Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó vásárlók miért fosnak be...

Autó vásárlók miért fosnak be attól ha egy vagy két elem fújva volt egy kocsin? Ettől még műszakilag lehet hibátlan, de biztos velem van a baj?!

Figyelt kérdés
2022. márc. 6. 21:37
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Mellesleg 1000 mikron az 1mm vastag gittréteget jelent, hűha hatalmas gond. Főleg ha 1 db ajtót érint és A,B,C oszlop és küszöb sértetlen és gyári értékű. Meg kérlek írjatok. :D
2022. márc. 7. 08:31
 12/24 anonim ***** válasza:
Mert az átlag magyar használtautó vásárló egy idióta.Potom pénzért kell neki a lehető legtöbb autó,200e km felett már rá se néz,karc pedig ne legyen rajta.Szigorúan a kínálat aljából de csillogjon villogjon.Aztán könnyes szemekkel bőg amikor a csuda jó ótóra költeni kell a százezreket mert műszakilag egy roncs.
2022. márc. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
44%

Nem a vásárlo a hülye, hanem az eladó.

Ha van előtte-utána képed a javításról, es ezt korrektül berakod már a hirdetésbe, akkor nem lesznek olyen "hülye" érdeklődőid.

De nyilván teli áron akarod eladni a sérült kocsit, ezért nem említed a javítasokat, ha meg valaki eszreveszi, akkor hisztizel.

2022. márc. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
13. De a vasárló a hülye, főleg az a fajta, aki egy valóban hibátlan műszaki állapotú autót nem vesz meg. Miért? Igaz történet, friss élmény hátsó lökhárító fújva volt és a csomagtérajtó. Körbe a kasztni sehol se sérült, sérülésmentes. Hátsó nyúlvány is sérülésmentes. Telefonba lett elmondva, korrektség miatt. Mi volt a reakció megsértődve kinyom. Nooormális?! Egy csőnek tolattak neki kb 1km/h sebességgel. Ennyit az őszinteségről az autóban van kemény 45e km.
2022. márc. 7. 10:21
 15/24 anonim ***** válasza:

"telefonba el lett mondva"

A hirdetésbe legyen beleírva

2022. márc. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
15. Te menthetetlen vagy. Pont az a típus, aki a 20e km-t futott autót keres 10 évesen. Vagy az, aki sérülés és karcmenteset akar szintén 10+ évesen. Az ilyen hülyék jobb, ha nem hívnak, úgyhogy be lesz irva a hirdetésbe is, kössz a tippet.
2022. márc. 7. 10:44
 17/24 anonim ***** válasza:

@ 8: A KGFB sajnos a papírformával ellentétben a gyakorlatban sokkal többet fedez, ami nem jó, mert így drága lesz a biztosítás.


Én tolatásnál egy másik autó sárvédőjét megkarcoltam, és 2 cm hosszon a festék lepattogzott. Hagytam értesítőta másik autó szélvédőjén. UItólag kiderült, hogy az egész sárvédőt újrafényeztette 120ezer Ft költséggel, amit a biztosítóm simán kifizetett a szervíznek. Nonsense.

2022. márc. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
57%

#16: nem, mikor 10 eves kocsit vettem, nem uj autót vártam, csak olyan allapotút, ami a hirdetésben volt.

És bizony volt jopár lyukra futásom, mielőtt megtaláltam egy jó példányt.

Néztem meg több "sérülesmentes" kocsit, amiről megtekintéskor ordított, hogy rommá volt törve. Volt amin csak egy oldalon fogott a fék elől, mindezt a kínálat tetejére árazva.

Aztán mikor megint kocsit akartam venni, már a drágább fiatalabb kategóriában, ismét felmértem a piacot, es a sok sumák szardarab miatt inkább hozzátettem még 1.5 millát és vettem egy új autót. Mert párszázezerrel még rizikóz az ember de milliókat már nem fogok a használtlutriba tenni.

Mindenki várja a palimadarat aki majd elviszi a romját egy hibátlan autó áráért.

Szerencsétlen korrekt eladót meg fel sem hívja senki.

2022. márc. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
91%

"Látom sok okos van ezen az oldalon, akik elvárnák, hogy egy 10+ éves autó is gyári fényezésű legyen."

Szó sincs elvárásról, de ha létezik gyári fényezésű, akkor miért vegyünk gittelt szart? Hol van ebben a logika, meg tudod magyarázni?


"Mellesleg 1000 mikron az 1mm vastag gittréteget jelent, hűha hatalmas gond. "

Hatalmas gond abból a szempontból, hogy egy jó szakember simán tud 4-500 mikron vastagon gittelni. Ha 1000 mikron rajta a gitt, akkor azt nem szakember csinálta, hanem valami kókány kutya. És ha már a gittelése is ilyen ótvar f*s, akkor milyen lehet az egyéb általa végzett munka, amiről esetleg nem tudsz/nem látod?


Na látod EZ a probléma. És mielőtt leugatsz, tudd, hogy én is vagy 3 hete vettem egy autót, amiről tudtam, hogy nem gyári fényű. A bal hátulja javítva van, de korrektül szólt róla az eladó, így pontosan tudtam hol kell mérni. 550 mikron volt és olyan szépen megcsinálva, hogy ha nem szólnak róla és mondjuk pont ott nem mérem le, akkor soha nem veszem észre. Ilyennel nincs baj, ezért meg is vettem. De ha elhallgatják előlem, aztán merek egy 1200-at... már ott sem vagyok. Amelyik autót így javítottak egy ponton, azt így javították mindenhol.

2022. márc. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
18. Hát neked tényleg csak új autó való és valami fillérekből fenntartható pl: Suzuki. Nem gáz, ha valaki nem ért a kocsikhoz, de legalább ne lenne rá büszke..
2022. márc. 7. 13:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!