Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért gondolja sokan hogy az...

Miért gondolja sokan hogy az olcsóbb kutaknál gyengébb minőségű az üzemanyag?

Figyelt kérdés
Nem eggy embertől mondta hogy csak a Sell meg az Ömv kútnál tankol mert a kisebb kutak pancsolják az üzemanyagot és tönkreteszi a motort
2021. nov. 29. 15:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem onnan gondolják, hogy a Shell, Mol, Omv jó cég és onnan gondolják hogy ha az ő áruk alatt van akkor az csak rosszabb lehet, de hát a 95 az 95. Csak a márka, céghír miatt rálapátolnak az árra, na meg az adalékos üzemanyag...
2021. nov. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
51%
Mert az az ökörszabály, hogy olcsó húsnak híg a leve. És ez nagyon sok esetben így is van, szóval a gondolat szerintem nem rossz. Aki nincs tisztában vele, hogy hogyan működik az üzemanyagipar, az szerintem joggal feltételezi, hogy az olcsóbb az rosszabb is. Hiszen egy adott benzinkúton belül is ezt látja: például ha a prémium 530, a sima meg 490, aztán az osannál meg csak 460... hát akkor az ember agya elkezdi összekötni a pontokat. Márpedig nem túl széleskörben ismert dolog az, hogy a valóságban az olcsó sem rossz, tehát megvan a kérdésre a válasz.
2021. nov. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Most egyforma minőségu, mindenhol. Régebben az autópálya üzemanyag volt a legjobb
2021. nov. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
Nem gondolok semmit. Ezek kész tények, hogy az OMV a legjobb, nem véletlenül olcsóbb a noname kutakon.
2021. nov. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Miért gondolod hogy csak és kizárólag osztrak tulajdonú cég adhatja a legjobb üzemanyagot ?
2021. nov. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Erre én is szívesen látnék valami forrást vagy bizonyítékot
2021. nov. 30. 18:59
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
Mondom megint, nem gondolom. Kész tény. Az autó hangja is másabb egyből az OMV-s benzintől, és a fogyasztás egyből decikkel javul. És sokkal több, minőségibb adalékok vannak benne.
2021. nov. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Továbbra is várok erre valami alátámasztható bizonyítékot, nem szubjektív dolgokat.


Ja, ugye azt tudod, hogy az alapbenzint és dízelt a MOL-tól veszik csak a MaxxMotionok készülnek Ausztriában?

2021. nov. 30. 20:20
 9/18 anonim ***** válasza:

onnan hozzák ahonnan olcsóbb.. Tehát az osztrák határnál könnyebb ausztriából hozni. Ez olyan hogy nyíregyházára már nem viszik át az országon.


De ez több kútra is igaz.


Mondjuk nem baj ha valaki hisz dolgokban, engem nagyon zavar hogy bár vannak meg voltak is jó autóim, de soha nem vettem észre eltérést.

Max annyit hogy bécsből hazafele kevesebbet eszik az autóm, de mindegy volt hogy hol tankolok ott kinn a lakásomnál nulláztam majd jöttem haza pont az m7 mellett lakom a XI kerben tehát végig pálya, azt ha osztrák a nafta ha magyar, hazafele kevesebbet evett..


Uralkodó szél ugye nyugati emellett bécs magasabban is fekszik :)


Ez márcsak ilyen sport.

2021. nov. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
20%

Feltettél egy kérdést, én válaszoltam, hogy sokkal jobb az OMV, tapasztaltam 1,3 millió km és 19 év alatt, mióta vezetek, több tucatnyi autóm volt.

"Ja, ugye azt tudod, hogy az alapbenzint és dízelt a MOL-tól veszik csak a MaxxMotionok készülnek Ausztriában?"

Na ez a másik kedvenc magyarázatom tőletek, akik szerint minden benzin egyforma. Nem teljesen mindegy, hogy osztrák, vagy magyar benzin szerinted? Vagy azt hiszed, Schwechat alatt nem ugyanaz a kőalaj van, mint Százhalombatta alatt? Abszolút jó a MOL-os magyarországi és az osztrák alapbenzin is. De az ADALÉKOK nem ugyanazok, és az adja a benzinek közötti különbséget. Meg a gázolajnál is.

2021. nov. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!