Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi számít sok kartergáznak?

Mi számít sok kartergáznak?

Figyelt kérdés
Ha leveszem az olajbeöntőt és enyhén néhány csepp olaj kirepül illetve füstöl de nem állat módon akkor az már egy kopott motor előjele ?
2021. máj. 19. 21:51
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Az olaj nem számít, mert az fröcsög mindenfelé a szelepfedélben, de a füst nem jó jel. Ha a tenyeredet ráteszed az olajbetöltő nyílásra és érezhető nyomást tapasztalsz, az már nem az igazi.
2021. máj. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha szagoltál már kopott motort, akkor leveszed az olajbetöltőt, és megcsap egyből. Bár az ilyen motoroknál dől már mindenhonnan a gázszag.
2021. máj. 20. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Majd csinálok egy videot hatha kivehető lesz, én nem igazán tudom eldönteni. Koszi a válaszokat!
2021. máj. 20. 06:10
 4/28 A kérdező kommentje:
Tudom hogy már lassan két hónapja, de most jutottam el odáig hogy meg csináljam.
2021. júl. 15. 21:20
 5/28 A kérdező kommentje:
<iframe title="vimeo-player" src="https://player.vimeo.com/video/575518805" width="640" height="1137" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
2021. júl. 15. 22:20
 6/28 A kérdező kommentje:
2021. júl. 15. 23:11
 7/28 anonim ***** válasza:

Nekem ez már egy kicsit soknak tűnik. Meg kellene nézni, hogy a kartergázcsövön mennyire nyomja és mennyire hordja az olajat.

A kompresszió mérés jó ötlet, az sokkal pontosabban megmutatja a motor állapotát.

Az enyém generál előtt ettől sokkal jobban nyomta, utána meg gyakorlatilag nincs látható kartergáza az olajbetöltőnél.

2021. júl. 16. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Egyébként nem mondanám, hogy fogy az olajam, a turbo csípi azt tudom, annak cseréje is tervben van, de az minimálisan eszi. Tehát, ha az nem lenne, akkor gyakorlatilag nagyon elhanyagolható olajfogyasztása lenne. Mondjuk max egy liter/10e km nagyon max. De annyit meg egy 70ezer kilométeres 4 éves autón is utánna töltök pedig kímélve van.
2021. júl. 16. 08:59
 9/28 anonim ***** válasza:

Azért a turbó cserével ne kapkodj, mert a magas kartergáz pont olyan tüneteket okoz, mintha a turbó miatt enné az olajat. Az enyém már ment magától gáz nélkül, csak a motorolajat használva üzemanyagnak, mégsem kellett a turbóhoz nyúlni.

A kompresszió mérése nagyjából megmutatja majd, hogy milyen mélyen kell a zsebbe nyúlni.

Az olajfogyasztás sem feltétlenül mérvadó, mert a kopott gyűrűknél lejutó gázolaj pótolhatja a megevett motorolajat.

2021. júl. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
De olajos a turbom, illetve a kipufogótendszer miatt hallom is, hogy nem éppen olyan hangja van mint kéne/volt.
2021. júl. 16. 10:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!