Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Már itt tartanánk? Mit szóltok...

Már itt tartanánk? Mit szóltok ehhez? Szerintük tegyük le az autót!

Figyelt kérdés

A levegő munkacsoport egy nagyon olcsó módszert választott hogy kampányoljon a pesti levegőért.

De nálam az ellenkező hatást váltotta ki.Úgy gondolom,hogy a saját pénzemet arra költöm amire akarom.Az ő véleményük szerint tegyük le a kocsit,ha nem keresünk HAVI bruttó 500 000 ft-ot mert mi azt csak alig tudjuk fenntartani és higyjük el,az jobb lesz nekünk!

Már ilyen nehéz idők jönnek?Mi lesz a következő amiről le kell mondanunk?


Amúgy szerintem igenis megéri hogy félóra alatt odaérek valahová és nem 2óráig rázkódok a koszos BKV-n a sok részeg fetrengő hajléktalan emberek között,vagy hogy nem kell éjfélkor a -10fokban 1 órát ácsorogni...és més sorolhatnám a végtelenségig.De az biztos hogy MEGÉRI.


Itt a cikk:


[link]


2010. szept. 22. 11:44
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

nekem is van kocsim és vidéki vagyok.

A pénztárcámhoz igazítottam az autóm árát mert havi 80-85 ezret keresek és nem tudnék fent tartani egy nagy fogyasztású autót ezért egy kis Marutit vettem ami keveset fogyaszt olcsó az alkatrészek és az egyéb kötelező fizetni való.A 10 km-es bérlet 9400 ft havonta a egy 10 km es jegy 245 Ft!.Ez oda vissza 500 ft 10 napra 5000 20 napra 10.000 30 napra 15.000 Ft csak az oda vissza út és és még nem számoltam ha városon belül is megyek valahová busszal ez még több lehet.Ezért az összegért megtankolok és egy hónapig vígan eljárok vele és még fizetnek is vissza belőle valamennyit de még nekem így is jobban megéri kocsival menni mint busszal.

Hogy miért?

1 nem kell várni nem vagyok időhöz kötve

2 nem kell hideg büdös szétesőben lévő járművökön utazni

3 nem kell eltűrni a bunkó embereket az idióta busz sofőröket és az analfabéta ellenőröket akik ott kötnek beléd ahol tudnak

4 az ára nagyon sok főleg Budapesten


Én kb fél éve nem ültem buszon de nem is hiányzik.Amíg megtehetem autóval járok.

2010. szept. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
69%

Ahol jelenleg fizetős a parkolás pesten, azon körön belül a BKV jóval gyorsabb (és akár még kényelmesebb is) mint az autó (viszonylag sűrűn jár, nem kell parkolót keresni, nem állsz a dugóban, mert elég sok helyen van kötöttpálya).


Ez a megállapítás alapvetően 6-19 óráig állja meg a helyét, utána viszont már nem igaz (és miylen érdekes hogy a parkolás díjfizetése meg pont ezek közé esik).


Az autó költségeit nézve valóban mindenki csak a benzin árát nézi, de ehhez még sok plusz kiadás jön, amit már nem számolnak hozzá (biztosítás (40-50e), telj. adó(10-20e), két évente műszakiztatni (20-30e), évi olajcsere (4-5e), néha szereltetni kell vmit (10-30e), stb..., csak ezek önmagában évi kb. 100 rugó, vagyis annyi mint az éves BKV bérlet! és akkor még egy km-t sem mentél!)


A másik, hogy a BKV éves bérlettel egy évig annyit mész amennyit akarsz, tehát elvben akár folyamatosan is ülhetsz a járatokon, akkor is ugyanannyit fizetsz, na ez már a kocsira nem igaz. Az más lapra tartozik, hogy ki mennyire használja ki a bérletet.


Az előbb említett parkolási zónán kívül viszont már jobb az autó, mert gyorsabb és a parkolással sem kell bajlódni, ingyenes és még hely is van (BP tömegközlekedés sugárirányú, ha "kereszbe" akarsz utazni, az gázosabb...). Az tény hogy az autó drágább, de szabadságot és feelinget ad.


Az igazán jó megoldás a P+R parkolók lennének, de ezekből kevés van, és ami van is, jó elb*tt helyen. Ma mértem le, a felvonulási tértől hazáig kb. 40 perc volt az út BKV-val, pedig M1, majd 4-6 vill, tehát fontos, kötöttpályás járatok és a west endnél lakom... Namost ez így este kocsival kb 10 perc, vagyis még az elvileg BKV preferált részen is leveri a kocsi a BKV-t mint vak a poharat. Igaz csúcsban ez valszeg pont fordítva van.


Mondjuk az igaz, hogy a BKV éjszakai járatai néha "élményszámba mennek" viszont piázva is elvisz valameddig, míg ittasan ugye az autó kiesett.


Tudom miről beszélek, mert van éves BKV bérletem, autóm is és sokfele járok nappal is, este is.

A véleményem az, hogy csúcson kívül autó, csúcsban és a parkolási körön belül pedig BKV. Persze a kettőt egyszerre fizetni pláne nem olcsó, nem is fogom ezt sokáig bírni, most egy évig tesztelem milyen így, aztán majd valamelyiket feladom.

2010. szept. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként felesleges erről vitázni és az árakat fejtegetni, mert az autósok többségénél nem a pénzen van a hangsúly, hanem a kényelmen. Arról van szó, hogy sokan inkább fizetnek többet mint a BKV-ért és cserébe kényelmet és szabadságot kapnak.

Szóval felesleges bizonygatni hogy a BKV olcsóbb, mert nem érdekli az autósokat. Amíg az embernek van pénze kocsival járni, és ezért valami pluszt kap (kényelem, gyorsaság) addig azzal fog járni. Ha valakinek olyan útvonala van amin gyorsabb a BKV, akkor meg lehet hogy inkább azt választja.

Felesleges egymást győzködni, mert mindenki más útvonalon jár dolgozni. Nem mindenkinek kell a belvárosban parkolni stb...


A P+R-ről meg annyit, hogy az én útvonalamon van több is, de egyik sem őrzött. Márpedig a mai időkben, én nem hagyom ott a kocsim a város másik végében egész nap.

Sőt még 2 utca távolságban sem szívesen hagyom ott ennyi időre. Inkább átküzdöm magam a városon, és leparkolok az iroda előtt. És nem csak a lopások miatt, de egyesek képesek nekimenni parkolás közben, és lelépnek. Ha megszólal a riasztó, legalább ott vagyok a közelben.

2010. szept. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

[link]

Érdekességek amik eszembejutottak:

Pusztán a bérlet és a benzin ugyanannyiba kerül. Viszont nem egyszer kell a városban ingáznom ide-oda.

Ráadásul ha bútort veszek, vagy ilyesmit akkor az is plusz költség (akivel egyszer kifizettették a házhoz szállítás árát az tudja miről beszélek.)

És a számítás végeredménye gyakorlatilag az, hogy 6000 forinttal KEVESEBBE kerül egy hónapban az, hogy autóm van és azzal járok.

2010. szept. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Na nehogy már egy-két köcsög mondja meg nekem, hogy mit csináljak. Beszarok.

Még szerencse, hogy ritkán járok Pesten, mert rég kihoztam a céget is az agglomerációba.

És tartok kocsit. Mégpedig sportkocsit. Ketten vagyunk a párommal és neki is van sajátja. De ezek után tuti, hogy veszek valami plusz kocsit télre, hogy ne a kis ékszerdobozomat nyúzzam. A hebegő mókacsoport meg elmehet a JQA-ba.

2010. szept. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!