Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lassan olcsóbb lesz étolajat...

Lassan olcsóbb lesz étolajat tankolni a régi dízelekbe? Meddig fog még emelkedni az üzemanyag ár?

Figyelt kérdés
Ahogy néztem, 540 forint literje a tescoban... Ha 600 forint lesz az üzemanyag, én veszek egy régi dízelt és nem fog érdekelni hogy sültkrumpli szaga lesz.😂 Már van hogy elsírom magam, mikor a benzinkút mellett megyek el és még kerülni sem lehet mer' akkor többet fogyaszt😢

2021. okt. 15. 10:13
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
83%

#10

Arra vigyázz, hogy ez jövedéki adó csalásnak minősül (ami persze nevetséges, mert mégis mitől csalás az, hogy te a saját autód tartályába azt töltesz, amit akarsz, de attól még az).

2021. okt. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
96%
#10 Azért szaga van bőven. Modern dízelek bedöglenek a sütőolajtól, a régieknék pedig attól bűzlik az utca. Egyik ismerősöm is csinálta régi Mercijével, tiszta palacsintaszag volt utána az utcán.
2021. okt. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
95%

#11 Tisztában vagyok vele, igazságérzetből mégis megteszem, ártani nem ártok vele senkinek (sőt ha belegondolsz a széndioxid körforgásba, a legkörnyezetbarátabb autó volt az enyém a 2.5l gázolaj fogyasztásával. Kormányunk focializmusa pedig nem kenyerem, de ez egy másik topic.

#12 Nincsen neki szaga, akitől veszem adagolós katalizátor nélküli autóba tölti, na ott van. Mint mikor gyerekkoromban a fáklyába töltöttem.

Most, hogy teljes mértékben gázolajjal érezni azt a csípős szarszagot ahogy azt szokták mondani, nyáron ez nem volt. Inkább kellemesebb a szaga, de nem gondolsz sültkrumplira ezt érezve. Károsodásról csak autószerelői szinten tudok beszélni, eredeti szakmám, elektronika, programozás távol áll a dologtól. A turbó nem ragadt le, szívósort pár napja néztem meg, nem kormosabb, mint előtte, dugattyútető is ugyan olyan mint volt. A motorolaj nem kezdett felhígulni, de hamarabb is cseréltem, mint szoktam.

Ha szag is lenne, ki gondolná, hogy egy 2010-es kisautóból jön?

2021. okt. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
96%
De így van, ki kell vonni belőle a glicerint, az ad neki olyan magas sűrűséget. Könnyebben fog vele indulni, lehet magasabb arányban is használni. Alacsonyabb a dermedési hőmérséklete is.
2021. okt. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
94%

#13 Mondjuk igaz ismerősöm a szűrt használt olajat töltötte a kocsijába, lehet azért volt annak szaga

#12 voltam.

2021. okt. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
47%
Én azt várom hogy 1000 Ft legyen egy liter. Csak akkor megyek kocsival ha muszáj, akkor viszont lehetne közlekedni.
2021. okt. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
59%
#16 erre a koton-tabletta és a fővárosközponti berendezkedés megszűntetése a járható út, nem az, hogy vegzáljuk az embereket.
2021. okt. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
96%

#17: a 15 ezres szülővárosomban is dugó van, és nincs parkolóhely.

A sima 2 számjegyű főutak olyan forgalmat visznek, mint 10 éve az M7 autopálya.

Pesten persze a legszarabb a helyzet, azt elismerem.

2021. okt. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
95%

A tescos étolaj vizezett szutyok, még az öreg egyszerű dízel is megállhat tőle.


Vénusz étolaj 750ft/l ami még mindig jóval több mint 500ft/l.

Új étolajjal egyébként nem igen van szaga, de ajánlott lenne így is legalább 20-30% gázolajat belekeverni.


Teljesítményben nem igazán lenne visszaesés, viszont tuti többet fogyasztana 1 literrel az autó, tehát nem jönnél ki vele jobban, sőt!

Szerintem többe kerülne.


Használt étolaj már más tészta de azt meg nagyon-nagyon meg kell szűrni, főleg a sótól.

2021. okt. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
89%

Arra vigyáznak nagyon, nehogy véletlenül olcsóbb legyen az étolaj. Budapesten van bolt, ahol már most 1000ft-ra felnyomták. Nem túl jó előjel.....

Amúgy még a régi forgóadagolós dízelek is megnyekkentek az étolajtól, ami bírta, azok a soros adagolósok voltak.

Egyszer szedtem szét ilyen forgóadagolót, osztrákból hozott 1.8D orionról, legális biodízellel jártak, és még az is belekövült az adagolóba ilyen sárga trutymó formájában.

A régi HTO volt az igazi.

2021. okt. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!