gépbe. A nyakam szabályosan megfájdult annyira iszonyat húz, emelett barátságos a fogyszatása. (És még nem is ültem Tesla-ba). 120.000 km volt benne, amit sokkaltam, pedig a tulaj szerint mai napig el tud vele járni 450+ km-ert városban, lazán megjárták vele idén Görögországot, teli csomagtartóval, 2 gyerekkel, és a legfontosabb, hogy kvázi INGYEN, mert ott is volt ingyenes elektromos töltőállomás.

Mi az oka, hogy a magyar ember nem ilyen mellett dönt (vagy másik elektromos mellett), pedig amikor ők vették 10 millióért elvihető volt, mégis inkább otto-motort választanak az emberek többsége, ha valaki ennyi pénzt szán rá. Elveszik az autó feelingje? Zavarják, hogy nincs hangja? Félnek a magas fenntartási költségtől? Komolyan furcsálom, mert városunkban alig-alig látok még mindig az villamos töltőállomásokon ilyen gépeket, hogy töltenék, amik aztán tényleg nem pöfögnek ki károsanyagot...

Félre ne értsetek!! Senkit nem akarok bántani, hogy milyen gáz az otto-motor vagy rá akarok beszélni elektromos autóra, mert NEM így van! Csak a miértje érdekelne......


2022. szept. 2. 22:07
1 2 3
 21/22 Beviz Elek ***** válasza:
68%

#20

Te melyik tévét nézed tesó? Még az átlagfogyasztás feletti áram is szotyiért van. 70Ft/kWh egy normális villanyautó esetében (Leaf/Ioniq/Model3) max 1000Ft/100km ami most is olcsóbb mint egy benzin/dízel esetében, viszont ne felejtsük el hogy az üzemanyag ársapka sem valószínű hogy sokáig marad.


Az hogy a gázárral kirabolnak titeket és száraz kenyérre sem lesz pénz nem hogy elektromos autóra, már más kérdés.

2022. szept. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

#21


Meglátjuk.

2022. szept. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!