Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Toyota Celica TS tuning tippek?

Toyota Celica TS tuning tippek?

Figyelt kérdés

Van egy Celica TS-em. 2002-es évjárat, gyári az autó, 150000km. Hallottam hogy Chiptuning 2zz benzines szívómotornál felejtős, mert szinte nem dob semmit a teljesítményén. Dugattyúcserén, és turbósításon gondolkoztam,de ott viszont bele kell nyúlni a kocsinak a többi részébe (hajtókar csapágy csere stb).

Ha lesz pénzem természetesen meg fogom tenni, de addigis ha ár-érték arányban jól akarok kijönni egyenlőre mit javasoltok? Celica tulajdonosok válaszára vagyok kíváncsi első sorban, de ha értesz a szívómotorokhoz, és tudsz pozitív segítséget nyújtani azt megköszönöm.


22/F

(Mielőtt hülyegyerek autósnak hívnátok, nem vagyok az. :D Csak nekem mindig is ez volt az álomautóm, és szeretem.)



2021. szept. 8. 19:30
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Optikai tuning tippeket is szívesen elfogadok. A kocsi szebbé tétele is a célom, és ezt fogom elsőre megtenni.
2021. szept. 8. 19:33
 2/17 anonim ***** válasza:

Optikára OEM+++, nagyon mást nem érdemes. Elég egyedi a formája a Veilside és hasonló bojlerek kimentek a divatból.

Nagy felni, ültetés, esetleg egyedi szín fóliával. "A kevesebb néha több"


Ha meg erő kell, akkor a turbósítást el kell engedni. Nem éri meg, se pénzben, se energiában, valamint sose lesz papíros. El kell adni most és venni erősebb kocsit, mielőtt túl sokat költesz rá.

2021. szept. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Külföldi fórumon olvastam, hogy turbósításból jobban kijössz mintha vennél több millióért egy új autót. Eladni nem szeretném mert nemrég került hozzám és hát bele szerettem :( :D Ültetésen gondolkoztam, de nem tudom a magyar utak mennyire engednék
2021. szept. 9. 23:37
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

#3: Mivel jössz ki jobban? Milyen teljesítményszint a cél? Csináltál egy magyar viszonyokra érvényes költségvetést rá? Kétlem. Meg, hogy jön ide az új autó? Ha csak egy 1 millió körüli 19 éves sportos kocsira futotta, erre új autóhoz akarod mérni? És mint írtam, nem fogod tudni papírozni, egy turbót simán kiszúr a rendőr bármikor, aztán mehet vasba a kocsi...

Bármennyire fáj, a turbósítás nem jó út. Műszakilag sem, nagyon nem (hiába létezett hozzá gyári kit), de anyagilag és papírozás szempontjából sem. Ha a turbóra vagy rápörögve és nem akarod a kocsit kicserélni, vegyél bele egy 2ZZ-GE motort. Mire ezt a motorcsere műveletet végigjárod áldani fogod az eszed, hogy nem turbósítottál egyedileg.

Kíváncsiságból megnéztem használtautón, van a két teljesítményszint között árban 7-800k különbség, szóval megértem, miért csábító ez. De tényleg engedd el.


Ültetés + nagy felni meg alap, ha jól kinéző autót akarsz. Nekem 55 mm-rel van lejjebb és azt mondom, hogy teljesen jól használható. Nyilván oda kell figyelni, de mindenhol el tudok menni gyakorlatilag.

De ha aggódsz, akkor airride.

2021. szept. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, rosszul tettem fel a kérdést, félreértettük egymást. Toyota Celica TS-ben 2zz-GE motor van gyárilag, ez van most 192 lóerőt tud, az erősebb verzió van meg.


A gyengébbet én sem szerettem volna megvenni, mert állítólag sok probléma van a motorral, és úgy valóban nem éri meg rá költeni.

Köszönöm a tanácsokat. :)

2021. szept. 10. 15:05
 6/17 anonim ***** válasza:
De akkor mit akarsz turbóstani rajta? Már van rajta turbó...
2021. szept. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Mit akarsz tuningolni azon a hülyegyerek kotla japán romhalmazon??
2021. szept. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Sportlégszűrő, nagy felni, szpojler, nagy dob kell rá illyetve matricák pl: monster, apple
2021. szept. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
A 7/8 as biztos egy nincstelen hülyegyerek, vagy egy kisebbségi komplexussal teli lerugott sufnituningos golf4 papíronnéccáz szmokendsarm büszke tulaja. Sebaj, majd kinövöd, csóró :D
2021. szept. 18. 10:24
 10/17 anonim ***** válasza:
Mert egy 20 éves celikával rajoskodni az aztán nem a csóróság kategória...
2021. szept. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!