Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Biciklist előzési szabályok?...

Biciklist előzési szabályok? Ki volt a hibás?

Figyelt kérdés
Autóúton haladtam autóval, két biciklis előttem, egymás mögött. Elkezdtem az előzést, mire a hátsó biciklis bevágott mellém, elém, megelőzve az előtte haladó biciklist. Ha történt volna sérülés, ki lett volna a hibás?

2021. aug. 12. 19:25
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

#9 Igen, mint ahogy írtam is…

#10 Értő olvasás. Köszi. A kérdésemhez tartozó magyarázat első három szava. Indexeltem…

2021. aug. 15. 15:18
 12/15 krwkco ***** válasza:

Régebben a KRESZ könyvek része volt az értelmezés, amit szintén a KPM írt meg. Aztán ez eltünt, mert azt mondták, hogy az ilyen értelmezés jogellenes. Most újra megjelent egy kiadvány: A KRESZ értelmezése a joggyakorlatban.

És abban szerepel a bizalmi elv (egy másik forrásból):

"Ennek lényege, hogy minden közlekedő joggal számíthat arra, hogy a közlekedés szabályait mások is megtartják."

"A bizalmi elv alól azonban vannak lényeges kivételek:

...

Aki tehát már látja, hogy ...

a közlekedés egy másik résztvevője megszeg – vagy meg fog szegni – valamilyen szabályt, nem bízhat tovább a másik szabályszerű magatartásában"

Szóval, ha a kerékpárosok autóuton bicikliznek, akkor érdemes nagy oldaltávolsággal előzni, mert nem számíthatsz arra, hogy pl. az előzés szabályait betartják majd. Hogy egy baleset után egy bíróság emiatt hogyan osztja ki a felelősségeket azt nem tudom.

2021. aug. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Érdekes, de sehol nem látom az "indexeltem" kifejezést.

Akkor ez a magyarázat mégsem magyarázat? :D

2021. aug. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Na várj, akkor részletesen: augusztus 11-én haladtam az autóúton, 21:30 körül. Percenként 18-szor vettem levegőt, beszívtam és kifújtam. A vezetőoldali ablakom le volt húzva, és éppen a Petőfi rádiót hallgattam, mert a Rádió 1-en lévő műsör nem volt számomra imponáló. Elengedtem a mellettem lévő sávban haladó autóst, majd a kellő körültekintés után teljesen lenyomva az indexet megkezdtem az előzést, miközben figyeltem a tükreimet és a bicikliseket…

Folytassam? Szeretnél még trollkodni? Vagy kezdjem ott, hogy mit reggeliztem?

Ne haragudj, számomra triviális, hogy előzéskor indexelek.

Köszönöm a segítő szándékú hozzászólásokat mégegyszer, ment nekik a zöld pipa😊

2021. aug. 16. 16:02
 15/15 anonim ***** válasza:

És ha egy "béjemvés" pilóta vagy?

Abban az esetben a trivialitás kiment az ablakon.......... :)

2021. aug. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!