Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Skoda Fabia 441-es hibakód...

Skoda Fabia 441-es hibakód miért tér vissza rendszeresen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 2002-es Skoda Fabia 1.4 16v 100Le benzines autó. Rendszeresen visszatér a 441-es hibakód, és hidegen néha berángat az autó. Ez a hibakód a "szellőztető rndszer helytelen működését" jelzi.


Ezzel kapcsolatban már kicseréltem pár alkatrészt: tanksapka, tank szellőztető szelep, vízhőfok jeladó, egr szelep. Mindegyik elég viseltes volt, a tank szellőztető szelep meg volt szorulva nyitott helyzetben és az egr szelep is hol működött, hol nem.


A fojtószelepet kitisztítottam és átnéztem a gumicsöveket, de épnek találtam őket, féktisztítóval is befújtam mindnehol,de nem találtam fals levegőre utaló nyomot, nem változott meg soha az alapjárat. Csak akkor, ha a fojtószelepbe fújta kicsit.


Mindegyik alkatrész cseréje után 2-3 napra megszűnt a rángatás és egy hétig nem jött elő a 441-es hibakód.


A vezetékeket és csatlakozókat is átnéztem, nincs szakadás és korrózió sem a tüskéknél és befújtam kontakt sprével.


A fojtószelepet tényleg be kell tanítani miután lehúztam róla a csatlakozót? Hogyan kell betanítani?


Mi okozhatja még a hibakód visszatérését.


Előre is köszönöm!



2021. jún. 22. 13:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Olajlecsapató tartályt cserélted már?
2021. jún. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, már cseréltem a kartergázgyűjtővel együtt egy másik hiba miatt, ami meg is oldódott.
2021. jún. 23. 07:30
 3/4 A kérdező kommentje:

Komolyra fordítva a szót.... meglett a hiba, de nehéz volt megtalálni, mert a dobott hibkódnak nagyon távolról van köze a valódi hibához.


P0441-es hibakódot dobott, ami a tank szellőztető rendszer hibájára utal. A gyári kiolvasó sem mutatott több infót.


Valójában a fékrásegítő műanyag vákumcsöve volt elrepedve hátulról, ami nem látszik beszerelve, csak akkor, ha kiszedjük a csövet. Kiszedve is alíg látszódott a repedés, csak akkor jött elő, ha kicsit hajlítgattam. Mivel műanyag, szorosan zárt álló helyzetben és nem reagált a féktisztítóval való befújásra sem. Csak menet közben nyílt ki a repedés a rázkódástól és akkor falsot szívott.


A cső cseréje azonnal megoldotta a problémát.

2021. júl. 18. 11:47
 4/4 krwkco ***** válasza:
Kösz, hogy megírtad. Sokan csak kérdezni tudnak, nem segítik a többieket a megoldással.
2021. júl. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!