Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Munkábajárás költségtérítése!...

Munkábajárás költségtérítése! Igaz, hogy nem számít milyen járművel oldom meg a munkábajárást, akkor is jár a 15 Ft/km (vagy 9 Ft/km)?

Figyelt kérdés

Tb és bérügyintézői képzésen nekem azt mondta az oktató, hogy mindegy hogy autóval, robogóval, vagy biciklivel oldja meg valaki a munkábajárást, jár a költségtérítés.

Ha tömegközlekedéssel megy, arra tudom, hogy más vonatkozik, meg azt is tudom, hogy csak akkor van ilyenről szó, ha másik településről jár be valaki.

De elvileg az sem "csalás", ha pl munkatársával jár valaki felváltva. Lényegében a munkáltatónak nem kell vizsgálnia, hogy hogyan oldja meg a dolgozó, mindenképp jár.

Azért kérdezem, mert a főnökömnek más a véleménye.



2022. febr. 25. 08:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%

A jogszabály szerint 2018-tól igazolás nélkül, költségként elszámolható a saját vagy közeli hozzátartozó tulajdonában álló személygépkocsi használata miatt fizetett költségtérítés összegéből a kiküldetési rendelvényben feltüntetett kilométer-távolság szerint az üzemanyag-fogyasztási norma és legfeljebb az állami adóhatóság által közzétett üzemanyagár, valamint 15 Ft/km általános személygépkocsi normaköltség alapulvételével kifizetett összeg.


Egy másik rendelkezés a fentieket annyiban módosítja, hogy 2017. január 13-tól csak 9 Ft utazási költségtérítést kötelező kifizetnie a munkáltatónak. A 9 Ft és a 15 Ft közötti különbözet megfizetéséről a munkáltató saját maga dönthet.


Erre a 9-15 Ft/km díjhoz jöhet még hozzá az üzemanyag NAV díjakakkal történő elszámolása.


[link]

2022. febr. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%

1, ne keverjük a kiküldetést meg a munkába járást.


itt munkába járásról van szó, ahol szó nincs nav-üzemanyagárról és normáról.

Adómentesen adható 9-15 ft/km, de feltételei vannak, nem mindig adómentes.

Nem kell igazolni, mivel jár be a munkavállaló, csak nyilatkozni kell arról, honnan jár be.

Ha egy autóval négyen mennek, mind a négyen megkaphatják. Ha mind a négy gyalog jár, akkor is.

2022. febr. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

15 ft/km soha semmilyen jogcímen nem "jár". Ez az adható (feltételes mód!) támogatás adómentességnek felső határa, és egyáltalán nem kötelező.

A 9 ft/km a támogatás minimum összege, de ezt sem minden esetben kötelező adni. Ha viszont kapod, akkor valóban senkinek semmi köze hozzá hogy hogyan jutsz el munkába.

2022. febr. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az ihlette, amúgy a kérdést, hogy most autóval járok és 15 Ft/km kapok, de gondoltam rá, hogy nyáron biciklivel járnék, hisz csak 7 km a távolság és végig van bicikliút. Igaz, nem nagy összeget kapok most se (~4000 Ft), de azért jó tudni, mi jár, és mi nem.
2022. febr. 25. 13:05
 5/11 A kérdező kommentje:

Aktuális a kérdés, úgyhogy továbbra is várnék egyszerű, egyértelmű válaszokat.


Tehát az a kérdés, hogy ha eddig, amíg autóval jártam is kaptam munkabajárásra költségtérítést (15 Ft/km összegben), akkor ha holnaptól biciklivel vagy robogóval járok is kaphatok? Ezekre is ugyanúgy jár a minimum 9 Ft/km?

Röviden: a főnököm beleköthet, hogy más eszközzel járok vagy nem?

2022. jún. 23. 10:01
 6/11 NTBS ***** válasza:
Beszélj egy munkaüggyel foglalkozó személlyel. Ő pontosan tudja a szabályokat.
2022. jún. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Ez a cégtől függ, hogy ellenőrzi -e.

Elképesztő, hogy ilyen keveset adnak egyes cégek. Nálunk 25 ft / km fizetik, és járhatunk többen egy autóval, a kutya nem ellenőrzi. Japán cég.

2022. jún. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Engem most jobban a robogó meg a bicikli érdekel! Nem az, hogy többen járnak egy autóval.
2022. jún. 23. 11:01
 9/11 anonim ***** válasza:
Akkor olvasd el a korábbi válaszokat, és értelmezd. Minden újra feltett kérdésed meg van válaszolva!
2022. jún. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Ez a cégtől függ, hogy ellenőrzi -e."


Nem a cégtől függ, ugyanis törvény szerint nem ellenőrizheti. A dolgozó saját döntése, hogy hogyan jár be munkába. Ha ő zsebreteszi a támogatást és biciklivel jár, jogilag az sem támadható.

2022. jún. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!