Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóra átíráskor lehet új...

Autóra átíráskor lehet új tipusú rendszámot kérni?

Figyelt kérdés
Használt autót tervezek venni találtam is egyet de nem tetszik rendszáma. Nem tetszik az a 3 betűs szó. A jelenlegi 3 betű-3 számos rendszámot le lehet cserélni új tipusúra? Azt olvastam hogy le lehet, átírásnál kell szólni hogy újat szeretnék 8500 Ft a 2db és azt írják bele a forgalmiba. Valamint le kell adni a régit. Kérdésem az lenne hogy ez valóban így van és ilyen egyszerű lenne? Valamint a szélvédőn lévő matricával mi a helyzet, azt is adnak másikat?

tegnap 20:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kapsz matricat is az uj rendszamhoz.
tegnap 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Tőlem külön meg is kérdezték átíratáskor a kormányablakban, hogy kérek-e újat.
tegnap 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet kérni, 8500 Ft a 2 új tábla + 6000 Ft a forgalmi (ez ugye alapból cserélődik az átírásnál). Matricát is kapsz, a régit meg lekaparod, és fölé felragasztod az újat.


Amúgy ha szabad kérdezni, mi az a 3 betűs szó, ami problémás? :)

tegnap 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget mindenkinek! Egyébként PUP az a 3 betűs szó, szerintem elég komolytalan :)
tegnap 21:16
 5/12 anonim ***** válasza:
Engem mondjuk nem érdekelne. Ha meg van kutyád, még aranyos is. :)
tegnap 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk az én motorom UKZ-XXX, csak úgy becézem, hogy az XXX. parancs. (ukáz :))
tegnap 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ó hát tényleg jobb mint mondjuk a POT, a PEE, a PMS, az STD vagy régebben a GAY, JEW meg a többi hülyeség. Tényleg a skandinávok mind meg tudták csinálni, hogy az értelmes szavakat kiszűrték, mi miért nem tudtuk megcsinálni, hiszen rafinált Nóbel-díjas klub vagyunk
tegnap 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kikkuttya
tegnap 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk a 7-es által említett példák több mint felében csak rossz, aki rosszra gondol, pot a fazék, pee a P betű kiejtve angolul, STD nálam a statisztikai szórás, azaz STandard Deviation, minden szakirodalom így rövidíti, a gay meg eredetileg a happy szinonimája, tehát ezekkel sem látom a problémát. Azzal inkább látom a problémát, hogy akár tulajként, akár megfigyelőként bárki kifogásolná azt, hogy valakinek éppen ilyen rendszámot osztott a gép, na, ahhoz a butaságnak is egy speciális variánsa szükséges.
tegnap 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#7

Az általad felsoroltak közül legfeljebb a GAY meg esetleg a JEW az ami tényleg gáz volt, hogy kijött. A többit lehet sokan nem is tudnák, melyik mit jelent. :) Amúgy egyrészt így is szerintem sok feleslegesen maradt ki - pl. a RUM meg a SIN is át lett ugorva, pedig szintén nem olyan vészes kombók -, másrészt ha nagyon akarunk, akkor majd minden kombó mögé tudnánk kreálni valami negatív jelentéstartamot. Harmadrészt meg, az emberek többségét abszolút hidegen hagyja, hogy mi a rendszáma. Akit meg nem, annak meg mindig lehetősége új rendszámot kérni. :D

tegnap 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!