Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Államilag támogatott félévnek...

Államilag támogatott félévnek számít?

Figyelt kérdés

HM-mel kötött ösztöndíjszerződéssel jártam főiskolára (a felvételi eljárás során államilag finanszírozott volt a finanszírozási forma megnevezése). 3 félévem volt, a szerződést felmondtam, az tanulmányi költségek megfizetésére köteleztek határozatban.

Akkor ez most beleszámít a 12 állambácsi által finanszírozott félévbe, vagy sem?



2018. aug. 10. 08:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen.
2018. aug. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Így is, hogy vissza kellett fizetni?
2018. aug. 10. 09:29
 3/10 anonim ***** válasza:
Éppen azért kell visszafizetni, mert állami finanszírozású volt, és nem folytattad tovább. (A hallgatói szerződést érdemes végigolvasni. Ha egy éven belül nem kezdesz el újabb képzést, fizetési kötelezettséged keletkezik.)
2018. aug. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az ösztöndíjszerződés miatt kellett visszavizetni (amit szerintem már régesrég kidobtam)... na de ha visszafizettem, akkor is beleszámít az államilag finanszírozottba? (nem most volt, több mint 15 éve)
2018. aug. 10. 09:52
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem indul újra a számolás, ha erre gondolsz. 9 államilag támogatott féléved maradt. Ha van Ügyfélkapud, a FIR-ben meg tudod nézni:


[link]


(Jól értem, hogy 15 éves tartozást akarnak most behajtani? Az durva!)

2018. aug. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem akarnak behajtani. Az egy lerendezett eset. Csak gondoltam, tanulnék, és kiváncsa vagyok, mennyi maradt.
2018. aug. 10. 10:03
 7/10 A kérdező kommentje:
karbantartják a rendszert. Akkor majd máskor.
2018. aug. 10. 10:04
 8/10 A kérdező kommentje:
abból a 9-ből még 5 egészen biztosan lejön (a meglévő diploma), akkor már csak 4 maradt... azzal nem megyek túl sokra :/
2018. aug. 10. 10:08
 9/10 anonim ***** válasza:
Az pont elég lehet egy mesterszakos diplomára, vagy szakirányú továbbképzésre.
2018. aug. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem továbbképezni szeretnék, hanem profilt váltani :D
2018. aug. 11. 19:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!