Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan zajlik egy új autó...

Hogyan zajlik egy új autó megvásárlása szalonból?

Figyelt kérdés
Akik vettek már új kocsit szalonból, azok röviden leírnák mi a menete?
2022. márc. 8. 15:58
 1/9 anonim válasza:
100%
Bementem, a konfigurátorban összeállítottuk(motor, szín, extra,...), aláírtuk a papírokat, kifizettem az előleget, majd vártam. Valami 2 hópra rá jött egy hívás, akkor bementem, aláírások, fizetés, és elhoztam. Utána meg papírmunka, biztosító, szervíz, parkoló matrica,...
2022. márc. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Neten egyeztettem a szalon egyik eladójával, hogy az általam az oldalukon konfigurált kocsi elérhető-e és azt, hogy milyen papírok kellenek. Miután ez megvolt, találkoztunk személyesen, aláírtuk a papírokat, megkaptam mennyit kell előlegként befizetni. Ezt megtettem, utána megint találkoztunk, megkötöttük a biztosításokat, meg a maradék papírmunkát elintéztük és kész. Kb 5 nap múlva hívott, hogy átvehetem a kocsit. Az egész lezajlott kb 11 nap alatt.
2022. márc. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

1. lépés a netes konfugurátor által kiválasztani, hogy mit is szeretnék. Itt pontosan látod, hogy milyen motor, milyen extrák elérhetőek az adott típushoz. Kiválasztod ami neked fontos és belefér az árkeretedbe. Én hónapokig bújtam csak egy adott márka konfigurátorát.


2. Kérsz árajánlatot több helyről. Így nagyjából képben leszel milyen kedvezmények vannak a listaárhoz képest. A 3 legolcsóbb/legszimpatikusabb szalonba elmész személyesen is átbeszélni a dolgokat. Pofavizit alkalmával általában hajlamosat még további kedvezményt is adni. Valamint a kiállított autókban meg nézheted hogy ez vagy az az extra, kárpit, stb. hogy néz ki a valóságban. Van mód általában tesztvezetni is az adott modellt. Az is hasznos dolog. Bár általában a tesztautók alapmotorosak szoktak lenni. Nem biztos, hogy pont olyan lesz, mint amit rendelnél is.


3. Ha mindent sikerült kiválasztani és eldöntötted melyik a legolcsóbb/legszimpatikusabb szalon, megrendelitek az autót. Ez annyiból áll, hogy még egyszer végigmentek az extralistán tételesen, elkérik a személyes adataidat és kapsz egy szerződést az autó megrendelésére vonatkozóan. Ebben általában van egy záradék, miszerint akkor él a szerződés és akkor továbbítják csak a gyár felé az autó legyártásának a kérelmét, ha X napon belül előleget utalsz.


4. Hazamész, netbankon keresztül elutalod az előleget. Általában pár százezer forintot kérnek. Én legutóbb 500.000-et utaltam. És vársz.


5. A várakozás nekem 2018-ban csak 1,5 hónap volt. A mostani helyzetben nem ritka az 1-1,5 év sem.


6. Szólnak a szalonból, hogy megjött az autó. Bemész megnézed, ellenőrzöd, hogy minden a rendelésnek megfelelő-e. Megkérdezik, hogy szeretnéd a fennmaradó összeget rendezni. Én azt is ezután elutaltam.


7. A szalon intézi a kormányablakkal az autó forgalomba helyezését, a forgalmit, rendszámot, törzskönyvet. Neked szólnak, hogy ha megvan, mikor kell biztosítást kötnöd. Sok helyen az értékesítők egyben biztosítási ügynökök is. Így akár helyben személyesen is meg tudod kötni.


8. Ha megvan a rendszám, le is műszakiztatják helyben az autót. Neked szólnak, hogy mikor mehetsz átvenni. A forgalomba állítás díját én helyben bankkártyával kifizettem.


9. Ezután már csak az autó átvétele marad hátra. Megmutatják hol az autó, odaadják a kulcsokat, átvételi jegyzőkönyvet. Esetleg készítenek rólad egy fotót az autó mellett állva, kezedben a kulccsal. És elköszöntök. Kihajtasz a kapun.


10. Útba ejted a legközelebbi benzinkutat. Általában a szalonok benzinkutak közelébe települnek. A tankban ugyanis pár deci üzemanyag lesz, amivel éppen lejutsz az első kútig.


Nagyjából ennyi. Nálam így zajlott legutóbb.

2022. márc. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Először felhivtam őket, hogy szeretnék elmenni megnezni. Értékesítő adott egy napot mikor mehetek, aztán elmentem, beultem megmutatta rajta az extrakat hogy mit tud stb. Tetszett. Mondtam hogy szeretném. Elmagyarazott mindent, papírok alairasa, hogyan fizetek, előleg odaadasa, casco, biztositasok stb.


1 hónapra rá hívtak hogy megvan a jármű és elvihetem, ezelőtt kaptam emailt a biztositasrol. + meg útközben kértem rá extrakat. Nalam ennyi volt, meg tavaly nyár végén.

2022. márc. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a részletes és hasznos válaszokat!🙂

Remélem nekem nem kell majd várnom éveket 😁

2022. márc. 8. 18:38
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos benne van a pakliban chip hiány miatt, milyen autót szeretnél?😄
2022. márc. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

[link]


Ezek közül az alap GLX felszereltséget.

2022. márc. 8. 19:14
 8/9 anonim ***** válasza:
85%

A glx majdnem a legmagasabb felszereltség... 😃


Ezek amúgy vannak készleten többnyire, szóval viszonylag gyorsan hozzajutsz.

2022. márc. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A scrossok jók😄 de amikor mi voltunk vitarat nézni, akkor már csak jövő nyárra (ani idén van) ígérték az újakat, de lehet akkor tr pont jól jársz vele
2022. márc. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!