Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Munkábajárás költségtérítése!...

Munkábajárás költségtérítése! Igaz, hogy nem számít milyen járművel oldom meg a munkábajárást, akkor is jár a 15 Ft/km (vagy 9 Ft/km)?

Figyelt kérdés

Tb és bérügyintézői képzésen nekem azt mondta az oktató, hogy mindegy hogy autóval, robogóval, vagy biciklivel oldja meg valaki a munkábajárást, jár a költségtérítés.

Ha tömegközlekedéssel megy, arra tudom, hogy más vonatkozik, meg azt is tudom, hogy csak akkor van ilyenről szó, ha másik településről jár be valaki.

De elvileg az sem "csalás", ha pl munkatársával jár valaki felváltva. Lényegében a munkáltatónak nem kell vizsgálnia, hogy hogyan oldja meg a dolgozó, mindenképp jár.

Azért kérdezem, mert a főnökömnek más a véleménye.



2022. febr. 25. 08:18
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Én csak hétvégi hazautazásra kaptam 9Ft/km térítést. Nyilatkoznom kellett róla, hogy autóval járok. Igazából ennyi. Nem nézték meg az autómat még csak a forgalmit sem kérték el.

Még annyi volt, hogy minden hónapban kellett leadnom egy összesítést, hogy mikor és hány km-t utaztam. Ezt aláírom, altiratom a munkahelyi vezetővel, leadom és utalják a pénzt minden hónapban.

Volt már olyan, hogy elkezdtek helyben a munkáltatónál kellemetlenkedni, hogy biztos nem is utazok haza minden hétvégén csak elrakom a pénzt, ezért bepróbálkoztak azzal, hogy havi egy utamat fizetik ki. De nem hagytam magam, a törvénnyel kellett fenyegetőznöm, nem tudtak velem mit csinálni, ki kellett feztinijük a heti egy oda-vissza utamat.

Nekem mondjuk soha nem jutna eszembe ezzel visszaélni. Azóta már máshol dolgozom, helyben. Itt semmit nem fizetnek. De városon belül nem is kötelesek.

2022. jún. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!