Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valaki segítene a vezetésben?

Valaki segítene a vezetésben?

Figyelt kérdés
Már kint vezetünk a forgalomba de nagyon béna vagyok. Mindent, a sorrendeket is megkéne tanulni hogy berögződjön de nekem valamiért nem megy. Azt tudom, hogy elinduláskor először ülés,tükrök, öv, gyujtas, sebesség, irány jelző, kézifék, közültekintés. Szabályos meg álláskor kézifék, sebesség, irány jelző, lábak felengedése és leállítás. De az a baj néha még ezeken a sorreneken is elgondolkozok amit nem kéne mert forgalomban nincs nagyon idő gondolkozni amíg megy az autó. Körforgalom előtt nem tudom a sorrendet hogy mikor hanyasba kell amikor oda kerülök egyszerűen besokkolok a sok autótol. Egyenrangú útkereszteződésben jobbra kell mindig nézni, ha nekem van elsőbbségadó táblám és kanyarodni is kell akkor először körültekintés,jelzés zebra előtt fékezek, ha nem jön semmi tovább megyek és megállok a kereszteződés előtt. Először szembe utána jobbra, balra nézek. Ha én megyek a védett úton akkor csak arra az útra nézek ahova bekanyarodok és a szembejövő forgalomra ugye? Lehet tényleg nem nekem való a vezetes mert lelassulok "nyomás" alatt vagy idővel berögzülne. Néha azt is elfelejtem hogy hanyasba megyek, hogy kell visszavaltani és más sebességbe rakom mert ugye le nem szabad nézni. Ha még tudtok ilyen szabályokat és sorrendeket kérlek írjátok le megpróbálom megtanulni és akkor hátha jobban menne. Tudom a kreszben benne vannak de így sorrendszerűen nem.
2021. szept. 3. 18:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ha még tudtok ilyen szabályokat és sorrendeket kérlek írjátok le megpróbálom megtanulni és akkor hátha jobban menne. Tudom a kreszben benne vannak de így sorrendszerűen nem."


Tanultál te kreszt-t egyáltalán?


Kérd meg az oktatódat, hogy gyakoroljátok még az alapokat parkolókban. Te fizetsz az oktatásodért.

2021. szept. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen tanultam, elmondja mindig és van amiket megjegyzek és úgy akarom csinálni ahogy ő mondja, jól de nem bírom megjegyezni annyira sok az információ hirtelen. Kreszben könnyű mert megtanultam de élesbe még nem sok minden jut eszembe és kicsit bepánikolok hirtelen
2021. szept. 3. 18:30
 3/7 anonim ***** válasza:

Te már megint a sorrend fétises vagy?


Az a baj, ezt nem így kell nézni. Nem üres szavakat meg sorrendeket kell rögzíteni, hanem egyszerűen érteni kell a közlekedést, érteni kell a vezetést.


Nyilván van egy logikai sorrend, de ezt nem bemagolni kell, hanem érteni, mit mikor miért csinálsz.

2021. szept. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Milyen sorrend fetis? Én csak egy szerencsétlen vagyok aki már nem talál más módot mint itt kér segítséget mert teljesen bajba vagyok a dolgokkal
2021. szept. 3. 18:41
 5/7 krwkco ***** válasza:

Nézzél youtube videókat. A bonyolultabb dolgoknál (parkolás, stb.) elmondják az egyes lépésket. Írjad le és tanuld meg. Vag y avezetés óra

Otthon ülj le egy székbe, csukd be a szemed, képzeld, hogy a kereszteződésben vagy és csináld végig a műveleteket. Mozgasd a pedálokat, kormányozz és nézzél jobbra balra.

Lefekvés előtt gyakorolj 10 percet. Akkor jobban bevésődik.

2021. szept. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 krwkco ***** válasza:
90%

"Vag y avezetés óra"

Vagy a vezetés óra után írd le egy-egy szituáció lépéseit, amíg emlékszel rá.

.

.

.

Ezek nevetségesnek tünnek, de ha nem megy ösztönösen, akkor tanulni kell. Mint egy színész, aki addig tanulja a szövegét amíg már arra nem kell koncentrálnia és foglakozhat a szereppel.

2021. szept. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Gyakorlással rögzülni fog. Az oktató azért ül melletted, hogy 101-szer is elmondja, ha szükséges. Kereszteződésben minden irányban körbenézünk, mert hiába vagyunk védett úton, ha valaki balf@szul közlekedik, nem megyünk elé-neki akkor sem, ha elsőbbségük van.
2021. szept. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!