Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » OMV-nél lehet rossz minőségű...

OMV-nél lehet rossz minőségű a 95-ös annyira, hogy kopogjon tőle a motor?

Figyelt kérdés

Ma tankoltam sima 95-öst a motoromba az egyik OMV-nél Budapesten, utána Svábhegyre felmentem meredekebb emelkedőkön és mintha kopogott volna (engine knock), amikor jobban odahúztam.


Vadi új motor, 2500 km van benne. Honda, nem vmi kínai cucc. Eddig nem tűnt fel, hogy kopogna egyszer se, vegyesen tankoltam 100-ast meg 95-öst, mentem vele már máskor hegyre fel.


Visszamentem megkérdezni a kutast, hogy ez létezik-e, de kategorikusan kijelentette, hogy kizárt, így én is elbizonytalanodtam.



#kopogás #OMV #Engine knock
2021. máj. 22. 00:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
23%
Mivel több, mint egy éve nincs érdemi légi közlekedés a jetet (kerozint) mindenbe belekeverik az olajfinomítók, mert eladni nem tudják, tárolni meg drága volna. Elvileg persze a szabványon belül kéne maradniuk a végtermékkel, de gyakorlatban lehet, hogy néha kicsit megszalad amit a dieselhez vagy benzinhez hozzáadnak vagy hogy nem lesz teljesen homogén a termék és aki a tartály aljáról tankol annak kicsit több kerozin van benne, aki meg a tetejéről annak tisztább benzin jut.
2021. máj. 22. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
70%
Nem
2021. máj. 22. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

annyira rossz nem lehet, én is ezt, és OMV nél tankolok(néha 100-ast) azt tapasztaltam, hogy a 100-as sem biztos, hogy mindig egyforma.

A motor nem kopoghat(csak ha kevesebb az oktánszám...akkor viszont a kopogásérzékelő visszaállít a gyújtáson. A második hegymeneten már nem fog kopogni (feltéve ha megfelelő sebességfokozatban tapostad)

2021. máj. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Mégegyszer felmentem utána a Svábhegyre ugyanazon az útvonalon (végig falak vannak, és ez veri vissza a hangot, hogy halljam a motort jobban) és másodjára már nem tapasztaltam azt a csörgő hangot. Ez is hozzájárult ahhoz, hogy elbizonytalanodtam, hogy először mit hallottam. Ilyen gyorsan kattogó hang volt. Mint egy szerencsekerék kattogása, amikor lassul. Nem tudom máshoz hasonlítani.

Kb mint itt az első 1-2 másodperc:

[link]

2021. máj. 22. 08:20
 5/16 A kérdező kommentje:
Igen, (szerintem) tudom hogy mik okozhatják a kopogást. A gyújtás ideje (túl hamar), meg túl alacsony oktánszám. Azért gyanakodtam a benzinre, már ha egyáltalán valóban kopogás volt, mert pont tankolás után hallottam.
2021. máj. 22. 08:25
 6/16 anonim ***** válasza:
77%

svábhegyen mindenkinek kopog ott olyan a karma

menj a szépvölgyin az koppanás mentes

2021. máj. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem gondolnám, hogy a benzin miatt lett volna, de ha igen, a kutas úgysem tudná vagy nem mondaná meg.


Ha ennyire új a motor, akkor lehet, hogy még "betanul" az ecu és újak voltak neki a körülmények (meleg idő, nagy emelkedő, gyengébb minőségű benzin). De csak találgatok.

2021. máj. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Ma ismét voltam arrafele. Nem tűnt fel annyira, talán minimálisan. Utána hívtam a kereskedést, ahol azt mondták, hogy szinte kizárt, mivel van benne szenzor, ami az ilyen csörgést megakadályozza.
2021. máj. 22. 14:56
 9/16 anonim ***** válasza:
57%
Milyenszenzor?
2021. máj. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Kopogásérzékelő már 20 éve van minden autóban, de az csak azt csinálja, hogy pont kopogáshatárig engedi a befecskendezést az előgyújtás változtatásával (tehát egy picit pont ráüt a nyomás a dugattyúra mielőtt az felér a FHP-ba, de nem megy tőle tönkre) és elvileg fel kéne, hogy tűnjön hogy gyengébb lesz tőle a motor.
2021. máj. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!