Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tavaly októberben kikevert...

Tavaly októberben kikevert 100-as benzin még használható kétütemű robogóba?

Figyelt kérdés

Azért vettem E5-ös benzint, mivel a kutas szerint ez sokáig eláll, míg az E10 1-2 hónap után "megromlik".

Szerintetek beleönthetem a motorba? Motul olajjal lett bekeverve kB 10 liter.


2021. jún. 30. 19:29
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
8 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én beleönteném, mondjuk le is tudom belőle engedni ha úgyvan... Ha te nem, akkor szerintem ne kísérletezz.
2021. jún. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy 5 literes kannába szoktam 3-4 liter benzint venni fűnyíráshoz. (Sokkal kevesebbet nem is tudok venni, mert a legkisebb kiadható mennyiség általában 2 liter.) Na ezt a mennyiséget én 2-3 év(!) alatt használom el. Mivel nem nagy mennyiség és sokáig tárolom 100-ast szoktam venni. Ami megmarad szezon végén, nem szoktam kiönteni, felgyújtani, hanem elrakom. Állandó hőmérsékleten (pince), lezárva tárolom. A 2T fűkasza teljesen jól működik vele, nem vettem észre, hogy bármi gond lenne.
2021. jún. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
keverj hozzá frisset, ha aggódsz
2021. jún. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Frisset sajnos nem tudok hozzá keverni, mivel egy 10l kannám van és az van tele.

Én is a bérház pincéjében tároltam, relatív állandó hőmérsékleten volt azóta.

2021. júl. 1. 06:52
 5/6 Szolovjov ***** válasza:
Nekem az MZ motorkerékpárom hibátlanul működött nemrég a tavaly nyáron vásárolt E10-es 95-össel.
2021. júl. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kipróbálom, max megy vissza a szerelőhöz.
2021. júl. 1. 13:07

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!