Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tippek parkoláshoz?

Tippek parkoláshoz?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Sajnos már 2 sikertelen forgalmi vizsgán vagyok túl ezen a héten lesz a 3. vizsgám és szeretnék végre menni. Érzem, hogy a városban jól vezetek, de a parkolások nem mennek. Tudnátok praktikákat írni, ami nektek bevált a parkolásnál? Ilyesmire gondolok, hogy mikor kell elkezdeni tekerni a kormányt és merre, illetve a vizsgán van javítási lehetőség és ha mondjuk ferdén állok be vagy túl közel az egyik autóhoz, akkor meglehet próbálni kijavítani és ilyen esetben mit lehet csinálni. Sokat gyakoroltuk az oktatómmal, de még mindig nem éreztem rá teljesen. Tudnátok tippeket írni ezzel kapcsolatban?

2022. máj. 9. 09:06
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy nincs saját autóm, így az nem opció sajnos, hogy egyedül is gyakoroljak az órákon kívül ott amerre nem járnak sokan. A szüleimnek van autója, de azt mondták csak akkor adják oda ha meglesz a jogosítványom, így csak az oktatómmal tudok gyakorolni az órákon.
2022. máj. 9. 09:15
 2/11 anonim válasza:
71%
Sajnos nagyon rossz hogy már nincs külön rutinvizsga, gyakoroljatok a rutinpályán, vagy válts oktatót meg autótípust.
2022. máj. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"mikor kell elkezdeni tekerni a kormányt és merre"


Ezeket nem tanította meg az oktatód? Sokat kell csinálni vele is és majd lassan rögzül, hogy mikor mitt kell.

Van ez az app: Parkolj Viktoriával, ügyesen bemutatja az parkolásokat, ha az oktatód nem tudott megtanítani, töltsd le ezt az appot,tudsz belőle tanulni, mikor mit kell csinálni és merre.

De ahogy egyre több rutinod lesz, menni fog.


És vizsgán akkor javíthatsz, ha még nem húztad be a kéziféket. Addig van lehetőséged kétszer korrigálni.

2022. máj. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy 2 oktatóm volt eddig, de mindketten türelmetlenek voltak és kiabálósak, de nem hibáztatom őket, mert sajnos nem vagyok egyszerű eset. Sok órán túl vagyok már és ennyi óra után már mindennek hibátlanul kellene mennie, de az végképp nem segít a dolgon ha kiabál meg káromkodik stb. :/
2022. máj. 9. 09:35
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Oké, csak hogy tiszta legyen, azért fizetsz az oktatódnak, hogy ezt megtanítsa és ne google-n meg gyakorin kelljen utánanézz. Mondd meg neki, hogy ordítozás helyett inkább segítsen, hacsak nem az a célja hogy megbukj és minél több órát kelljen fizess nála.
2022. máj. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért van az oktató, hogy ezeket elmondja, megmutassa. Vegyél 2 órát tőle, amikor csak ezzel fogtok foglalkozni
2022. máj. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ezt csak gyakorlással lehet megtanulni. Én addig nem mentem forgalmira, amíg azt nem éreztem, hogy magabiztos vagyok, és készen állok, hogy levizsgázzak, és hogy most már egyedül is bárhová, bármikor. Nem számoltam, de tutira megdupláztam a kötelező óraszámot.

A kertek alatt meg elmentünk hétvégén üres cégépület parkolójához, és ott gyakoroltam a parkolást. A szüleidet nem tudnád megkérni, hogy hétvégén vigyenek el egy hasonló kihalt részhez, ahol tudsz pár percet gyakorolni?

2022. máj. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%
Még egy szavazat a Viktória aopra. Azzal menni fog.
2022. máj. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm kipróbálom ezt az appot. :)
2022. máj. 9. 12:49
 10/11 anonim ***** válasza:
71%

Mondjuk biztos lesz, aki gonosznak fog gondolni, de ha valakinek nem megy, parkolást gyakorolni én sem adnám oda a kocsit. Nem feltétlen a sajátomat félteném, hanem másokét, itt sokszor centikről van szó és nem lehet pl belefékezni, mint az oktatóautóknál. Ha pedig károkozás van és kiderül, hogy jogsi nélkül vezetett az illető, az baj.

Kérdező, természetesen ez nem ér fel a valódi gyakorlással, de jókat ír:


[link]


A Parkolj Viktóriával-t is ajánlja, szerintem próbáld ki.

2022. máj. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!