Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hyundai H1 1998-2005 közötti...

Hyundai H1 1998-2005 közötti kisteherekről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

2.5 dízel vagy a 80 lovas vagy a 140-es. Nekem volt a 140 lovas kia sorentom ami pontosan úgyan ez a motor volt, abban gyakori hengerfej problémákról tudok, porlasztók gyakran cserések, meg a motor főtengely és körítése is elég alulméretezett. Tény, hogy erő viszont van bent én trélereztem vele, bár ott ha jól emlékszem 400Nm volt H1-nél mintha csak 300at írna. Így elsősorban a 80 lovas érdekelne d4bf motorkóddal mennyire strapabiró a motor? Nem munkás autó lenne csak hétvégente a telekre fel-le járni ott kivágott fát hordani, kerítés lábat vinni késöbbi építkezésre amit kell cipelni stb. Bár nem zárom ki, hogy (igaz túlsúly de ettől tekintsünk el) nyáron 2-3x autószállító trailert húzna rajta egy 1400kg-os versenyautóval. Egy vw t4 2.4 szivó dízelel a maga 180Nm-al húztuk az birta.

Karosszéria mennyire szokott rohadni? Milyen tipushibái vannak összeségében amire főleg igy 20-25 évesen nagyon oda kell figyelni?



2022. ápr. 15. 10:19
 1/1 anonim ***** válasza:
Hyundai H100-asunk van, a kasztni az porrá van rohadva, úgy kell átlökögetni a műszakin, hogy átmenjen, le kell festegetni, hogy ne nagyon látszódjon. Konkrétan lyukas néhány helyen, annyira rohad. 1995-ös évjárat, ugyanúgy 2.5 dízel, a motorja kinyírhatatlan, a turbó nélküli változatot érdemes venni, mert az örök élet +1 nap. 500 ezer km van benne, 27 éves és még mindig hibátlanul megy. Igaz, lassan a porladó kasztni miatt fájó szívvel le kell adni a bontóba sajnos. Asszem ez még csak 70 lóerő körül van, de legalább kisebb terhelés, tovább bírja.
2022. ápr. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!