Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen hátrányai vannak a...

Milyen hátrányai vannak a cabrioknak?

Figyelt kérdés
2010. aug. 28. 07:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

ha hirtelen jön az eső és nem vagy rá felkészülve beesik.

meg az ára.

véleményem szerint egyedül ezeknek a "textil" tetejű cabrionak van hátránya, ugye maga a tető hogy nem kemény tetős.

2010. aug. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
a csajok/pasik csak az autód miatt fognak szeretni:)
2010. aug. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
A múltkor haver az ő cabriójával vitt egy kört,és itt nagyon kellemetlenül jártunk ,úgy hogy én most kétszer ültem cabrióba : először és utoljára. Az volt a szitu,hogy ment előttünk a bekötőúton egy teherautó ,szembe meg jött a másik és hogy elférjenek mindkettő lehúzódott a poros padkára ,kb 80-as tempónál.A következő pillanatban beterített bennünket a hatalmas barna porfelhő ,ami akadálytalanul vágódott be a mi autónk közepébe, belepve fejünket,ruhánkat műszerfalat,ajtókárpitot ,mindent.Egy pillanat alatt úgy néztük ki mint az Ajkai bauxit bányászok .Na itt fogadtam meg magamban,hogy na köszi de én ilyet mégegyszer,soha nem.
2010. aug. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Nekem csak napfénytető volt, de sokszor nyáron nem bírtam kinyitni, mert annyira égette a fejem a nap. Ezek után el tudom képzelni, mi lehet egy cabrioban.
2010. aug. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Ismerősömnek égő csikket dobtak a hátsó ülésre.
2010. aug. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Felhúzott kapucnival nem szépek.A Nap süti az agysejteket.Sok kosz és por kerül az utastérbe.Egy balesetnél is akadhat hátrány.
2010. aug. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Rengeteg hátránya van. Cabriót csak akkor vegyél, ha tényleg szeretnél egyet.

Minden kosz belemegy

Beledobhatják a csikket

Ha vászontetős felvághatják a tetejét

Irtózatosan rondán néznek ki felhajtott tetővel

Jellemzően kétszemélyesek. Hiába van 4-5 ülésük.

Nincs normális csomagtartójuk. Van amelyiknek még felhajtva sem.

Nyáron hosszú út alatt iszonyatosan meg tud fájdulni a fejed tőle.

Megég minden kilátszó bőröd.

Kevésbé merevebbek. Magyarul: Ha ütközöl akkor jobban törik, kevesebb az esélyed a túlélésre. Ha oldalról mennek beléd dupla szopás, hiszen az oldallégzsák nem tud hova felfújódni.

Ebből következik az is, hogy amit eredetileg nem cabriónak terveztek sokkal nehezebbek az alapkivitelnél. Csak egy példa, mert ez tudom fejből: BMW M3 Cabriója 300 kilóval nehezebb a Coupénál!

Ha esik akkor két dolgot tehetsz. Vagy megállsz, és reménykedsz, hogy felmegy a tető, vagy nyomod neki. Ha szerencséd van akkor a tervezők gondoltak rá, hogy nagy sebességnél úgy menjen a levegő, hogy a vizet kizárja.

Röviden ennyi.

2010. aug. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Vászon tetős kocsiknál jellemző probléma,hogy beázik az autó,persze a régebbi modellekre gondolok,de gondolom nem egy BMW M6 cabriot óhajtasz venni.PLusz amit a többiek leírtak.

De azért annyira szar se lehet,ha forgalmazzák és veszik az emberek

2010. aug. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%

Hát... Beázik, felvágják... kevés a hely stb stb amiket leírtak...

DE! szerintem ami a legnagyobb gond... mi van ha ne adj isten felborulsz?! Volt már egy tonna rajtad?!:P Rám egyszer rámesett az emelőről egy utó ( még mielött fikáztok nem rosszul rakták alá, hanem rohadt volt és benyomódott...) Hát azt nem kívánom senkinek... olyan ütést én még soha nem kaptam :O

voltam már utas egy tetőretett GÁNYOLT bukócsöves ladában... hát nem akarom elképzelni mi lett volna velem ebukókeret nélkül... hát még egy cabrioban...

Apum mindig írígykedik a cabriosokra... én emg mindig mondom nekki hogyha kocsiban akar szelet tekerje le az ablakokat... ha pedig meg akarja érezni a cabrio érzést üljön fel 130-nál sisak nélkül v robogós sisakban egy motorra... nem is lesz oylan kellemes:P

2010. aug. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Megint a nem hozzáértő BMW hozzászólás!!!Miért több a súlya az M-3 kabriónak mint a coupénak????Pont azért mert merevebb mint a coupé!!!!Sokkal lejjebb van a tömegközéppontja, ezért kanyarsebességben übereli azt....Azt már meg sem kérdezem, láttad e a gyári sajtófotót amikor az A oszlopra helyezték a másik kabriót és ki van merevítve leesés ellen, ezzel demózva a merevségét....Ez nem tekereg mint egy általad gondolt X típusú kapucnis!
2010. aug. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!