Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Korábban azt hallottuk hogy...

Korábban azt hallottuk hogy az autó nem luxus.Most az árakat elnézve megint luxus lesz az új autó?

Figyelt kérdés

Az árak az egekbe mentek,hogyan tudjuk a majd 15 éves átlag magyar autóparkot megújítani?

Csak nem Kuba felé haladunk, hogy tele legyünk öreg,elavult autókkal.



2022. jan. 29. 13:52
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
97%
A régi is az lassan
2022. jan. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 crudy ***** válasza:
94%
Sajnos ez a helyzet. Hozzáteszem, magyarországon irreálisan sok nagyértékű autót látok. Nem rég voltam Rómában, Olaszországban nem muszáj mindenkinek drága autóval járnia, németországban sem ez a nagy átlag. Mi nem tehetnénk megy de valahogy mégis késztetésnek érezzük
2022. jan. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
74%
Ugyanígy akkor luxus lesz a normális kaja is, mert legalább annyira megfizethetetlen. Magyarország az élen jár!
2022. jan. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
96%

Eddig is luxus volt az új autó, még ha suzukit vettél vagy dacia-t akkor is, én olyat senkitől nem hallottam régebben se hogy az új autó nem luxus, pedig nem vagyok/voltam sose kimondottan szegény rétegek közelében.


Viszont az tény hogy most már a régi autók is luxus kategóriába esnek, vagyis pontosabban úgy összességében az autózás esik luxuskategóriába.

2022. jan. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:

Akkor mégis merre tartunk?

Azt azért nem gondoltam,hogy az elektromos autók árai a használt benzineseket is az egekbe tolja.

10 évvel ezelőtt 1-1,5 millió forintért 4-6 éves autókat lehetett még venni,akkor ehhez képest most hol tartunk.

Akkor kár volt minden bérfejlesztésnek,mert vásárlóerőben ugyanott vagyunk,vagy tán még ott sem.

Ugyanez a helyzet az élelmiszerekkel.Miféle tendencia ez? Előre megyünk,nem hátra,izaz előttünk a szakadék.

2022. jan. 29. 14:27
 6/41 A kérdező kommentje:

4/Az elmúlt években kezdett ez a nézet már elterjedni,hogy már az autózás nem luxus,hanem szükséglet.Lehet,hogy ezt eddig el lehetett hitetni az emberekkel,de ilyen árak mellett ez már igencsak nem igaz.

Mivel ugye egyre jobban kezdtünk élni sokan ezt el is hitték,és kezd a pofon jó nagy lenni. Ez a trend már most kifulladni látszik.Itt a jó példa, az autók esete,ahol most kezd igencsak megtérülni ha valaki megtanult vigyázni a kocsijára.

Használja 3-4 évig,utána eladja többért,mint vette. Mint a szocializmusban, a 80-as években,akkor volt ez a trendi.

2022. jan. 29. 14:36
 7/41 anonim ***** válasza:
94%

Nekem ezzel a kijelentéssel, hogy "az autó luxus", csak az a problémám, hogy az autó SOHA nem lehet luxus, mert nem minden luxus, ami drága. Nem attól lesz valami luxus, hogy drága. Az ingatlanárak szinte minden korszakban példátlanul magasak, mégsem hívunk egy 30m2-es 1 szobás kis szir-szar lakást luxusnak, hiába kerül 20 millióba, vagy a minimálbér 75%-ába a bérleti díja. Mert az, hogy tető legyen az ember feje felett, az nem luxus, hanem alapvető szükséglet.


Természetesen egy autó fontossága közel sem hasonlítható össze egy lakás fontosságával. Na de az autóárak nem is annyira elvetemültek, mint az ingatlanárak. Szóval én úgy gondolom, hogy az autóárak nagyjából egyenesen arányosak annak fontosságával, az ingatlanhoz viszonyítva. Amennyivel az ingatlan fontosabb, annyival drágább. És igen, drága az autó is, na de azt végiggondolta már valaki, hogy mennyire fontos eszköz? Nem minden esetben nélkülözhetetlen, de például a munkaadók többsége előnyben részesíti, ha a munkásnak van saját autója. Ingázás esetében akár 1-2 órát is megspórolhat naponta az életedből, amit hasznosabb dolgokra fordíthatsz ácsorgás helyett. A kényelemről nem is beszélve, amit a tömegközlekedéssel szemben nyújt.


Szóval luxus az autó? Nem, mert az a luxus, ami alapvetően felesleges és nélkülözhető. Az autó közel sem felesleges és sok ember számára még csak nem is nélkülözhető. Drága az autó, de nem luxus. Soha nem is lesz az.

2022. jan. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
95%

Ezt a mostani helyzetet 3 dolognak köszönhetjük.


Az egyik ez a túlfújt vírus, chiphiány stb ezt szerintem nem kell részletezni.


A másik az az hogy egyre rosszabb használhatatlanabb autókat gyártanak, a benzineseket tönkrelektronikázzák, a villanyos meg alapból hulladék, így kevesebb éli meg a 10-éves kort, a bontók tele vannak 15-évesnél fiatalabb,nem balesetes autóval.


A harmadik pedig hogy a hatalom, ami jelenleg az EU-t irányítja minél kiszolgáltatobbá irányíthatóbbá akarja tenni az embereket, ennek egyik alapja a sok közül hogy közlekedni csak úgy ne tudj, csak tömegközlekedéssel, ez egy 30-40 év múlva könnyen elfordulhat abba az irányba hogy már azt is megmondják mikor hova mehetsz.

2022. jan. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
95%

Az hogy megvenni luxus csak egy dolog. De én pl 100 ezer felett fizetek kötelezőt évente és egy kevés problémával rendelkező autótra is százezrek mennek el egy évben.

Ha vesz is az ember egy több milliós autót sem tudhatja le a dolgot 5-10 évre

2022. jan. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 Koplárovics Béci ***** válasza:
25%

"10 évvel ezelőtt 1-1,5 millió forintért 4-6 éves autókat lehetett még venni,akkor ehhez képest most hol tartunk."


Ez NAGYON erős túlzás. Ami 4-6 éves autót 1.5 milliáért megvettér 10 éve, az valamilyen szempontból egy roncs volt. És most is kb azzal ér fel. Megjegyzem 11 éve vettem középkategóriás (használt)autót, ami 1 millió volt, 10 éves, a kínálat felső harmadában.

2022. jan. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!