Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olajcserét szerviz vitt...

Olajcserét szerviz vitt olajból is megcsinálja?

Figyelt kérdés

Nem mindegy hogy ők szerzik be 30 ezerért, vagy én 20 ezer környékén... ugyanazt.


Nyilván otthon is meg lehet az olajcserét ejteni, de macerás, és semmi kedvem cserpálni meg utána kezelni a fáradt olajat, előző szűrőt se tudom hova tenni.


Eddig otthon cseréltem másik autónkba de elegem lett belőle. Mármint a cseréből. Persze, pénz meg minden, amiből sosincs sok, de muszáj meglépni ha azt akarom hogy menjen a kocsi.


De ha lehet miért ne spórolnék legalább az olajon?


Azt szokták írni, hozott alkatrészből nem dolgoznak. Na most, az olaj nem alkatrész :) A szűrők már talán-talán annak számíthatnak.


2022. júl. 13. 09:57
1 2 3
 11/22 krwkco ***** válasza:

A szervizek nem garanciális okokból tagadják meg az idegen alkatrész beépítését. Arra elég, ha ráírják a számlára, hogy a megrendelő által hozott alkatrésszel dolgoztak és a vevő ettől kezdve a hajára kenheti a garanciát.

Azért ragaszkodnak a saját beszerzéshez, mert a munkadíjon túl is hasznot akarnak. Ami a vevő félrevezetése. Van amikor ezt kénytelen vagy elfogadni (pl. garanciaidőn belül), de egyébként keresni kell olyan szervizt vagy szerelőt aki megelégszik a munkadíjjal.

2022. júl. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 krwkco ***** válasza:

#10

"Sajnos ez nem így működik, írhatsz akármit a papírra, de a törvény azt nem fogadja el. A szerviznek garanciát KELL vállalni."

Az általa elvégzett munkára. A máshonnan származó alkatrész hibátlanságára nem kell garanciát vállalnia.

Ő beöntötte az olajat, lecserélte a szűrőt. Erre vállal garanciát.

2022. júl. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

#11 Ez marhaság. A szervizt a törvény nem alkatrészt árán kára kötelezi, hanem szerelési garanciát. Az elvégzett munkát illeti garancia, nem az alkatrészt. Ezen nem változtat az, hogy az alkatrészt ki veszi.


Azt meg főleg nem értem, hogy hogyan lenne ez félrevezetés. Azokat az árakat nem a szervizek találják ki, hanem a boltok. Persze nyilván a szervizek direkt olyanoktól rendelnek, akiknél drágább, mert így nagyobb a haszon, de a szervizek akkor is a bolti áron adják őket. Szóval hol látsz te félrevezetést?

2022. júl. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Jó, ne azon a pár ezer forinton múljon, de ha sokkalta többért akarják beletenni az olajat - mert nekik is "többe került" - azt jó messzire elkerülöm. Nem szeretem a lehúzást.


Elvileg az olaj akkor legyen valami köztes kedvezményes 23-25 ezer, szűrő öt-hatezer, munka 1 óra, akkor valami 40 ezerbe fájna egy olajcsere nekem?


Az 4 forint / km, és 9 Ft-ot térít a munkahelyem, még nem tankoltam. Jobb helyen megadják a 15-öt, de még az is lópikula igazából.

2022. júl. 13. 11:09
 15/22 anonim ***** válasza:

#13


K*rva autocorrect. Úgy értem nem alkatrész garanciára, hanem szerelési garanciára kötelez a törvény.

2022. júl. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Pedig a munkadíjon többet spótrolhatnál, meg még az olaj ár közt is lenne bőven hasznod.

Úgy ne mondj olyat hogy te már cseréltél mert akkor mindíg cserélnéd.

Egy olaj csere max jó fél óra.

2022. júl. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Egy kicsit túllihegitek ezt a dolgot. Olajcseréről van szó, ráadásul nem valami noname olajat akar belelocsoltatni, hanem ugyanazt, amit a szervizek, olcsóbb beszerzési forrásból.

Tökéletesen megfelel egy olcsóbb műhely, ahol esetleg meg is várhatja, nem zavarják ki, látja mit öntenek bele.

Fel sem merülne bennem, hogy egy idősebb, nem túl nagy értékű autó alapvető karbantartási munkáit valami csilivili, horroráron dolgozó szakszervizben végeztessem.

2022. júl. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 krwkco ***** válasza:

#13 #15

"Ezen nem változtat az, hogy az alkatrészt ki veszi."

Csakhogy ne a levegőbe beszéljünk:

"Ptk. 6:168. §

(1) Vállalkozás által fogyasztónak eladott ingó dolog (ezen alcím alkalmazásában: termék) hibája esetén a fogyasztó követelheti a gyártótól, hogy a termék hibáját javítsa ki,...

(2) Ezen alcím alkalmazásában gyártónak minősül a termék előállítója és forgalmazója."

Ha az olajat a szerviz adja el, akkor a szerviz a felelős a minőségéért. Ha más adja el a vevőnek, akkor más a felelős.

Ilyen egyszerű ez a dolog.

2022. júl. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

"Ha más adja el a vevőnek, akkor más a felelős."

Igen. Csakhogy olaj esetében nem bizonyítható, hogy a minőséggel volt baj, ezért a szervizben fog csattanni az ostor.


#17 Bennem meg az nem merült volna fel soha, hogy pl. az előző autómat, hiába volt 24 éves és ért 200 ezret, ne minőségi helyen csináltassam. Persze nálam ilyen nem játszik, szerelőként nyilván magam csinálok mindent, de ha nem így lenne, akkor sem spórolnék ezen. A minőségnek ára van, meg kell fizetni, kész.


Szerintem a tegnapi Kia Sorento-s is úgy gondolta, hogy jó lesz az olcsóbb szerviz is, aki bejött olajfolyással, mert az előző szervizkor a paraszt nem cserélte ki a tömítőgyűrűt. Hiába nézed ablakon keresztül, aki csalni akar, az úgyis csalni fog.

2022. júl. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül kötném össze a drágán dolgozó szakszervizeket a minőséggel. Ahogy a kisebb vállalkozásokat sem a hozzá nem értéssel.
2022. júl. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!