Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swift 1.3 (2005)....

Suzuki Swift 1.3 (2005). Váltó probléma?

Figyelt kérdés

Hidegen ha lükfercbe (re jól írtam :D ) teszem akkorát "csattan" hogy 10 méterről is meghalják. úgy írnám, hogy a kasznin dobban a hangja, amikor beteszem hátsó menetbe. melegen sem zökkenő mentes, zavar de lehet az még belefér (?)

Nem vagyok tapasztalt autós, ezért nem tudom megállapítani a meleg motornál való hátsó menetbe való berakáskor hallható dobbanást, ami hideg motorhoz képest Kb a tizede annak. menet közben a váltás hol ilyen hol olyan, de simának mondható.

Már cseréltettem kuplung munkahengert kb3 hónapja, azzal utána jó volt kb 1 hónapig aztán most meg ez lett.

Mi lehet a gond? valaki tapasztalt már effélét?

Bocsi hogy igy egyszerűen írtam le, de remélem érthető amit írtam. Kérdezzetek ha nem.


2022. júl. 25. 01:58
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, hogy induláskor egyesbe beteszem akkor bemegy, de van hogy picit meg akad. ami azt jelenti hogy 20-ból 1 szer vagy 2 szer... melegen ez ritkább. A váltás vagy egyesbe rakás hol könnyebb hogy kicsit nehezebb, de nem mondható nagyon zavarónak. Csak az, hogy hol könyebb, hol nehezebb, ami talán utalhat így együtt valami egyértelmű hibára, hát ezért írtam le ezt is most. Elég nehezen tudom elmagyarázni a dolgot. Hidegen ha benyomom a kulpungot, akkor kis zörej hallható a váltóból... Ezt mióta (kb 2 éve) nálam van az autó, észre vettem. és azóta nem vagyok elégedett ezekkel a dolgokkal, de most, pár hete ez a lükferces "kattanás" inkább dobbanás marha gáz lett, ezért kérem tanácsotokat.
2022. júl. 25. 02:08
 2/19 anonim ***** válasza:
Így ahogy mondod (elég rosszul) inkább kuplung hiba lehet az.
2022. júl. 25. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Nekem úgy tűnik, hogy nem emel ki rendesen a kuplung.
2022. júl. 25. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

elsőre azt mondanám, hogy nem nyomod ki rendesen amkuplungot, de nem mondom, mert ezen már túl vagy, sőt munkahengert is cseréltettél.

...viszont a váltó olajáról nem írtál..annak cseréje is fontos, lehet, hogy az a gond..csakhogy nagyon nem mindegy az olaj minősége.

Beírod a keresőbe, hogy új suzuki szwift,,feljön néhány ajánlat, többek közt az index fórum..itt pontos javaslatot kapsz

2022. júl. 25. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 krwkco ***** válasza:
Az általánosan használt forma: rükverc. A német rückwärts = hátrafele szóból származik.
2022. júl. 25. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Magának állítja a kuplung-holtjátékot, tehát a kuplungszettben van a hiba. :(

Nem emel ki rendesen a kuplung, valamiért.

Deformált rugók, tárcsa...

2022. júl. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Ez kuplung probléma lesz, ezek szerint nem munkahenger, hanem más.
2022. júl. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
4: liqui moly olaj van benne. a lehető legjobb...
2022. júl. 25. 15:33
 9/19 A kérdező kommentje:
5: Köszönöm! :)
2022. júl. 25. 15:34
 10/19 A kérdező kommentje:
akkor az is a kuplung hiba miatt van, hogy ha benyomom a kuplungot (igen mindig tövig nyomom be) akkor halk zörej hallatszik a váltó felöl?
2022. júl. 25. 15:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!