Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bár van jogsim, mégsincs nagy...

Bár van jogsim, mégsincs nagy rutinom a vezetésben: mit mondjak így a főnökömnek?

Figyelt kérdés

Külföldön dolgozon, és nagyjából 1 éve van meg a jogsim. Azóta jóformán nem vezettem, már abban se vagyok biztos, hogyan kell váltani stb. Kérdezte a cégnél a főnököm hogy van-e jogsim. Mondom van, de nincs kb semmi rutinom. Mondta, hogy majd januárban ki kéne mennem a headquarterbe Németországba. Alapból nincs a munkaköri leírásban, hogy kell a jogsi, de előny volt az interjún. Egyedül sosem vezettem, és félnék így egy céges autót vezetni. Mi legyen szerintetek? Közöljem jó előre, hogy szivesen kimegyek, de nem szeretnek en vezetni esetleg megyek vonattal?


Legyszi csak az irjon aki aterzi a helyzetemet.



2021. okt. 8. 14:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Azért azt remélem te is érzed, hogy necces, hogy előny volt interjún...
2021. okt. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Figyelj, nem azert jelentkeztem az állásra, mert a kulfoldi business trip erdekelt, hanem mert maga a pozicio. Annyit kerdeztek, hogy van jogsim, mondom van. Ok. Senkit nem erdekelt, hogy 1 vagy 10 eves a jogsim, meg hogy milyen gyakran vezetek. Mondhattam volna nemet is, de akkor lehet mast valasztanak.
2021. okt. 8. 17:41
 13/16 krwkco ***** válasza:

Ha az ember tud vezetni, az egy életre előnyt jelent. Itt az alkalom, hogy gyakorlatot szerezz.

Bérelj car-sharing autót, ahhoz nem kell sem nyelvtudás, sem parkoló. Ha van kint magyar barátod, kérd meg, hogy menjetek együtt valahová. Ha feltételezhető, hogy tud tanácsot adni, olyan dolgokban, amivel még nem találkoztál.

A kezdő is el tud menni Németországba, legfeljebb lassabban és óvatosabban. Viszont parkolni tudni kell. Mert, ha ott kell hagynod valahol az autót, akkor a parkolásnál nem segít sem a lassúság, sem az óvatosság.

2021. okt. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Mindenképp javasolt, hogy gyakorolj, az csak hasznodra lesz a későbbiekben is. Ha lehet oktatóval, de mindenképp olyan járművel, ahol az utasoldalon is van fékpedál, és tapasztaltabb vezető ül melletted. Ettől függetlenül persze, ha aktuálissá válik, még mindig mondhatod, hogy hosszú utakat egyenlőre nem szeretnél levezetni.

Azt is megbeszélheted velük, hogy először rövidebb távokat adjanak, aztán majd belerázódsz,tőlük függ mennyire rugalmasak.

A parkolástól meg nem kell félni. Legrosszabb esetben is kiszállsz, megnézed mennyi a hely, korrigálsz, stb. Meg kimehetsz forgalmatlan helyre, ott ezeket a parkolási rutinokat lehet gyakorolni.

2021. okt. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Na, elmondom neked, hogy mit kell ilyenkor mondani. Én is ezt mondanám, mert akárhogy tudnék vezetni, a franckarika sem vállalna be 5-6+ órás autókázásokat, főleg ha nem tartozik a munkakörömhöz:


- Szevasz Józsi, tudunk beszélni most? Na, annyit szeretnék mondani, hogy szívesen kimegyek az isten háta mögé kettővel a németekhez, de nem szeretnék ennyit vezetni. Vonattal/repülővel/busszal/szamárháton fogok menni, kell valami extra a költségtérítéshez, vagy csak hozzam majd be a jegyeket?

2021. okt. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
És azt hitted azért kérdeztek rá, mert fontos nekik, hogy egy plasztikkártya birtokában legyél, de vezetned nem kell? :)
2021. okt. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!