Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha 35km-re járnék el dolgozni,...

Ha 35km-re járnék el dolgozni, ami oda-vissza napi 70km, ahhoz már érdemesebb dízelt venni vagy jobb a benzin?

Figyelt kérdés

2022. aug. 22. 21:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%

Érdemesebb dízelt, mert a benzines leeszi a gatyádat is. Nem jó buli havi 40 ezer önköltség csak az üzemanyagra, hogy dolgozhass.

Mi 1.6-os dízelt használunk napi 100 kilométerre, 4 liter körüli fogyasztás mellett minimális a ráfizetés a 15 forint/kilométeres céges támogatás(?) mellett. (1600-at fizet naponta a cég, míg a napi üzemanyagköltség 2000 forint körül alakul. Az 1.4 benzines autónkkal már napi 2000 forint lenne a ráfizetés.

2022. aug. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
59%
Én is egy problémamentes dízeleset választanék vagy esetleg elektromosat ha tudsz napelemet tenni a háztetőre.
2022. aug. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%

#1-esnek ebbe igaza van. Viszont azért van más is. Az autót egyrészt meg kell venni valamiből, tehátcsak azért kiadni több százezret hogy munkás autód legyen erre a célra azért meggondolandó. Másrészt belekell gondolni hogy ha egy meglévő mellé vennéd akkor azt fenn is kell tartani, annak költségeivel nyilván tisztában vagy. Aztán szervizelés főlegvétel után pár dolgot mindenképp meg kell ejteni, és amennyit megspórolnál az üzemanyaggal csak évekkel később fog megtérülni.

Meg dízelt jobb nagforgalmú útra vagy pályára venni, ha településeket keresztezve haladnál át akkor kb felesleges. Jó így is spórolsz fogyasztás terén de ez a táv csak oda nem igazán jóegy dízelnek, egy dízelnek egy indítással jó ha megy minimum 40-50 km-ert hogy a generátor rendesen feltöltse az akkut, meg jól átmelegedjen főleg télen. Sajnos van ebbe tapasztalatom, én kis butus képes voltam napi 8-10 kmet ingázni egy dízellel és télen hetente kellett akkut töltenem és persze cserélgettem mert nem volt arra időm hogy 1 napra felrakjam töltpőre így ami felvolt töltve azt beraktam pár napig használtam aztán csere. Pedig megfelelő generátor volt benne, megfelelő akku stb... de midnenki megmondta hogy menni kell vele sokat, nem kis távokat ingázni. Inkább vettem egy benzinest erre a célra, a dízelt meg hazsnálom hosszabb távokra, igaz havi 2 alkalommal de legalább akkor normálisan is megyünk vele.

2022. aug. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Én napi 100-at toltam le egy 1.3-as swifttel országúton 1 éven keresztül. 6L volt az átlag és nem igazán bántam meg h benzines. Igaz nem is tiportam minden nap.
2022. aug. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

#2-

Ha lenne problémamentes autó :)

2022. aug. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Első autó lenne nekem, emiatt venném. De amúgy is akartam már egy kocsit
2022. aug. 22. 22:53
 7/19 anonim ***** válasza:
78%
Ez az elektromos autók tökéletes felhasználása.
2022. aug. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

#1 vagyok

Ahogy #4 írja, egy kicsi motorral szerelt, megbízható benzines típus is jó lehet erre a célra a kis fogyasztása miatt, csak azzal nehezen lehet haladni.

Az 1.6-os dízelünkkel kényelmesen tudok előzni, nem kell hozzá kilométeres üres szakasz. A fogyasztást pedig legutóbb az 1.2 45 lóerős Corsa tudta überelni (az országúti 3,5-4 literrel), cserébe hármasban is nehéz volt vele előzni.

2022. aug. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Az elektromos autó egy vagyon, örülök, ha tudok venni egy régi dízelt.
2022. aug. 23. 00:09
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
A régi Diesel alatt mit értesz ?
2022. aug. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!