Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek igaz az a mondás,...

Szerintetek igaz az a mondás, hogy az autó valamilyen szinten tükrözi a személyiségedet?

Figyelt kérdés

Ha belegondolsz, lehet igazságalapja. Csak nézzük a presztízsautókat(nem sorrendben): Mercedes, Audi, BMW, stb..(bocs a többieknek:D)

Az emberek valamiért csak ezt veszik, nem a VW-t. Pedig mondjuk egy Passat(a B6-tól kezdve) már azért elég szép és mondhatni menő, gazdaságos, stb..


Ti hogy gondoljátok ?


2013. júl. 3. 15:21
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Ha a használt autó piac alakulását vesszük alapul, most tényleg 2 millió ft különbség van egy BMW 320D és az újfajta B6 sedan passat között ?:D


Azért 2millió ft nem kevés, és évjárat, minden megegyezik.. csak annyi, hogy az egyik nem presztízsautó.. viszont tökéletes elég arra, amire kell.. vagy még többre is.:D

2013. júl. 3. 15:23
 2/18 A kérdező kommentje:
bocsánat, 1.5 mill különbség van, túloztam :))
2013. júl. 3. 15:26
 3/18 anonim ***** válasza:
5%

A Bmw Audi, Mercedes mind kivagyiságot sugalló kocsik, ahányszor motorral megyek és mellé kerülök egy ilyen autónak mindig benézek ki ül benne, és arra a következtetésre jutok hogy ilyen őszes hajú inges, kinyalt papik ülnek benne, akik olyan kényesek hogy két ujjal tekerik a kormányt majdcsak...


A nagyon tehetős emberek is azért vesznek ilyen kocsikat hogy mutogassák vele magukat, hogy Ők ezért tanultak és kijár nekik a luxus a kormány mögött is, de az a legjobb hogy még arra se lehet gondolni hogy néha odalép a gázra, hogyne csak gurul vele, ezért nem vesznek Mostani opelt, vagy dacia-t vagy egyéb közép kategóriás de jó minőségű lélekvesztőket.

2013. júl. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

a BMW sztem csak a márkaőrületből él.. egy sima 320d fel sincs szerelve sehogy, a passatnak nagyobb felszereltségi szintje van és olcsóbb 1.5 millióval...


ki érti ezt?:D

2013. júl. 3. 15:32
 5/18 A kérdező kommentje:

én nem magasztalok semmi márkát, mondhattam volna ugynaúgy skodat (superb, octavia) 1.4 TSi motorral gazdaságos, stb..

csak azon nincs a 4 karika :)))))

2013. júl. 3. 15:33
 6/18 anonim ***** válasza:
Valamilyen szinten persze. Én bár megtehetném, hogy nagy, drága autót vegyek, nem teszem, mert egy 600 ezres Opel simán kiszolgál még 10 évig, akkor meg minek költsem feleslegesen a pénzt.. de tulajdonképpen így ez az autó is jellemez engem, hiszen ez egy okos, olcsó választás, és valóban ezek szempontok nekem.
2013. júl. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
sztem is jól csinálod, utolsó.:D ez a lényeg :D
2013. júl. 3. 15:46
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

A VW is már drága, néha túlárazott autónak számit. VW-t azok vesznek, akiknek kell egy erős, megbizható (bár mostanában már nem annyira megbizható), és nem túl kihivó autó, a lényeg, hogy csak menjen és menjen, tegye a dolgát, kényelmes legyen és meglegyenek a fontos extrák.

Audit, BMW-t és Mercit azok vesznek, akik már másnak is megakarják mutatni, hogy ki is a főnök az utakon. De vannak kivételek is, van aki ezeket is csak azért veszi, mint más a VW-t, csak ő többet megengedhet magának, és azért egy Audi ha majdnem azonos is egy VW-vel, sokkal többet nyújt minőségben, pláne presztizsben.

Beismerem, nekem is Audim van, de egy A4-es 1.9-es TDI 2002-ből, amiért még másfél millát sem adtam. Teszi a dolgát, és egyszerűen jól érzem magam benne, mikor beleülök, más autó ezt nem nyújtja számomra. Nem tudom miért van ez, egyszerűen igy érzem, nem vagányságról, vagy ilyesmiről van szó.

2013. júl. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Jaigen, értem amit mondasz.:)


De egy VW az újfajta B6-os passat miért kevesebb, mint egy 2005ös C6 generációs A6 ?

2013. júl. 3. 16:31
 10/18 anonim ***** válasza:

Az autó inkább ott mutatja meg a személyiséget, hogy ki mennyire törődik az autójával.


Egyetértek a kérdezővel, mert például BMW-t zömében rajongók vesznek, ha nem lennének, akkor alig adnának el autót. A kivagyi emberek más márkákban ülnek, mint például a Lexus. Az "arisztokraták" kedvencei az újabb, nagyobb Mercedesek (cégvezetők, médiaszemélyiségek, stb). De a régi Mercedeseket is szinte csak a rajongók veszik. Az igazán nagy státusz szimbólumok a több tíz, vagy száz milliós autók, mint a Bentley, a Ferrari, a Lamborghini és kategóriatársai, na ezeknek az autóknak már igazán nem sok más értelmét látom. Mert versenypályázni olcsóbban is lehet. De egyébként mindenfajta márkájú autóban, mindenféle ember típus ülhet.

2013. júl. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!