Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Már itt tartanánk? Mit szóltok...

Már itt tartanánk? Mit szóltok ehhez? Szerintük tegyük le az autót!

Figyelt kérdés

A levegő munkacsoport egy nagyon olcsó módszert választott hogy kampányoljon a pesti levegőért.

De nálam az ellenkező hatást váltotta ki.Úgy gondolom,hogy a saját pénzemet arra költöm amire akarom.Az ő véleményük szerint tegyük le a kocsit,ha nem keresünk HAVI bruttó 500 000 ft-ot mert mi azt csak alig tudjuk fenntartani és higyjük el,az jobb lesz nekünk!

Már ilyen nehéz idők jönnek?Mi lesz a következő amiről le kell mondanunk?


Amúgy szerintem igenis megéri hogy félóra alatt odaérek valahová és nem 2óráig rázkódok a koszos BKV-n a sok részeg fetrengő hajléktalan emberek között,vagy hogy nem kell éjfélkor a -10fokban 1 órát ácsorogni...és més sorolhatnám a végtelenségig.De az biztos hogy MEGÉRI.


Itt a cikk:


[link]


2010. szept. 22. 11:44
1 2 3
 11/25 anonim válasza:
100%
Mindenkinek másak az igényei... Például édesanyámnak baj van a csipőjével, de ettől függetlenül, mint minden más embernek dolgoznia kell. Édesapámnak is szüksége van az autóra, mivel biztonsági őrként dolgozik és a cég egy nyomorult kartondobozt nem adna a fejük fölé ha esik az eső ezért az autóban kell meghúzódnia esőben/ hidegben. Amúgy hozzáteszem csúcsforgalom ide oda, nem mindegy, hogy BKV-val anyám csinál két órát a munkhalelyig vagy fél óra illetve 20 percet. Nem azt mondom, hogy nincs igazuk a válaszolóknak, de rengeteg szempontot kell figyelni,úgyhogy, valamilyen szinten mindenkinek igaza is van meg nem is.
2010. szept. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 hollófernyiges ***** válasza:
100%

"Buszbérlet ~10e lenne, autóval 12e körül jön ki."

Erre kíváncsi vagyok hogyan jött ki. Ha csak azt számolom hogy egy olcsó autó mondjuk 2 millió és tíz évig van hajtva, akkor az évente 200K, a buszbérlet meg 120K egy évre és még benzint, biztosítást, szervizt nem is számoltam.

2010. szept. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
100%

Úgy jött ki neki, ahogy sokaknak, hogy csakis a hajtóanyag költségével számolnak és elfelejtkeznek minden másról (beszerzés, szervíz, hatósági díjak, stb.).

Ettől függetlenül mindenkinek joga van dönteni, nekem is van autóm és kész, ne szóljon bele semmilyen csoport.

2010. szept. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
75%

Azt is elfelejtik sokan, hogy az autót nem lehet pusztán a költségek nézőpontjából elemezni.

Ha van autód:

- nem kell elviselned a tömegközlekedés hátrányait, a megállóban várakozást, a bagósokat. Nem kell fél órákat várnod az éjszakai járatra, vagy nem kell lemondanod programot, mert NINCS éjszakai járat. Nem kell összezsúfolódnod minden nap 100 emberrel, akik legszívesebben legyilkolnák egymást a helyért, nem kell elviselni a büdös csöveseket, a kisebbséget, részegeket, kéregetőket, és az élettörténetüket kéretlenül is mesélő, majd politizálásba fogó bölcs öregeket. Nem kell megszakadnod a 200 kilós szatyraiddal, de el tudsz vinni az autóban olyan dolgokat is, amit egyébként maximum házhoz szállíttathatnál akkor is, ha csak 20 percnyire van a bolt. Aki vidéki, annak elég kellemetlen, hogy nem csak ritkán járnak a buszok, és értelmetlenül alakítják ki a járatokat(nincs csatlakozás, nincs vissza busz) de mivel minden faluba be kell menniük, a normál menetidő többszörösét kell buszozniuk és fizetniük. A Volánnál a havi bérlet jelenleg 17.600 Ft 25(!) km-re, ezt az utat pedig 1 óra alatt teszi meg a busz. Autóval 15 perc.

A kinti területek egy része meg sem közelíthető semmi mással, csak autóval.

A jogosítvány megléte egyre több munkahelyen alapelvárás, mert egy rugalmasan közlekedő alkalmazott többet tud elvégezni egységnyi idő alatt mint az, aki másokra van utalva. Ugyancsak egyszerűbb autóval menni a gyerekére felügyelő anyának, mint felkerekedni és végigvillamosozni egy órát, pláne egy sírós gyerekkel.

