Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes szalon autót venni...

Érdemes szalon autót venni 2022-ben?

Figyelt kérdés

Az elmúlt 1-2 évben sokat nőtt az új és a használt autók ára is.

Aki 2020-ban kihozott a szalonból egy Kia Ceedet, most még többet kap érte, mint amennyiért vette.

Én egy Kia Ceed kombi autót szeretnék. Vagy 2 évest, vagy újat. Arra lennék kíváncsi, szerinted megmarad ez a tendencia, ami az elmúlt 1-2 évre jellemző volt? Valyon meddig marad ez így?



2022. máj. 29. 06:30
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
80%

Csak újat éri meg, hiszen sok éves autók is új árban mennek most.

Viszont valóban várni kell rá, akár több, mint egy évet is.

Aki ezt lepontozza annak fingja nincs a jelenlegi autóhelyzetről.

2022. máj. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki tudja hogy szar a helyzet.
2022. máj. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Ennek ellenére engem is jól lepontoztak, amikor írtam, hogy nem is biztos, hogy van jelenleg szalonautó. Van, ahol 1-2 ÉVET kell várni.


Tény, hogy pont a Kia-t nem tudom, viszont az elmúlt időszakban intéztem:

- Skoda

- Suzuki (2x)

- Toyota

vásárlást. (Ebből csak egyet magamnak, de mivel szeretek szalonokba járni, másnak is segítek.)


A lényeg, hogy rengeteg szalonban jártam, sok helyen kérdezősködtem. Főleg a fenti márkáknál, mert azok kellettek, de beszéltem másokkal is. MINDENHOL azzal kezdik az értékesítők, hogy nincs, várni kell, bizonytalan, nem tudjuk...


Amit tényként tudok mondani: Skoda Fabiára jelenleg szó szerint két évet mondanak. Suzuki Swift-et vidéken sikerült találnunk egyet, amit valaki visszamondott (pont azért, mert annyira sokára jött, hogy inkább vett használtat helyette), így nekünk sikerült lecsapni rá. Se színben, sem felszereltségben nem olyan volt, mint amit elképzelt az ismerős, viszont jelenleg "csak legyen valami" alapon vitte, amit lehetett. Nagyon jó vásár volt amúgy, de na. A véletlenen múlt.

A Toyotánál voltak előre rendelt autók, azok július-augusztus környékén érkeznek. Nincs ám választás: amilyen felszereltség és szín jön, az lesz, és punktum. Minden mást csilliárd hónapra lehet rendelni, aztán vagy jön, vagy nem.

Jelenleg ott tartunk, hogy árgaranciát már nem adnak, hiába rendeli meg és papírozza le az ember. Az árat akkor állapítják meg, amikor az autó már itt áll, annyira gyorsan drágulnak.


Sokszor van választás (Suzuki mondta ezt): ha jó rádió nélkül is, akkor mondjuk 1 éven belül lesz az, ami amúgy Japánból érkezik. Akkor itt, Magyarországon majd beleszerelnek valamit, és azzal adják át. Ha ragaszkodsz a gyári rádióhoz, akkor teljesen bizonytalan, mert jelenleg nincs hozzá chip. Ezért van a konfigurátorban olyan opció, hogy AN (audio nélküli).


Szóval, igen. Le lehet pontozni, de alaposan utána jártam (Budapesten és több vidéki városban is, illetve telefonon gyakorlatilag országosan), és sajnos tényleg ez a helyzet. Ha valaki jobban érzi magát attól, hogy egy erről szóló válasz 0%-os, hát legyen. Ettől még nem fog senki előbb autót kapni a szalonban.

2022. máj. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a tavaly októberben rendelt Toyota most pénteken ért a kereskedésbe, szóval ez akárhogyis számolom 7 hónap legalább és ez még gyorsnak számít. Ahogy annak idején kérdezgettem, a "leggyorsabban" a japán márkák kocsijai érnek ide leghamarabb, mert nem nagyon van lehetőség egyedi extrázásra, felszereltség csomag opciók vannak.
2022. máj. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
De akkor miért van az hogy pl nyiregyen elmegyek skoda/seat szalon előtt és kb 25-30 autót is látok? Miért nem veszik?
2022. máj. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
17%

"sok éves autók is új árban mennek most" csak éppen jobban felszereltek és nem egy Dacia Sandero hanem valami értelmes kocsi.


Dacia-t mire értelmesen felszerelve kihozol, ott vagy hogy vettél volna egy 4-5 éves AUTÓT.

2022. máj. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
48%
#15: azokat már eladták. Idő lepapírozni és míg a vevő jön érte, addig ott parkoltatják őket.
2022. máj. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Azért, mert 1. a szalonban lévő autók nagy része is eladott már, de addig nem adják át, amíg nem jön másik, mert nem lehet üres a szalon a vezetői utasítás szerint. Vagy, mint ahogy a kecskeméti Toyotában mondták: el sem adhatják a szalon- és tesztautókat külön vezetői engedély nélkül, hogy legyen több típusból is kiállítási darabjuk.

2. Van nyilván azért 1-1 autó, jellemzően a 15-20 milliós kategóriából, mert azokat nem kapkodják úgy el.


Vagy olyat adnak el, amit 5 hónapja forgalomba helyeztek (8,5 milliós Toyota corolla), mert 6 hónapos koráig számít új autonak, ezért most engedélyt kaptam már, hogy eladják.

2022. máj. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Tesztautók is lehetnek. Szombathelyi Toyotában nekem azt mondták, az eddigi 3 hónap helyett most nekik pl 9 hónapig kell tesztautóként tartani a kocsikat, mert egyszerűen nincs helyette másik.
2022. máj. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Csak pénzkérdés, de jobb az új. Persze casco meg szerviz, de kevesebb eséllyel hagy cserben.
2022. máj. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!