Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért lehet, hogy akkor mérem...

Miért lehet, hogy akkor mérem a megfelelő 0,4 mm értéket a megszakító hézagon amikor a dugattyú elindul alulról felfele? Tehát pont fordítva mint ahogy kellene lennie?

Figyelt kérdés
2022. jan. 18. 16:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Miért, mikor szeretnéd? Felső holtpont környékén mégse lehet a legnagyobb, mivel skkor kezd nyitni.
2022. jan. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Akkor én valamit nagyon félre értelmezek.


Így szól a leírás: "A megszakító hézaga általában 0,35-0,45 mm. Hézagmérővel lehet mérni az üllő és a kalapács kerek fémpogácsái között. A mérés célszerű helye a dugattyú felső holtpontja, vagy kicsit utána."

Itt a letöltéseknél, gyujtás: [link]



Nálam pont akkor van meg a fent írt érték mikor a dugattyú alulról indul felfele, nem pedig fentről lefele.

2022. jan. 18. 18:43
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem töltöm le, bocsi.😄

Túlliheged. Amikor legnagyobbra nyit, ott mérj, ennyi. Ahogy mondtam, ez nem lehet a FHP környéke, mert pár fokkal azelőtt kezd nyitni, akkor adja a szikrát. Az AHP viszont oké.

2022. jan. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nekem kb. akkor a legnagyobb mikor alulról elindul felfele a dugattyú.

Van valami próba lámpás, szakadás vizsgálós tezt is.

Arról nem tudsz véletlenül szájba rágós leírást?

2022. jan. 18. 19:38
 5/11 anonim ***** válasza:
Az előgyújtást tudod aztal beállítani, miután a megszakítóhézagot már beállítottad. Meg van adva, fhp előtt hány mm-rel kell adnia a szikrát, ezt a gyertya furatán tudod mérni, leginkább egy erre a célra szolgáló indikátorórával, de egy tolómérő is megteszi.
2022. jan. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A hézag az elméletileg jó. Persze amennyiben ott kell a legjobban nyitva lennie. Igen ezt a távolságot is olvastam, hogy mennyivel kell lefele lennie a dugattyúnak. Azt tudom ellenőrízni tolómérővel, sőt még a henger fedelét is levettem a hézaghoz is. Most kéne néznem valahol egy szájba rágós videót és szerintem szakadás vizsgálóval is ellenőrízni tudnám.
2022. jan. 18. 20:06
 7/11 anonim ***** válasza:
Hagyd már ezt a hülye "amennyiben ott kell a legjobban nyitva lennie" dumát. A legnagyobb nyitást méred. Ott, ahol épp van. Qrvara mindegy. A nyitás kezdete nem mindegy.
2022. jan. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A lámpát vagy szakadás mérőt hova kell kötnöm?

Tudom, hogy be kell, hogy legyen szerelve csak így könnyebb kideríteni:

[link]


[link]

2022. jan. 19. 11:01
 9/11 A kérdező kommentje:
Esetleg fontos lehet, hogy az én esetemben nincs slussz vezeték, így direktbe van kötve.
2022. jan. 19. 11:04
 10/11 anonim ***** válasza:

A baj az, hogy a szakadásmérő meg fog tréfálni, mivel a tekercsen keresztül akkor is jelez, ha a megszakító nyitva van. A lámpa meg azért nem jó mert nem aksis gyújtás.

A régi ajánlás a "cigarettapapír" volt, az üllő és a kalpács közé, mikor mOzdulni kezd, akkor nyit, akkor adja a szikráz.

2022. jan. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!