Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzin/gázüzemű autóval...

Benzin/gázüzemű autóval futárkodni?

Figyelt kérdés

Jelenleg futárként dolgozom egy vidéki városban, napi 150-170 kilométereket megyek az autóval, amit úgy kell elképzelni hogy teszem azt megyek 10 kilométert, leállítom az autót, átadom az ételt, egy perc múlva újra ráindítok, majd megyek megint néhány kilométert, ott megint leállítom, újraindítom és így tovább. Tehát a hangsúly azon lenne inkább, hogy gyakran van az autó leállítgatva, beindítva. Nagyrészt városban használva, ahol délután jellemző a dugóban állás is. Illetve napi néhány fuvar ami a város körül 10-20 kilométerre található falvakba történne. Havonta egy két alkalommal szeretnék pályázni is az autóval, itt 180 kilométeres távot kell érteni oda és vissza is.

Erre a célra, munkás autónak megfelelne egy benzin/gázos autó? A rengeteg beindítás, leállítás nem okoz gondot? Vagy gondolkozzak dízelben inkább?

Egy 1.3 16 szelepes Suzuki Swiftet néztem ki, ami már gázüzeműre lett átalakítva.



2021. júl. 6. 09:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy autónak sem jó ez, mindgy milyen üzemű. Egyébként a gázpalack a csomagtartóban nem okoz gondot futárkodásban? Sok helyet foglal.
2021. júl. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Természetesen egy autónak sem tesz jót a gyakori leállítás, újraindítás, de itt én arra gondolok hogy kifejezetten a gázüzem miatt lehet-e bármi bökkenő emiatt. Nem használom a csomagtartót egyáltalán. Magam mellé az anyósra szoktam rakni a táskákat, ha pedig többet viszek, rakok a hátsó ülésre is, de az ritkán fordul elő.
2021. júl. 6. 10:05
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Ahogy manapság beszerelik a gázüzemet, a fejemet fogom, ha meglátom. Rettenet kókány munka az összes, gyakori üzemi hibákkal.

Ráadásul nyírja a motort rendesen, a szelepülések rendre beégnek.


Inkább nézz valami öreg dízelt, ami frissen van kuplungozva.


Nem is a beindítás, leállás, hanem a rengeteg kuplungolás, ami halál.

2021. júl. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Te hármas! Szólj már a melós 206-omnak hogy most már 340k km után égjen be a szelepülése. Szerintem nem tud róla, hogy tönkre kéne mennie. Jó lenne ha felvilágosítanád.
2021. júl. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!