Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hengerfejes lenne?

Hengerfejes lenne?

Figyelt kérdés

3/4 óra vezetés után felforrt a hűtővizem csak úgy hirtelen, és muszáj volt mennem 3-4 km-t vele, mert az erdőben ragadtam volna sötétben.

Megálltam, leállítottam a motort, spriccelt ki a gőz a motorháztető alól.

Felnyitottam, ekkor még volt a tartályban víz és forrt, bugyborékolt.

Ahogy kezdett hűlni, közben elfolyt az egész tartály hűtőfolyadék.

Sötétben belenéztem vakuval amennyire tudtam, a tartályra csatlakoztatott csőnek az alja, amin ha jól láttam van egy rögzítő valami, mint egy menetes rögzítö a csapoknál, ott vizesnek tűnt, mintha onnan spriccelt volna ki.



2022. ápr. 1. 22:31
 1/10 A kérdező kommentje:
a hőfok jelző fentment 90ről 110re egyszer csak.
2022. ápr. 1. 22:49
 2/10 anonim ***** válasza:

Azért ez így elég hülye kérdés.

Megkell nézni hogy hol és miért folyt el a víz.

Persze egy szerelő is megnézi , de az már 10000 ft lesz aza nézés, plusz a javitás.

2022. ápr. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
arra gobdoltam, hogy a tulnyomo szelep kiengedte, a tobbi pedig nem is elfolyt, hanem felvette a rendszer.
2022. ápr. 1. 23:15
 4/10 anonim ***** válasza:
Simán lehet hengerfejes, igen. Nem kellett volna felforrt vízzel menni egy métert sem. Hívsz egy taxit vagy valamit és azzal mész, sokkal olcsóbb mint egy hengerfejezés.
2022. ápr. 2. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha forr a víz, fűtést maxra max ventillációval. Tudom ez most nem segít de hátha másnak hasznos lesz.
2022. ápr. 2. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 krwkco ***** válasza:

Attól, hogy túlmelegszik és elveszt egy csomó vizet, még nem feltétlenül hengerfejes.

Elkezdődhet úgy a dolog, hogy van egy kis rés valamelyik csatlakozónál vagy csövön és ott szivárog ki a hűtőfolyadék. Nem is lehet észrevenni, mert elpárolog. Azután amikor lehül a rendszer, akkor a víz helyett levegőt szív be. A levegő szépen gyűlik egy magasabb ponton, pl. a hűtő tetején. Ettől kezdve a felmelegedett levegő megpróbál kitágulni, 100 fok alatt is megnövekszik a nyomás és az autó a kiegyenlítőtartály nyomáshatároló szelepén keresztül még több vizet veszít. Amikor már kevés a hűtővíz a keringetéshez, akkor a motor túlmelegszik és csak ezt veszi észre a tulaj. (Velem is megtörtént.)

Fel kell tölteni a rendszert, a légtelenítő pontokon légteleníteni (ez fontos) és ha nem csurog alul a víz, akkor beindítani a motort és hazamenni.

Óvatosan ki kell tapogatni, hogy hol nedvesedik a felmelegedett rendszer és a rést megszüntetni.

Olvasd el itt a hozzászólásaimat és a végkifejletet:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__11..

2022. ápr. 2. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

" a tobbi pedig nem is elfolyt, hanem felvette a rendszer. "

🙈😲

SZerintem ne folytasd ezt az eszme futattást.

2022. ápr. 2. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha országúton mentél, és közben felforrt, akkor valószínű hengerfejes.

Ilyen időben, főleg ha sötétben mentél, még hideg van, a menetszél még a vízhűtéses blokkot is lehűti annyira, hogy nem nyom ki vizet, ha kevés van benne.

Én egy dízel peugeottal mentem haza anno télen -5 fokban kb 80km-t.

víz nélkül, mert eltört egy műanyag cső...

Szerelő mondta, menjek vele nyugodtan, nem lesz baja.

Nem is lett, kicserélte a csövet, feltöltötte vízzel, semmi baja nem lett.

2022. ápr. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 krwkco ***** válasza:

Üdv Kérdező!

Megírod majd, hogy mi lett a vége?

2022. ápr. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"ahogy kezdett hűlni, közben elfolyt az egész..."

Vagyis leállítotttad, és miközben hűlt a motor, aközben elfogyott a folyadék?

Baktassak ha értem ezt a gondolatmenetet.

2022. ápr. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!