Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire igaz a mondás, hogy...

Mennyire igaz a mondás, hogy a modern kocsiknál az autó vezet téged?

Figyelt kérdés
Mindenféle rásegítés, elektronika, mesterséges intelligencia, szenzorok, kamerák, önvezetés, még a pedálok is elektronikusak. Tényleg igaz, hogy valójában az autó vezeti magát, a sofőr csak aktívan instruálja?

2021. szept. 15. 17:54
 1/7 Vortrex ***** válasza:
45%
Nem
2021. szept. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%

nem

a kormány és fék működik rásegítés/szervo nélkül is minden autóban, csak max baromira taposni kell

az én autómban pl a sávtartó asszisztens, önkormányzás, automata reflektor stb kikapcsolható, illetve az automata váltót is be lehet tenni manuális üzemmódba, ahol azonnal és gyorsan vált (dual clutch)

2021. szept. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Én azt gondolom, hogy vannak valóban nagyon hasznos biztonsàgi extrák a mai prémium autókban. Például amikor akár 70km/h-alatt bármikor nullára fékezi az autó magát, ha netán nem az utat figyeli valaki és a gázpedálon áll.

(Bár mondjuk jeges úton kíváncsi lennék az eredményre).

Ami tetszik még, az az önvezetés, de szerintem jelenleg inkább veszélyes, mint hasznos. Illetve szinte fél percenként jelez az autó, hogy nyúlj a kormányhoz, vagy hasonló.. én ezt még nem hívom önvezetésnek, főleg akkor, ha a felfestések is rosszak.

Viszont a dugóban araszolás teljesen autómatán, nagyon is szimpatikus, és működik is jól.


Aztán, aki nem tud parkolni, az önbeparkoló is lehet hasznos, bár elég sok idő, mire mindent beállít az ember, és beteszi magát az autó.


Illetve ami eszembe jutott még, hogy vezettem már több nagyteljesítményű új autót. (M4, M8, e53amg) ezek 450, 625, 435 le-k voltak, és bekapcsolt elektronikával lehetetlen megcsúszni velük, még nedves úton is, tehát mondhatni, teljesen hülyebiztosak.


Szerintem sok hasznos dolog van, de azt semmiképp nem mondanám, hogy az autó vezet engem.

De a biztonság és a komfort messze menően jobb lett az elmúlt 5-8 évben.

2021. szept. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az autó csak a hibákat korrigálja egy bizonyos szintig.


Azt mondjuk hozzátenném, hogy a vészfékasszisztens, amit 3-as ír az egyáltalán nem prémium téma, már az alsó-középkategóriás autókban is bent van.

2021. szept. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Háááát nem is tudom!

Egyik autó sem tudja kinyitni a garázsajtót, nem megy el a kútra tankolni, nem rakja föl a téli kerekeket, de még az oldalablakokat sem tudja lemosni.

Engem meg pláne nem vezet!

2021. szept. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez csak ilyen maradi duma, hogy bezzeg a Lada.
2021. szept. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Önvezetés ??? , ezt honnan veszed ?
2021. szept. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!