Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen érzés BMW E46 -ból E90...

Milyen érzés BMW E46 -ból E90 - be ülni és vezetni?

Figyelt kérdés
Ismerős most vett egy 320d-t E90 szériából M-es motorost, külsőre szerintem rommá veri az E46-ot. Beltér már megosztó de összeségében szép.

2021. aug. 7. 23:19
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

Nálam anno ez volt a helyzet, egy 2001-est váltottam egy 2011-essel.

Itt az oldalon gyakran hallani hogy "E46 után nem előrelépés az E90", hát ezt meg tudom cáfolni. Minőségben ég és föld, plusz ha egy komolyabb felszereltségű E90-et fogsz ki akkor pláne.

2021. aug. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Hááát nem tudom, az E90 valamikor tetszett, de most így 15 évesen már nagyon unott formának látom. Egy megbecsült E46 szerintem jobban néz ki, és nem is hat öregebbnek. De felszereltségben, meg technológiában előrelépés az E90, ha nem valami fapadosat veszel. Főleg egy jó 30D motorral, hmm.
2021. aug. 8. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Van tapasztalatom mindkettővel.


Egy utolsó faceliftes, jól felszerelt, sorhatos benzines (még "M" motoros) E46-ot egy korai E90-re nem feltétlen cserélnék, de egy régebbi, nem túl szétextrázottat megéri - már ha napi használatú autóról beszélünk, mert hobbiautónak az E46 sokkal jobb, később visszatérek erre.


Napi használatban az E90 már teljesen modern autós érzés. Főleg egy jól extrázott LCI már mindent tud ami kell mai szemmel is, kényelmesebb, csendesebb, kellemesebben használható autó az E46-nál, ahogy az elvárható egy generációváltáskor - jobban rugózik, jobb az úttartása, nagyobb, és még sorolhatjuk. Bár a Bangle-féle belső, ami az E60-E90-E66 trióval debütált, nekem sosem tetszett (és kétségtelen, hogy kevésbé tartós, mint az azelőttiek - a műanyagok könnyebben kopnak, az alumínium hatású bevonat ami a legtöbbhöz rendelve lett, mállik le - hamar lesz prémiumból lerúgott érzete), de ha az ízlésednek megfelel, és még nincs lekopva, akkor nincs vele baj.


Ellenben amit nem tud, az az élmény. Mármint persze az E90 is BMW: hátul hajt, a sorhatosnak szép a hangja (hát még az M3-nak, de azt most hagyjuk), jók a menettulajdonságai, stb. Viszont nincs már benne az az oldschool BMW fíling, amit az E46 tudott utoljára. Az M52/M54 sorhat benzinmotoroknak volt egy nyers karaktere, ahhoz illő hangja, amit méltán emlegetnek ma is a legjobb mainstream BMW motorgenerációként. Az N-es motoroknak, amik átvették ezeknek a helyét az E90-ben, nem csak a szívóssága / megbízhatósága romlott, hanem a karaktere is: a hangja már olyan modern autós, szép-szép, de sokkal kevésbé morcos, sokkal kevésbé karakterisztikus. A kormányzásra is igaz: pontosabb, jobb, de visszajelzésből kicsit kevesebbet ad (pedig már az E46 is ugyanilyen irányban változott ezen a téren az E36-hoz képest).


Persze te dízelen gondolkodsz ha jól értem, akkor gondolom nem hobbiautó lesz belőle - így a válasz: igen, megéri.

2021. aug. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Akkor most válaszolok úgy, hogy nem szopkodom szanaszét egyik modellt se ahogy a BMW fanok szokták, külsős szemlélőként mondok egy véleményt az alapján amit ténylegesen látok az utcán.


Szóval röviden tömören: Egyik kotla szarból átült egy másik kotla szarba :D.


Bővebben kifejtve: Tipik hülyegyerek autó mind a kettő. Nem kell foggal körömmel kapálózni ellene hogy miii neeem óriási legendaaa :D. 18-22 éves fiuk veszik menőzni, hogy mennyire telik BMW-re, mert megtudják venni 1-1,5 millióért a háromhúszdét, aztán az nagyon megy... Aztán tankolni alig bírják. És látom, hogy milyen típusú gyerekek veszik. Hátrafordítom a bézbólsapkát, vagy felteszem a kapucnit, mert az plusz 5 lóerő. Elrúgom a meki előtt a kanyarba, hogy engem nézzen mindenki! Felrakom a Faketaxi meg a "Ez dízel te k#rva" matricát, mer azis nagyon menő! Kell rá M logó, meg kamu Vossen felni. Kész a csoda.


Ez a tipikus BMW-s életérzés ezekkel a 15-20 éves szarokkal :D.

A valamirevaló példányok az M3-ak, esetleg a 330-335i-k (modelltől függően). De nem azt vett az ismerősöd se. Hanem a legolcsóbb-at, mi mást...

Ezek a 27 tulajos behozott, 4 szer tekert 320d-k a világ szégyenei. Ha E46, ha E90.


Mondom ezt úgy, hogy régen én is E92-t nézegettem, valami benzines lehetőleg 6 hengereset. Annyi különbséggel, hogy én szántam is volna rá pénzt, nem másfél millióból akartam ilyen autóba ülni. És fél év keresés alatt nem találtam egy normálisat se. Csak ilyen szanaszét rugdalt romhalmaz 320d-ket főleg, gondolom olyan mentalitású tulajokkal, amiket leírtam fennt. Ezek mindenek, csak nem megkíméltek.


Egy rakás szar mindkettő... Nem menő. A 320d nem megy. Legolcsóbb, legfapadosabb szarok általában. Marha nagy életérzés egy 170 lovas 15 éves dízel. A maga közel 9 másodperces gyosulásával olyat megy, beszarsz! Janem :D..


Tipikus "ezt nézd gecó milyen menő kocsim van" azt közbe egy rakás szar :D. Minden 19 éves gyerek álma.


És ha bárki leszólja ezeket, meg elmondja az igazságot, az biztos csak irigy! Én is csak irigy vagyok, biztos megkapom majd. Meg jön a biztos nem telik német prémiumra duma! Mercim van. És nem a kotla 20 éves. De alapvetően nincs bajom egyik márkával se, a BMW-vel sem. Nem utálom a BMW-t. Egyszerűen ez a két modell mára egy rakás szar :D. Ami jó, azt leírtam, hogy melyikek. De nem a 320d-k. Manapság 95%-ban akik megveszik ezeket és amire használják, az a nevetséges kategória. 19 éves fejjel menő. Amúgy meg nem.


Tisztelet a kivételnek.

2021. aug. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

@4: Igaz, hogy nagyon sokan vannak ezzel így, ellenben mi itt most az autót nézzük, nem a réteget aki ilyen célból veszi ezeket az autókat.


Mi itt most csak az autókat (kéne) nézzük, mert az volt a kérdés, nem az, hogy miért van belőlük annyi lerúgott f0s.


Ha pedig csak az autót nézzük, például az általad említett 20d-t is: 9 másodperc 100-ig a mai napig egy átlagos érték, megy annyira, amennyire kell a közlekedéshez, kicsit még jobban is.


A szép állapotú modell pedig, erőlködhetsz bármennyire, akkor sem egy "kotla sz@r", alapjába véve jó minőségű, jó autók, amikből sokat lerúgtak, és azokra ez már nem igaz.

2021. aug. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!