Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bár van jogsim, mégsincs nagy...

Bár van jogsim, mégsincs nagy rutinom a vezetésben: mit mondjak így a főnökömnek?

Figyelt kérdés

Külföldön dolgozon, és nagyjából 1 éve van meg a jogsim. Azóta jóformán nem vezettem, már abban se vagyok biztos, hogyan kell váltani stb. Kérdezte a cégnél a főnököm hogy van-e jogsim. Mondom van, de nincs kb semmi rutinom. Mondta, hogy majd januárban ki kéne mennem a headquarterbe Németországba. Alapból nincs a munkaköri leírásban, hogy kell a jogsi, de előny volt az interjún. Egyedül sosem vezettem, és félnék így egy céges autót vezetni. Mi legyen szerintetek? Közöljem jó előre, hogy szivesen kimegyek, de nem szeretnek en vezetni esetleg megyek vonattal?


Legyszi csak az irjon aki aterzi a helyzetemet.



2021. okt. 8. 14:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%

Januárig van idő.

Addig kezd el fel eleveníteni a tanultakat, és gyakorolj.

2021. okt. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Persze ez jarvanyhelyzettol meg siman valtozhat. Nem konkret időpontot mondott.
2021. okt. 8. 15:10
 3/16 anonim ***** válasza:
97%
Tessék beülni az autóba és menni. Hamar vissza lendülsz.
2021. okt. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%
Mit? Mondjad meg, hogy ilyen hosszú utat nem vállalsz. Menjetek repülővel vagy vonattal.
2021. okt. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ez ellen csak úgy lehet tenni, ha gyakorolsz.

Bármelyik autósiskolában lehet venni órákat, Németországban meg kategóriákkal jobb az oktatás, mint Magyarországon. Ott ugyanis nem elvenni akarják a tanulók önbizalmát, hanem erösítik, emellett megtanítják öket ténylegesen vezetni.

Keresel a közeledben egy Fahrschule-t, elmondod, hogy nincs gyakorlatod, vezetsz 5-10-15 órát, utána már nem lesz gond.

2021. okt. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ha nincs autód bérelj egyet és kocsikázz vele, ha van jogsi valószínűleg vezettél már autót, tehát egyszer már biztos ment korábban.
2021. okt. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én hasonlóan voltam. Jogosítvány megszerzése után bő 10 évig nem vezettem. Aztán olyan munkahelyre kerültem, ahol kellett. Nem sofőrnek mentem, de a munkám része volt, hoyg időnként ki kell menni megadott helyszínekre. Csak az volt a feltétel, hogy legyen jogosítványom. Hogy mit és mennyit vezettem, a kutyát nem érdekelt. Első munkanapomon kaptam egy Citroën Jumpert és irány Budapest belvárosa! Hozzáteszem előtte nem voltam budapesti, tehát még csak helyismeretem sem volt. Nem mondom hogy nem paráztam az első napokban, de nem volt szerencsére semmi gond.
2021. okt. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
6%

Ha nincs gyakorlatod akkor elne indulj főleg meg németbe.

Mert ha itthon kerülsz egyet az nem ugyanaz.

2021. okt. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat, de munka mellett, és így h nem tudok lengyelül (Lengyelországban vagyok), elég bonyolult lenne. Meg valószíneg 1-2 alkalomról lenne csak szó. Itt egyébként belvárosban lakom, nem is lehet itt parkolni sem.
2021. okt. 8. 16:25
 10/16 anonim ***** válasza:
Akkor viszont szedd ki az önéletrajzodból a jogsit, és mondd meg a főnöködnek, hogy nem tudsz vezetni.
2021. okt. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!