Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Passat B5 1.9 TDI kartergáz...

Passat B5 1.9 TDI kartergáz kivezetés, legújószelep megéri?

Figyelt kérdés
Szóval adott egy B5 Passat 1.9 TDI AFN motorkóddal, 0.26-os csúcsok, 1749va turbó, (elvileg 190 ló körül van) 60-as nyitott rendszer van alatta, legalábbis a részecskeszűrőtől biztosan(így vettem, nem tudom, hogy üres vagy nem). Szóval az lenne a kérdésem, hogy a kartergázt mennyire lenne érdemes kivezetni a földre( teljesítmény változásra és motor károsodásra gondolok)? Valamint egy lefújószelepnek lehetne-e hallani a hangját és okozna-e valami változást? Építő jellegű válaszokat köszönöm!

2021. jún. 17. 22:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Annyira kopott a motor, hogy már nem elhanyagolható a kartergáza, de 190 Le... Jézusatyaúristen

Amúgy ez is egy tuning módszer, minden olajutántöltés után egy jó kb 1000 km-ig legyen lehúzva a kartercső. Egyénként szmókendcsárm matrica van már? Ha nincs, akkor mostmá' legyen mert amúgy is hasznos (eltakarja a rozsdafoltot) meg +10 Le.

2021. jún. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Padra tennék azt az elvileg 190 kehes bányalovat, kiderülne,hogy az eredeti 110 sincs meg. 🤣
2021. jún. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mióta nálam van mentem vele kb 2500 km-t, vagyis mielőtt lecseréltem az olajat, semmi nem fogyott belőle ezalatt, vagy csak nagyon minimális, ami nem tűnt fel. Olajcsere óta kb 700-at ha mentem. A kartergázt pedig állandóra szeretném kivezetni, nem csak fel-le húzgálni
2021. jún. 20. 12:33
 4/5 A kérdező kommentje:
A 2-esnek üzenném, hogy padon lett mérve, nem magamtól találtam ki, ha hazudozni akarnék kiírhattam volna azt is, hogy 300 ló, semmivel nem lennék előrébb.
2021. jún. 20. 12:37
 5/5 anonim ***** válasza:
Így se vagy előrébb.😂
2021. jún. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!