Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hengerfejes az autó?

Hengerfejes az autó?

Figyelt kérdés

Észrevettem, hogy minimálisan fogy belőle a fagyálló, és pici folyás van a tartály alján. Úgy vettem észre, hogy annál a kis túlfolyo lyuknal folyik. És nyomás is van a tartályba. Plusz még fűtés sincs a kocsiba. Hengerfejes lenne? Motorikusan teljesen jó, 2.0 crtdi.

Mi lehet még? Esetleg létezik, hogy nem jó a szelep a kiegyenlítő tartaly sapkajan, és megnovekszik a nyomás, nem nyit ki a szelep, és azért nyomja ki a vizet a kis lyukon? De gondolom nem ez van, mert ettől még kellene lennie futesnek, nem?

Hétfőn tudom csak szerelőhoz vinni, de nagyon ideges vagyok miatta.


2022. máj. 18. 15:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen, rossz kupak lehet illetve repedés az alján és azért folyik. Vagy csak a vízrendszerbe dolgozik bele a henger és azért fújja fel.
2022. máj. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Eldugult rendszer, nem megy a radiátorba és mivel nem tud hova menni növekszik a nyomás.
2022. máj. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Fűtőradiátor lenne eldugolva?
2022. máj. 18. 16:09
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha a kupak rossz, akkor nem zár le sosem, túlnyomás emiatt nem lesz.

Vedd le éjjelre a kupakot, és nézz alá, hol lesz víz az autó alatt.

Általában a hűtő, vagy a fűtőradiátor lukad, vagy a termosztátot rakják be rosszul.

Vannak házi módszerek a hengerfejesség megállapítására, inkább nem írom le, mert a gyk-s mazsolák szívrohamot kapnak ettől általában.

2022. máj. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 krwkco ***** válasza:

1. Semmi okod nincs azt gondolni, hogy hengerfejes az autód.

2. A kiegyenlítőtartályon nincs túlfolyó lyuk. A hűtőrendszer egy zárt rendszer.

3. Ha a kiegyenlítőtartály alján hűtőfolyadékot éreztél, akkor vagy a tartály repedt (a testen vagy csatlakozónál) vagy a sapka eresztette ki a túlnyomást. Az utóbbi esetben a sapka mellett is kell lenni folyadéknyomnak.

4. Ha a hűtőrendszeren valahol (nem a kiegyenlítőtartályon)lyok, repedés keletkezett, akkor ott lehüléskor levegőt szívhatott be. A felmelegedő levegő túlnyomást okozhat és megszüntetheti a fűtéskörben a keringést. Nem biztos, hogy egy ilyen repedés drága hiba lesz, de nehéz megkeresni.


Minden elindulás előtt nézd meg a hűtőfolyadék szintjét. És nagyon figyeld a hőfokjelzőt, amig az autót meg nem javítják. Ha túlmelegedést mutat, meg kell állni. Megvárni a mig lehül és hívni egy hozzáértő embert aki le tudja csavarni a kupakot anélkül, hogy leforrázná magát. És pótolni kell a hűtővizet.

2022. máj. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 krwkco ***** válasza:
lyok = lyuk
2022. máj. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Es milyen házi praktikák vannak, amivel meg lehet állapítani, hogy hengerfejes? Ha nem akarod itt leirni, akkor nekem privátba is jó.

5. Köszi a segítséget. A kupak környékén nem fagyallos. A kezemet bedugtam a tartály alá, és fagyallos lett a kezem, friss fagyállós. És pont ott, ahol a lyuk kivezetese van alul. Azért gondoltam a sapkara.

2022. máj. 18. 16:45
 8/12 krwkco ***** válasza:

"Es milyen házi praktikák vannak, amivel meg lehet állapítani, hogy hengerfejes?"

Ha a fagyállónak a kiegyenlítőtartályban kipufogógáz szaga van. Ha a felületén olajfolt úszik.

Ha az olajbeöntő sapkában majonéz-szerű keverék van. Bár ez az égés során keletkező víz miatt is lehet, ha rövid menetek miatt nem párolog el az olajból.

2022. máj. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Utolsó. Semmi ilyen nincs jelen. Csak simán nincs fűtés, és nagyon lassan fogy a víz, és ott nedves, ahol mondtam.
2022. máj. 19. 15:44
 10/12 krwkco ***** válasza:

"Semmi ilyen nincs jelen."

Akkor érvénybe lép az 5-ös hozzászólás 1-es pontja. :-)

2022. máj. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!