Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hyundai i10 kis 1.0 sima...

Hyundai i10 kis 1.0 sima egyszerű, szívóbenzines motorja hogy tud ilyen jól menni, 11s 0-100?

Figyelt kérdés

Összehasonlításképp, durva különbség, 2 méretben azonos autótól:

Hyundai i10 1.0: 0-100:11 másodperc

Toyota yaris 1.0: 0-100:15,7 másodperc

https://www.youtube.com/watch?v=9aCxgbBMzWY


2022. ápr. 15. 11:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Lehet hogy 16 szelepes és könnyű a kasztni.
2022. ápr. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nekem az a durva, hogy murvás földúton gyorsul, ha rendes sík aszfalton, akkor még jobb lett volna az eredmény, mert jobban tapad a gumi.
2022. ápr. 15. 11:30
 3/20 anonim ***** válasza:
57%
Úgy, hogy tuti nem gyári. A gyári adatok szerint 15mp körül van 100-on és ne felejtsük, hogy a gyári adatok mindig csalnak egy kicsit. Ha ez az autó tudna gyárilag 11-et még ilyen szar kavicsos úton is, akkor tuti, hogy a gyári adat 10 másodperc alatt lenne.
2022. ápr. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Egy kis szívó motort nem igazán lehet tuningolni, ez nem dízel. De ha lehetne is akkor is max pár le pluszt jelentene, nem jelentős, de írta volna, aki tesztelte a módosítást. Írja, hogy ez az i10 2. szériája 2013-, írta volna ha módosítva lenne bármi. Gyári adat szerint amúgy: 14,9s yarishoz képest ez is kb 1 másodperccel jobb.
2022. ápr. 15. 11:44
 5/20 anonim ***** válasza:

#4 Az ilyen pici szívókat lehet a legjobban tuningolni, mert gyárilag vissza vannak fojtva. Ezek a pici downsized motorok nem bírják a strapát, ezért teljesen le vannak butítva, hogy a lehető legtovább bírják. Ráadásul az emberek 95%-a városban használja őket, oda meg elég. Szóval rengeteg kiaknázatlan potenciál van benne.


"írta volna ha módosítva lenne bármi"

Ja tényleg, elfelejtettem, hogy az interneten mindenki szent és mindig az igazat mondják. Soha senki nem hazudik a nézettség kedvéért.

2022. ápr. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Hozzászólásban ilyeneket ír más is, kapcsold fordítóra, azt írják ez egy sima 3 hengeres motor:

"Napi szinten vezetem ezt az autót, szórakoztató vezetni, különösen a szűk kanyarokban, az előzés is rendben van (vissza kell váltanom), ez egy nagyszerű autó, amely sárgára változtatja a suv-vezetőket, amikor elhagyja őket + alacsony biztosítási költségek"

2022. ápr. 15. 11:56
 7/20 A kérdező kommentje:
Hugomnak nézek első autót, eddig ez tűnik a legesélyesebbnek. :D
2022. ápr. 15. 11:59
 8/20 anonim ***** válasza:
57%

#6 Minek kell ehhez lefordítani magyarra? És amúgy is mi köze van ennek ahhoz, hogy hogyan gyorsul? "különösen a szűk kanyarokban" Persze, hiszen pici autó, kis tengelytávval. De ez a komment egyetlen szót nem szól a gyorsulásról. Egy szóval nem írja SENKI, hogy tényleg lehet vele 10 másodperc alatt 100-ra gyorsulni.


Nem gyári, pont. A legkevésbé sem érdekel, hogy te mit hiszel el, ha naiv és jóhiszemű akarsz lenni, akkor legyél az, én nem bánom. De attól még a tény az tény.

2022. ápr. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Yarisod van, vagy mit hisztizel?! Lemérte a gyorsulását, ami 11 másodperc körül volt, ez a tény. Az egyáltalán nem biztos, hogy volt e rajta bármi módosítás pl: sportlégszűrő, de ha lenne is bármi ilyesmi az max 5 le pluszt jelenteni.
2022. ápr. 15. 12:04
 10/20 anonim ***** válasza:
57%

#9 11 másodperc volt a videóban, ez tény. Te veszel egy ugyanilyen autót, az nem fogja tudni ugyanezt megismételni még a legtökéletesebb körülmények között sem, ez is egy tény. A lóerő a teljesítmény mértékegysége, ez is egy tény, szóval nem tudom miért hiszed, hogy ez fontos. Gyorsulásról beszélünk, amihez a nyomaték számít, aminek a mértékegysége a Newtonméter, ez is tény.


Nem hiszel a tuningban? Oké. Az én autóm kb. 10 másodperc alatt van 100-on. Bármikor tudok egy ugyanilyen hihető videót készíteni róla, ahol bemutatom, hogy 7 másodperc alatt gyorsul. Na ilyenkor mi van? Elkezdesz majd vitázni arról is, hogy az ÉN autóm hogy gyorsul? Megmagyarázod majd nekem azt is, hogy te jobban tudod, hogy az ÉN autóm hogy gyorsul? :D

2022. ápr. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!