Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit jelent ez a hibaüzenet ?

Mit jelent ez a hibaüzenet ?

Figyelt kérdés
Kiolvastuk az autót és ez a hibaüzenet volt benne : start interruption due to insufficient engine speed. Mármint értem mit jelent csak, hogyan kéne ezt elképzelni ? Az önindítóra vonatkozik ? És világít a check engine. Kiütöttük belőle aztán ma menet közben újra felvillant. De semmi más hibát nem ír az autó ás teljesen jól működik. Kicsit jobban ráz mint kéne mikor beindítom de hamar normalizálódik a helyzet. (lehet hogy a tartó bakok a motornál ?)
2022. jún. 27. 13:46
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Tippelek: egy agyon elektronikázott közép/felsőkategóriás tizenéves autó, aminek a második engine hibajelzését is csak tippelni lehet, mert az nem olvastátok ki.


Sok sikert.

2022. jún. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Mire fel ez az utálatos hangnem ? Leírtam, hogy kiolvastuk, de egészségedre... igazi magyar mentalitás


Köszönöm

2022. jún. 27. 14:02
 3/9 anonim ***** válasza:

Bocsi, nem utálatosként írtam, csak megpróbálok rávilágítani a diagnosztilázásra.


Amúgy ez egy Audi, ugye?


Ha talált, ha nem, nem a hibakód törlés fogja megjavítani. Főleg nem a GY távdiagnosztizálás.


Sok sikert, őszintén.

2022. jún. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 krwkco ***** válasza:
A hibakód számít (1 betű + 4 szám). Annak utána lehet nézni az interneten. A megfizethető hibaolvasók szöveges üzenetei nem veszik figyelembe, hogy egyes gyártók más hibát raknak a kód mögé. Hacsak nem milliós értékű, gyártóspecifikus diagnosztikai eszközzel történt a kiolvasás.
2022. jún. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#1, #3: Ahogy a példa is mutatja a magyar ember maga a rák.
2022. jún. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Bocsánatot kérek én is, sajnos az online felületen sokszor már a legrosszabbra számítok és néha nehéz megítélni ki szarkasztikus, ki utálatos és ki akar segíteni.


Egyébként igen az. Tudom hogy nem az fogja megjavítani csak sosem láttam még ilyen hibaüzenetet aztan gondoltam hátha van valakinek valami tapasztalata vele. Nem egy problémás jószág csak mostanában mintha megőrult volna itt az elektronika benne.


Egyebként autószerelő ismerősöm olvasta ki mikor meglátogattak minket. Mindenképpen el szeretném vinmi szervízbe csak sajmos szezonális vendéglátásban nincsen nagyon szabadnap szóval nem tudok elszabadulni és hazamenni ahol szívesen viszem szervízbe.

2022. jún. 27. 14:44
 7/9 anonim ***** válasza:

#6

Ha ismerős autószerelő olvasta ki megbízható, gyártóspecifikus diagnosztikai eszközzel, akkor sem lehet így távolból, látatlanul hibát keresni.


Lehet valaki rávágná, hogy az önindító rosz, közben meg csak az önindító kábele korrodált, stb.


Van egy hibakódod, ami az önindítóra utal, és a tünet is ezt erősíti meg ("Kicsit jobban ráz mint kéne mikor beindítom"), de a hibafeltárást az autószerlő ismerősődre bíznám. És lehetőleg ne cseréljen önindítót első körben, hátha. De ezt ő is tudja.

2022. jún. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
a hiba kódjával többre mész, mint a szöveggel. A kódot beírod google-be és kidobja, hogy általában mi okozza a megjelenését. 4-5 fajta tipp szokott lenni.
2022. jún. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Amúgy én a hibafeltárást autó villamosságisra bíznám. Nekik van tudásuk a hibakódok elektronikai/szoftveres ok-okozati összefüggéseiről, és megfelelő mérőeszközeik a feltárásban.


A legjobbak (mint pl. az én ismerősöm) viszont nem fognak szerelni. Pl. egy generátor problémát sikeresen feltárt az ismerős, de utána sima szerelőhöz kellett vinnem az autót, mert ő nem fogja szétbontani a fél motorteret, hogy kivegye a generátort. Miután kint volt, szétszedte, és "aprópénzből" megjavította.

2022. jún. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!