Lehet, hogy az autó több pénzbe kerül, de az a sok nyűg amit megtakarít, messze megéri.

2010. szept. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

válasz írója 70%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:32


Ez a kommentelő szívemből szólt.Azt hiszem ezt nem lehet már tovább ragozni.

Az első pár hozzászóló között volt egy két zavaros is..(milyen ÉVI 500 ezer-re gondoltál?) és természetesen nem iskolások véleményére vagyok kiváncsi.


Amúgy meg ennyi erővel a városvezetést is lehetne bírálni

hogy élhetetlen és szervezetlen a közlekedés,hogy miért van reggel 7-kor pl az Örs vezér kereszteződésében RENDSZERESEN kikapcsolva a lámpa,hogy nálunk miért tart egy útszakasz felújítás hónapokba amikor máshol ezeket egy-két nap alatt megoldják,hogy miért nincsenek a hajléktalanok kitiltva a járatokról,ahol ezt máshol megoldják.... értitek?Nem az lenne a válasz hogy akkor mégjobban összehúzzuk magunkat,hanem hogy akkor szervezzük meg jobban.De nálunk ez képtelenség...

Valóban lehetne időnként preferálni a tömegközlekedést,ha elfogadható szinvonalon lenne.Ha időnként buszoznom kell,a gyomrom fordul fel attól a tucatnyi részeg hajléktalantól akivel együtt kényszerülök utazni(bár nem tudom hogy ők HOVÁ utaznak???)és megjegyezném hogy a hajléktalanok döntő többsége aktív TBC-s,rühes,tetves tehát potenciálisan is veszélyt jelentenek az utazóközönségre.De ha véletlenül hajléktalant nem látok,akkor látok randalírozó kisebbséget vagy szipusokat... ez szolgáltatás???És ezt vegyem igénybe mert "ésszerübb" ?Ne vicceljetek már.

2010. szept. 22. 13:57
 16/25 anonim válasza:

idézném: "Az autó szabadságot ad. Ha hirtelen kell, azonnal kéznél van."

és PONT, nincs tovább, ez a lényeg...

2010. szept. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
67%

Sokan azt is megérthetnék, hogy nem mindenki lakik olyan helyen, ahonnan 20perc a BKV-val a munkahely vagy az iskola.


Én pl. BP.X.-ből járok a Budaörsi úthoz dolgozni, és bizony ez jelentene nekem 1db busz+1db metró+2db villamos csak egy irányban. Csak a várakozási idő is több, mint ami alatt én kocsival beérek dolgozni.


Reggel a csúcsforgalomban 35-40perc alatt átszelem az egész várost, és közben télen megy a fűtés + rádió, nyáron meg a klíma.

Hazafele szintén kb. 35 perc a legnagyobb dugóban, mivel nekem van vagy 4-5 útvonalam, amit a forgalom tekintetében váltogatok és kikerülöm vele a nagyon durva helyeket.


De egyébként tök mindegy mennyi időbe telik, mert amíg telik kocsira azzal fogok járni. Nagyon is emlékszem arra az időkre amikor fagyoskodtam, remegtem, télen a buszmegállóban 20 percen át, vagy amikor nyáron a melegben, a büdösben álltam a buszon.

Életem legszebb pillanata volt, amikor megkaptam a kis 20 éves csotrogányom, és azzal jártam át Budára az egyetemre.

2010. szept. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
67%

Előző vagyok.


Egyébként nem kell hitel és 2millió egy kocsiért!

Az én első kocsimat, 350eFt-ért vettük anno, és végül tavaly 115eFt ért adtuk el!!! 115eFt egy kocsiért, ami tök jó volt, semmi baja nem volt, szuper volt a fényezése is! Félteni sem kellett.. a hülye autóstársaktól..

2010. szept. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

"Reggel a csúcsforgalomban 35-40perc alatt átszelem az egész várost, és közben télen megy a fűtés + rádió, nyáron meg a klíma.

Hazafele szintén kb. 35 perc a legnagyobb dugóban, mivel nekem van vagy 4-5 útvonalam, amit a forgalom tekintetében váltogatok és kikerülöm vele a nagyon durva helyeket.


De egyébként tök mindegy mennyi időbe telik, mert amíg telik kocsira azzal fogok járni. Nagyon is emlékszem arra az időkre amikor fagyoskodtam, remegtem, télen a buszmegállóban 20 percen át, vagy amikor nyáron a melegben, a büdösben álltam a buszon."



SZÓ SZERINT ÍGY VAN. :)

2010. szept. 22. 15:38
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mivel vidéki vagyok, kábé 2000 forinttal van többe a kocsi, mint a busz! De ami durvább, hogy testvéremnek hajszálpontosan ugyanannyiba van! Akkor meg miről beszélünk?
2010. szept. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!