Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Már itt tartanánk? Mit szóltok...

Már itt tartanánk? Mit szóltok ehhez? Szerintük tegyük le az autót!

Figyelt kérdés

A levegő munkacsoport egy nagyon olcsó módszert választott hogy kampányoljon a pesti levegőért.

De nálam az ellenkező hatást váltotta ki.Úgy gondolom,hogy a saját pénzemet arra költöm amire akarom.Az ő véleményük szerint tegyük le a kocsit,ha nem keresünk HAVI bruttó 500 000 ft-ot mert mi azt csak alig tudjuk fenntartani és higyjük el,az jobb lesz nekünk!

Már ilyen nehéz idők jönnek?Mi lesz a következő amiről le kell mondanunk?


Amúgy szerintem igenis megéri hogy félóra alatt odaérek valahová és nem 2óráig rázkódok a koszos BKV-n a sok részeg fetrengő hajléktalan emberek között,vagy hogy nem kell éjfélkor a -10fokban 1 órát ácsorogni...és més sorolhatnám a végtelenségig.De az biztos hogy MEGÉRI.


Itt a cikk:


[link]


2010. szept. 22. 11:44
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Amit még elfelejtettem....hogy ha 500 ezer Ft alatt nem éri meg autót fenntartani,akkor MAGYARORSZÁGON HÁNY EMBERNEK LENNE AUTÓJA ????
2010. szept. 22. 11:46
 2/25 anonim ***** válasza:
47%
Reggel 8.30-ra kell beérnem a suliba, kocsival kb kétszer annyi idő, mint bkv-val.:D Mindegy is, sokan elfelejtették már, hogy honnan jöttek. :)
2010. szept. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
100%
engem is rendesen felháborít ez a kijelentés...
2010. szept. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
69%

Kb. annak a rétegnek, akinek valóban szüksége is lenne rá. Fél óra alatt hova érsz el Budapesten reggeli és délutáni csúcsban? Max. két lámpa között... Úgyhogy ez csak szemfényvesztés. Tömegközlekedéssel a csúcsok idején pontosabban, kiszámíthatóbban odaérsz bárhova, mint autóval.

Csak gondolj abba bele, hogy mennyi egy szakszerviz költsége. Hányan hordják a "kötelező" szakszerviz után oda az autót? Elég kevesen. Tehát cseppet sem elképzelhetetlen az, hogy igen magas jövedelemnél éri meg a gépjármű.

Hányan ülnek egy-egy autóban a csúcsok idején? Hatékonyság, kihasználás, az dívik. Máshol büntetik az ilyet...

És mindezt úgy mondom, hogy gyakorló autós vagyok. Tény, hogy este, és a csúcsokon kívül kényelmesebb az autó, de a munkába járáshoz nem igazán szükséges... Hasonlóképpen a bevásárláshoz is jól tud jönni. De mennyire kihasználtak a P+R parkolók? Hányan választják ezt a fajta, hozzáteszem, hogy más országokban igen szépen működő, megoldást?

2010. szept. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Évente 500.000Ftról beszél amúgy. Én Bp közeli településen lakok, 10km-re járok dolgozni. Busszal 15 perc+15 perc gyalog=fél óra. Kocsival 10perc háztól házig. Buszbérlet ~10e lenne, autóval 12e körül jön ki. Buszon a közlekedés hering-szintű, plusz időhöz vagyok kötve. 2e-ért egyértelmű, hogy a kényelmet választom.
2010. szept. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Felteszem még azt a kérdést is, hogy te cseréled a gépjárművedben az ajánlott futás után az alkatrészeket? Vagy te is "jó magyar szokás szerint" addig hajtod, amíg el nem romlik... Mert ha egy kuplungszerkezet 90e km-re van tervezve, akkor van aki a 90e. km után beáll a szervizbe és függetlenül attól, hogy működik-e vagy sem, lecserélteti... Persze lehet vitatkozni ezen szükségszerűségről, de a levegő munkacsoport valószínűleg ezeket a sémákat alkalmazta (hozzáteszem, hogy nem feltétlen helytelenül) amikor az összeget meghatározta.
2010. szept. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Én kocsival is és busszal is járok dolgozni. Igaz diák bérletem van (nem vásárolt matricával). Pesten lakok. Kocsival is csak 20 percet spórolok meg az utazással szóval nem éri meg mindig nekem azzal járni. Van hogy nincs kedvem vezetni és napokig busszal járok.

Nos a tervezett élettartamos hozzászólásra. Ha túlfutotta azt az előírt km-ert de még tudom használni nem fogom lecserélni. Pénzkidobás. Amikor érzem hogy már nem az igazi akkor fogom kicserélni. Olyan még nem volt hogy addig mentem vele amíg el nem romlott.

2010. szept. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

"Az autó szabadságot ad. Ha hirtelen kell, azonnal kéznél van."

Ennyi, felesleges ragozni. Lehet taxizni, de akkor várni kell, fizetni, borravalózni, elviselni ha bunkó vagy szószátyár. Nem lehet bevásárlókörutat tartani vele, mert a várakozás is pénzbe kerül.

Aki pedig ismeri a tömegközlekedést, az sosem fogja azt mondani, hogy inkább válaszd azt autó helyett. Ez egy cikk olyan emberek tollából, akiknek biztosan autójuk van.

2010. szept. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim válasza:
0%

"2ezerért még szép hogy a kényelmet választom"

1 évben az már 24.000. Azt a pénzt például már családra tudnád fordítani. Egy autó Budapesten felesleges... az én véleményem szerint.

2010. szept. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 hollófernyiges ***** válasza:
Azért ők nem azt mondják hogy havi fél mila alatt tilos, hanem akkor ér annyit az időd hogy kompenzálja az autótartással felmerülő pluszkiadásokat. Ha te úgy érzed hogy megengedheted magadnak, akkor autózz.
2010. szept. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!