Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem indul a Fordunk?

Miért nem indul a Fordunk?

Figyelt kérdés

97-es Ford Fiestánk van, tegnap este nem indult el, pedig előtte egy órával semmi baja nem volt. Gyújtást ráadtuk, de aztán semmi, se kattanás, semmi hang. Aztán sikerült betolni, leállítottuk, indult, ma reggel megint nem indult, betoltuk, leállít, indult. Mi lehet a baja?

Előre is köszi a válaszokat, remélem érthető amit írtam (nem igazán értek hozzá + nő vagyok :-) )


2010. aug. 25. 09:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Kevés olyan dolog van ami lehet az okozója, mert írtad egyik napról a másikra nem indult. Tehát szerintem, lemerítettétek az aksit. Véletlen nem kapcsoltátok ki a rádiót vagy bármi és leszívta. Ha betolod egyértelmű, hogy indul és visszatölt a generátor, de ha gyenge az aksi nem fog indulni. Esetleg még az önindítóval lehet valami. Vidd el szerelőhöz, itt úgysem tudja megcsinálni neked senki!
2010. aug. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Akkumulátorának lesz baja. Valószínűleg leállítás után valami fogyasztó rajtamaradt és ez reggelre leszívta az energiát belőle. Miután betoltátok és mentetek vele tudott annyi energiát termelni, hogy rövid időn belül újra tudott tőle indulni. Másnapra azonban ismét leszívta. ha már gyenge az aksi bármi kis fogyasztó le tudja szívni ami rajta marad rádió, irányjelző stb / ha ezeket végig ellenőrizted és még mindig nem indul akkumulátor csere. Javaslom, hogy azonban vidd villamossági szerelőhöz mert lehet, hogy egy zárlatos vezeték szívja le.
2010. aug. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
üzemanyag van benne?
2010. aug. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Először is köszi a választ.

Az aksinak nincs baja, mert gyújtást rá lehet adni, visszajelez minden, világítás van, rádió szól. Csak amikor már indulnia kellene, semmi nem történik, a kulcs elfordul, semmi hang.

A szerelő délután, vagy este tudja megnézni, nyilván az volt az első, hogy őt hívjuk. És gondoltam hogy itt nem csinálja meg senki, csak az érdekelne, hogy mekkora baj lehet, nagyon sokba kerül-e majd, hátha valaki tud a leírtak alapján konkrétabbat mondani.

2010. aug. 25. 10:03
 5/14 A kérdező kommentje:
Haha, nagy poén volt, nem üres a tank.
2010. aug. 25. 10:04
 6/14 A kérdező kommentje:
Az aksi másfél éves egyébként.
2010. aug. 25. 10:07
 7/14 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy zárlatos egy cella az aksiban és azonnal leállítás után még meg tudja tartani azt a töltést, ami az induláshoz szükséges, de aztán hamar elengedi. A másik, ami lehet, az önindító, ez a valószínűbb. Majd írd meg, mi volt. :)
2010. aug. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
De ha az aksinak van baja, más elektromos dolog se működne rajta, nem? Mert reggel is működött minden (világítás, rádió, meg visszejelzett). Ha önindító baja van, sokba kerül nagyon? Nem lehet hogy csak valami vezeték elmozdult, vagy nem jól érintkezik?
2010. aug. 25. 10:44
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha a tompított világít és a műszarfalon is minden oké, de indításnál meg se nyikkan az önindító akkor azzal lesz baj, vagy valami biztosíték ment ki.

Ha gyenge is aksi akkor is egy két erőtlen forgásra futja az önindítónak, aminek van hangja.

2010. aug. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, én is ezt gondoltam az aksiról, azért délután már többet tudunk, remélem.

Mindenkinek köszönöm a válaszokat!

2010. aug. 25. 11:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!