Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Igaz az, hogy egy elektromos...

Igaz az, hogy egy elektromos autó akkumulátorához 10t sót, 17t ércet és 12t ércrézt kell kitermelni?

Figyelt kérdés
„Összesen 200 tonna földet ásnak ki egyetlen akkumulátorért. Hogyan állíthatja bárki is jó lelkiismerettel, hogy ez jobb a környezetnek, mint a fosszilis autók?”

2022. júl. 5. 13:43
1 2 3
 21/25 Beviz Elek ***** válasza:

Azért tartom jobbnak mert levegő túl magas CO2 szintje miatt megváltozik a bolygónk klímája és jó eséllyel nem éli túl az emberiség.

Szélsőséges időjárás, kánikula, növény és állatfajok kipusztulása ami nélkül nem éljük túl, jégből kiolvadó vírusok amik ellen nem tudunk védekezni, stb. Minél kevesebb CO2-t eregetünk a levegőbe, annál több az esélyünk a túlélésre. A nagy valószínűséggel kipusztulunk vagy pedig a nem tudjuk mi lesz a következménye de legalább időt adhat lehetőségek közül a második jobb.

2022. júl. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

#21


"Azért tartom jobbnak mert levegő túl magas CO2 szintje miatt megváltozik a bolygónk klímája és jó eséllyel nem éli túl az emberiség."


Van itt egy jó adag konteó is a háttérben, még jó, hogy nekem nincs időm az ilyen dolgok olvasgatására. :D


Szóval az atom az sz*r, mert alig bocsát ki CO2-t, de mentsük meg a saját fajunkat, csak ne atommal, mert amúgy pont az lenne az egyik megoldás. Értem. A magas CO2 szint pedig egy érdekes dolog. Számomra az egy kérdés, hogy mennyiben befolyásoljuk a bolygó természetes CO2 kibocsátását, mert ezzel kapcsolatban is több ellentétes véleményt láttam már, mintha nem értenének ebben egyet a világ vezetői.


"Nagyon sokszor leírtam már és sok forrást is belinkeltem mert én nem a kisujjamból szopom az adatokat"


Szerintem meg pont onnan szopod, vagy valaki máséból, mert ugye e-lobbi nincs, csak olajlobbi. Az ilyen H.A. jellegű szélhámosok nem azért csinálják azt, amit, mert rengeteg pénz van benne, hanem azért, mert meg akarják menteni a fajtájukat. Dehogy akarják...


A legnagyobb gond az elektromos autókkal az áruk. Egy átlag magyar nem fogja megvenni, mert nincs miből, a cégek szintén nem, mert nem jön vissza az ára. Láttam egy videót egy elektromos teherautóról, kb. 4-5x annyiba kerül, mint a dízel és mit ad cserébe? Az üzemanyaggal sokat nem spórolsz, mert eleve sokkalta nagyobb a jármű vételára, kb. már előre kifizetted. Én szeretem az elektromos dolgokat, elektromos munkagépen a legjobb dolgozni. Könnyű kezelni, halk, nem dübörög, kényelmes, jó vele dolgozni.


De ezért a pénzért biztos nem fogok venni soha, bármit is kárognak a klímavarjúk.

2022. júl. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 Beviz Elek ***** válasza:
Rendben.
2022. júl. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez túlzó. Egyenlőre nincs más mód de mint a lítium sem lesz hosszú távú akkumulátor alapanyag. Csomó probléma van vele és legfőképp az ára. A nikkel metál hidrid volt előtte, látod az sem futott karriert pedig autó is készült ilyen. Úgy hallottam kísérletek folynak a grafén típusú aksikkal, olcsó, tartós és energiasűrűssége is megfelelő lenne. Ha ez sikerülne a gyakorlatban jó lenne.
2022. júl. 15. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Én alumínium-levegő akkuról is hallottam, azt viszont nem lehet tölteni, hanem mindig cserélni kell. A hatótávja akár nyolcszorosa is lehet a lítiumos akkuval szemben.
2022. júl. 15. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!