Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha rettentő lassan kell...

Ha rettentő lassan kell menni, mert nagy a dugó,1-be mentek, vagy csúsztatott kuplunggal ha kell?

Figyelt kérdés
Nekem valahogy nem úgy működik az autó, mint másoknak. Amikor rettentő lassan halad a sor, én csúsztatva, vagy 1-be, lassuláskor kinyomott kuplunggal, kicsit fékezve haladok (ha nem, akkor már rángat az autó és lefullad). Ez szerintem hamar tönkreteszi az kuplungot. Mit tegyek?
2010. szept. 11. 20:39
1 2
 11/18 KÁELEF ***** válasza:
Nekem egyik autóm sem ment 1-esben alapjáraton, rángatni kezdett és lefulladt a motor. Lessan csúsztatott kuplung, akkor lehet menni egészen lassan is.
2010. szept. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
07:27 Pont ez van velem is! És tényleg mindent megpróbálok kihozni belőle, de ha 1-nél gázt adok, (bármilyen finoman is) akkor megugrik (néha azt érzem, hogy 2-ben lassaban tudok vele menni), amint leveszem a gázról a lábam máris rángat. Ekkor marad a csúsztatás, vagy ha még ennél is lassabban kell mennem, akkor kinyomott kuplung, és finom fék. A fordulatszám alapjáraton 1000 alatt van. Ez befolyásolhatja? (mennyi a normális?)
2010. szept. 16. 10:53
 13/18 KÁELEF ***** válasza:
Persze, az a normális, alapjáraton nem kell pörögnie a motornak, azért alapjárat. Végülis elindulni is csúsztatott kuplungal kell ha nem akarja az ember megugrasztani az autót, másképpen ha erősebb a motorja nekiszaladna az előtte lévőnek. Tulajdonképpen nem értem ezt a problémát ami szerintem nem probléma, finoman elindulni vagy egészen lassan haladni csak csúsztatott kuplungal lehet.
2010. szept. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Ez igaz, de napi szinten a dugókban ez a csúsztatott megoldás nem teszi hamar tönkre a kuplungot?
2010. szept. 16. 13:52
 15/18 KÁELEF ***** válasza:
Szerintem nem, legalább is én nem tapasztaltam. Trabantnál kellet 7 éves korában javítani, a skodánál 6 a ladánál azt használtan vettem 4 évesen, egyáltalán nem kellett 9 évesen adtam el. Most suzuki vagonom van 6 éves és szinte semmit nem kellett költeni rá, betéteket cserélni sem kellett, bár a fékbetéteket lassan esedékes lesz.
2010. szept. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"Ez igaz, de napi szinten a dugókban ez a csúsztatott megoldás nem teszi hamar tönkre a kuplungot?"

De igen, elkopik a kuplungtárcsa. Amúgy meg semmi értelme nincs araszolgatni 10 centinként előre, csak azért mert az előtted lévő is előrébb gurult 10 centivel...

2010. szept. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 KÁELEF ***** válasza:
A gyakori városban araszolás egyébként sem tesz jót egy átlgos autónak, biztos hogy többet kell rá költeni mint egy vegyes használatúra és az sem mindegy milyen autóról van szó, de azért nem kell kétségbe esni, autóval járni még így is kellemesebb mint tömegközlekedéssel. :)
2010. szept. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Én annyi követési távolságot hagyok, hogy lassan felgyorsulva teljesen felengedhessem a kuplungot, ha a sor araszolási sebessége is beáll erre.

A csúsztatás elkoptatja, meg is égetheti a felületet. Nem ajánlott ezzel játszani.

2020. dec. 30. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!