Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Adott egy Suzuki grand vitara...

Adott egy Suzuki grand vitara 2007-es évjáratú! Cserélve lett a termosztát, mégis ingadozik a fűtés! A fűtés cső meleg! Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

2022. febr. 21. 15:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Levegős a rendszer, a radiátorban.
2022. febr. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Aztán miért lett cserélve a termosztát??
2022. febr. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 krwkco ***** válasza:

"A fűtés cső meleg! "

A motortérben? Mindkettő (be és ki)? A termosztát nyitás előtt és után ugyanúgy vagy másképpen?

De simán lehet az is, amit 1-es mond, hogy levegős a rendszer. Ez esetben légteleníteni kell, mielőtt a motor károsodna.

2022. febr. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 krwkco ***** válasza:

A levegősség mellett a rosszul megválasztott utángyártott termosztát is okozhat fűtéshiányt. Sok autónál olyan a hűtőrendszer, hogy zárt termosztátnál csak a fűtés felé tud menni a folyadék. Amikor kinyit, akkor megoszlik a fűtés és a hűtő között. De ha a termosztát túl nagyra nyit, akkor a fűtés felé kevés melegvíz megy.

Nálam volt ilyen gond. Másik termosztáttal jó lett.

2022. febr. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mindkettő cső meleg,igen!Egy ideig nincs is gond a fűtéssel,egyszercsak gondol egyet és csak maxra tekerve nyom meleget
2022. febr. 21. 16:35
 6/9 A kérdező kommentje:
Múlthéten hoztam el a szerelőtől!Azt mondja nem tudja!De való szinű akkor fűtés csap lesz a gond!Az lehetséges?
2022. febr. 21. 16:37
 7/9 krwkco ***** válasza:

Én 2 web-es alkatrészboltban megnéztem, de nem találtam Grand Vitara fűtéscsapot. Nem minden autóban van, lehet, hogy ebben sincs.

Viszont láttam fűtés állító motort. Ez maga szabályozza a fűtés erejét, ha beállítod a kívánt hűmérsékletet? Mert akkor bármi lehet.

Ellenben, ha egyszerű fűtése van és lecsökken, amikor bemelegedett a motor (kinyit a termosztát), akkor lehet az, amit a 4-esben írtam.

2022. febr. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. febr. 21. 17:12
 9/9 A kérdező kommentje:
Akkor a hengerfej problémát kizárhatjuk?
2022. febr. 21. 17:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!